Erkado otwiera w ten weekend nową halę

Red.: |Data publikacji:

Erkado w Gościeradowie otworzy w ten weekend nową halę produkcyjną. Będą tam wytwarzane drzwi stalowe.

Erkado w swojej siedzibie w Gościeradowie zakończyło właśnie budowę nowej hali produkcyjno-magazynowej z zapleczem administracyjnym. Jej powierzchnia wynosi ok. 10 tys. mkw. W fabryce będą wytwarzane drzwi stalowe – to nowa grupa produktów w asortymencie producenta. Firma dotychczas specjalizowała się w produkcji drzwi drewnianych, jeśli chodzi o wielkość produkcji, to znajduje się w pierwszej trójce największych producentów w Polsce. Teraz Erkado wchodzi w nowy segment ślusarki drzwiowej.

Erkado poinformowało, że inwestycja w fabrykę, wyposażenie jej w maszyny i urządzenia to wydatek ok. 50 mln zł. W nowym zakładzie powstało także 70 nowych stanowisk pracy. Erkado zamierza wprowadzić na rynek wyrób, który będzie się cechował wysoka jakością, co ma go wyróżniać od konkurencyjnych produktów na rynku. Bezpośrednimi konkurentami w tym segmencie będzie m.in. Wikęd, KMT oraz Porta.

Producent będzie wytwarzać drzwi stalowe wejściowe zewnętrzne i wejściowe wewnątrzklatkowe, antywłamaniowe, akustyczne i przeciwpożarowe, a także ościeżnice stalowe i aluminiowe. W nowej fabryce będą możliwości produkowania 48 tys. sztuk drzwi rocznie

Obecnie powierzchnia hal produkcyjnych w Gościeradowie to 45 tys. mkw., w Chwałowicach 6 tys. mkw. oraz 11 tys. mkw. w Radomiu. Łącznie jest to 62 tys. mkw. Firma planuje kolejne inwestycje związane z rozwojem sfery produkcyjnej, technologicznej i infrastrukturalnej, przewidziane na lata 2021-2023. Wartość wydatków szacuje się na kolejne dziesiątki milionów złotych.

Uroczyste otwarcie nowej fabryki w Gościeradowie odbędzie się w najbliższą niedzielę, 22 sierpnia. Decyzja o budowie została podjęta w grudniu 2018 r. – producent otrzymał wsparcie w ramach Polskiej Strefy Inwestycji na obszarze specjalnej strefy ekonomicznej Euro Park Wisłosan. W Gościeradowie pracuje obecnie 700 pracowników i wytwarzanych jest 780 tys. drzwi rocznie. Oprócz nowej hali w Gościeradowie, Erkado buduje obecnie także fabrykę w Radomiu. O tej budowie pisaliśmy m.in. TUTAJ.

Zobacz również

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor oficjalnie otworzył w połowie stycznia nowy magazyn i nowe laboratorium. Budowa i wyposażenie obiektów trwało 19 miesięcy.

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor podliczył, że w 2022 r. firma zwiększyła produkcję o 13 proc. Udało się to m.in. dzięki większym mocom produkcyjnym.

To nie był zły sezon

To nie był zły sezon

Nastroje w branży nie są wcale złe, bo kolejne podwyżki cen uratowały wyniki finansowe. Nawet producenci drzwi drewnianych informują, że w swoich bilansach odnotują na koniec roku jednocyfrowe wzrosty przychodów.

1