Eko-Okna, Drutex i Dovista największymi eksporterami stolarki

Red.: |Data publikacji:

Portal Money.pl rozpoczyna cykl rankingowania polskich przedsiębiorstw, w którym brać będzie pod uwagę ich dane bilansowe oraz ankietowe. Wykorzystywane w rankingu dane pozyskiwane są z ankiet (rozesłanych do 2500 firm w Polsce pod względem przychodów ze sprzedaży), wywiadowni gospodarczych, raportów rocznych spółek publicznych oraz z platformy e-Sprawozdania Finansowe. Warunkiem wejścia do rankingu jest podanie przynajmniej przychodów za rok sporządzanie zestawienie.

W pierwszym zestawieniu, opartym na danych za rok 2020 znalazło się również kilkanaście firm branży stolarki budowlanej. Ich przychody znane są już od dawna dzięki dorocznym opracowaniom Centrum Analiz Branżowych, publikowanym zawsze na wiosnę. Jednak w rankingu Money.pl uwzględnione zostały także nakłady na badania i rozwój oraz wyniki sprzedaży eksportowej. Największym eksportem stolarki z Polski okazał się lider segmentu okien – kornickie Eko-Okna. Sprzedaż zagraniczna tej firmy w roku 2020 przekroczyła wartość 1,6 mld złotych, a rentowność netto sięgnęła 10 proc. W piątce największych eksporterów branży stolarki znalazły się również Selena FM z przychodami z eksportu w wysokości 886 mln zł, Drutex (791 mln zł), Dovista (636 mln zł) oraz Aluprof z eksportową sprzedażą o wartości 625 mln zł.

Aby zostać uwzględnionym w zestawieniu Money.pl wystarczy wypełnić ankietę i odesłać ją na adres portalu. Jedną z ciekawszych informacji rankingu będzie pokazanie wskaźników dotyczących badań i rozwoju. Na podstawie GUS-owskich formularzy PNT-01 uwzględnione zostaną nakłady wewnętrzne poniesione na B+R oraz liczebność personelu zaangażowanego w działalność B+R. Gorąco zachęcamy do udziału w tym zestawieniu.

Zobacz również

Miliardy na ulgi i dotacje do okien

Miliardy na ulgi i dotacje do okien

W najbliższym czasie spodziewać się można większego zainteresowania dotacjami z programu Czyste Powietrze, gdyż zwiększone zostaną stawki dofinansowania kosztów kwalifikowanych.

Compremum notuje wzrost przychodów w segmencie stolarki

Compremum notuje wzrost przychodów w segmencie stolarki

Compremum podsumowało pierwsze półrocze pod względem finansowym. Spółka ma także nowego prezesa, został nim Paweł Piotrowski.

Wielkie premiery w Gliwicach

Wielkie premiery w Gliwicach

MACO Polska rozpoczyna dziś swoją trasę po Polsce z mobilnym showroomem. Pierwszy przystanek – siedziba firmy w Gliwicach. Goście będą mogli zapoznać się ze światowymi premierami firmy, które nie były jeszcze publicznie prezentowane.

1