Eko-Okna zajęły się deweloperką i budują osiedle

Autor: |Data publikacji:

Eko-Okna wybudują osiedle mieszkaniowe. Zapowiadany projekt w 2019 r. jest właśnie realizowany pod marką Eko-Invest.

Producent stolarki z Kornic poinformował, że trwają właśnie prace związane z budową osiedla domów jednorodzinnych Zielone Tarasy. Powstanie 28 budynków w zabudowie szeregowej i bliźniaczej, z dwoma poziomami, o powierzchni ok. 115 mkw. Eko-Okna zadbały o ekologię. Każdy dom będzie miał własny ogród, budynki będą ogrzewane pompami ciepła, a na potrzeby osiedla powstanie oczyszczalnia ścieków. Nowa inwestycja powstaje w Kornicach, obok zbudowanego już przez producenta przedszkola.

Eko-Invest: projekt parteru budynku w zabudowie szeregowej.

Budowa osiedla mieszkaniowego to inwestycja, którą firma ogłaszała jeszcze w 2019 r. Był to wówczas jedynie projekt, bez określonego miejsca na budowę, a także zbadania, jaki jest popyt na mieszkania. Na ten temat więcej pisaliśmy TUTAJ. Eko-Okna planowały wówczas postawienie budynków z 300 lokalami. Firma zakładała, że ofertę mieszkaniową skieruje do swoich pracowników, także do tych ludzi, którzy planują zatrudnić się w Eko-Oknach. Nowe lokum miałoby zachęcić osoby z dalszych regionów Polski do przeprowadzki do Kornic. Ale firma także zakładała, że mieszkania kupią osoby, które nie będą związane zawodowo z producentem.

Czy te planu zostały utrzymane? Inwestycję producent prowadzi pod marką Eko-Invest. Budowa osiedla Zielone Tarasy jest pierwszą realizacją pod tą marką, jednak w planach są kolejne projekty. Jak podaje firma, budynki w Zielonych Tarasach będą oddane do użytku w stanie surowym w sierpniu 2023 r. Na stronie internetowej Eko-Invest mieszkania są już dostępne w sprzedaży, na dzień 6 października dostępne są wszystkie 28 mieszkania.

Zobacz również

Hydro zamknie zakłady w Europie

Hydro zamknie zakłady w Europie

Hydro chce optymalizować swoją działalność i zamierza zamknąć pięć zakładów zajmujących się ekstruzją w Europie.

Aluprof ogłasza kolejny etap integracji z Seltem

Aluprof ogłasza kolejny etap integracji z Seltem

Aluprof Sun Shading Solutions jest nowym segmentem marki Aluprof. Powstał on dzięki przejęciu spółki Selt wraz z całym jej majątkiem.

Czytaj grudniowe „Forum Branżowe” (12/2025)

Czytaj grudniowe „Forum Branżowe” (12/2025)

Gościem nowego wydania miesięcznika „Forum Branżowe” (12/2025) jest Michał Godlewski, założyciel i właściciel firmy Monolit.