Erkado inwestuje także w promocję

Red.: |Data publikacji:

Firma Erkado, lider wśród producentów drzwi w województwie lubelskim i jeden z czołowych producentów w Polsce, także postanowiła w tym trudniejszym okresie szerzej wypromować swoją markę i ofertę. Nowa kampania odbywa się pod hasłem „Drzwi to nasz świat”, a realizuje ją agencją On Board Think Kong (o czym pisaliśmy niedawno).

Erkado to lider wśród producentów drzwi w województwie lubelskim. Firma posiada swoje hale produkcyjne i magazynowe w trzech lokalizacjach (Gościeradów, Chwałowice oraz Radom), w których zatrudnia już ponad 850 pracowników. W minionym roku wyprodukowali oni 620 tysięcy skrzydeł drzwiowych, a przychody firmy były o 12,5 proc. wyższe niż w roku 2020 i wyniosły prawie 330 mln zł. Było to jednocześnie o 35 proc. więcej niż w roku 2019, więc ostatnie dwa lata Erkado może uznać za udane. Tym bardziej, że zrealizowano tu w tym czasie także kilka inwestycji: w Gościeradowie uruchomiono produkcję drzwi stalowych (szczegóły), a w Radomiu otworzono hale produkcyjno-magazynowe i linie do produkcji drzwi ramiakowych. Z tego tytułu tylko w ub. roku zatrudniono tutaj 250 nowych pracowników. Firma sprzedaje swoje produkty nie tylko w Polsce, ale też eksportuje je do 28 krajów.

Mateusz Kozłowski, syn właściciela i dyrektor zarządzający tej firmy, powiedział ostatnio:

Od rodzinnej firmy działającej w jednym regionie Polski zmieniliśmy się w przedsiębiorstwo działające na 28 rynkach na całym świecie. Rozwój to jednak nie tylko ekspansja zagraniczna i rozszerzanie skali działalności firmy, ale także wykorzystywanie w procesach produkcyjnych nowych technologii, poszukiwanie i inwestowanie w nowe rozwiązania oraz stawanie się lepszym pracodawcą. Od lat systematycznie rozwijamy się w tych obszarach i umacniamy pozycję w gronie topowych producentów drzwi na polskim rynku, cały czas poszukując nowych ścieżek rozwoju.

Zobacz również

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor oficjalnie otworzył w połowie stycznia nowy magazyn i nowe laboratorium. Budowa i wyposażenie obiektów trwało 19 miesięcy.

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor podliczył, że w 2022 r. firma zwiększyła produkcję o 13 proc. Udało się to m.in. dzięki większym mocom produkcyjnym.

To nie był zły sezon

To nie był zły sezon

Nastroje w branży nie są wcale złe, bo kolejne podwyżki cen uratowały wyniki finansowe. Nawet producenci drzwi drewnianych informują, że w swoich bilansach odnotują na koniec roku jednocyfrowe wzrosty przychodów.

1