Dziś nastąpił finał wielkich transakcji Dovisty

Red.: MR |Data publikacji: 2021-09-01

Dovista stała się dziś oficjalnie właścicielem Weru Group i Arbonia Windows. Zakończyła się właśnie transakcja przejęcia przez duńską firmę kilku europejskich producentów stolarki.

Dovista włączyła dziś do grupy sześciu producentów okien: Dobroplast, który wcześniej należał do Arbonii, a także EgoKiefer, Slovaktual, Unilux, Weru i Wertbau. Przejęcia firm od szwajcarskiej grupy Arbonia i niemieckiej Weru Group musiały być zatwierdzone przez właściwe urzędy do spraw konkurencji. Zgody zostały właśnie wydane.

Dovista już w styczniu tego roku informowała, że zdecydowała się kupić od szwajcarskiej grupy Arbonia całą dywizję okien, do której należą: polski Dobroplast a ponadto EgoKiefer, Slovaktual i Wertbau. Duńczycy informowali wówczas, że marki zostaną zachowane, także pracownicy zachowają swoje stanowiska. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

W lipcu Dovista poinformowała natomiast, że zdecydowała się także na przejęcie niemieckiej Grupy Weru, do której należy również Unilux. Weru Group to lider niemieckiego rynku okien z PCW. O tym wydarzeniu można przeczytaj TUTAJ.

Wioska Okienna Dovisty w Wędkowych.

Obecnie w portfolio Dovisty, która jest częścią duńskiego Holdingu VKR znajduje się 15 marek okiennych. Poza właśnie przejętymi są to również m.in. Velfac, Rationel, SP Fonster czy Krone.  Firma po zakończeniu obecnej transakcji spodziewa się dużego efektu synergii. Wynikać on będzie z maksymalnego wykorzystania mocy produkcyjnych czy  dzielenia się profesjonalną wiedzą i znajomością lokalnych rynków. Dovista informuje, że „wspólny wzrost na nowych i istniejących rynkach jest podstawowym celem transakcji”.

Allan Lindhard Jørgensen, Dyrektor Generalny i Prezes Dovisty:

Niekoniecznie celem jest bycie największym, ale wspólne inwestowanie w rozwój i innowacje, aby nasi klienci mieli wyjątkowe doświadczenia zakupowe, które wyznaczają standardy w naszej branży. Skala i wielkość to tylko narzędzia do osiągnięcia naszych celów. Razem mamy silną podstawę do realizacji naszego wspólnego celu, jakim jest pomoc większej liczbie ludzi w Europie w zapewnieniu światła dziennego i świeżego powietrza w ich codziennym życiu.

Zobacz również

Roszady w branży maszynowej

Roszady w branży maszynowej

Biesse Group przejęła 100 proc. udziałów Forvet Costruzione Macchine Speciali. Wartość umowy to około 41 mln euro.

Mamy już 3 lata!

Mamy już 3 lata!

Serwis ForumBranzowe.com obchodzi dziś trzecie urodziny! Oficjalnie wystartowaliśmy podczas Ogólnopolskiego Forum Stolarki 2018 na PGE Narodowym. Jak rozwijał się w tym czasie nasz portal?

Największe firmy z branży na Podkarpaciu

Największe firmy z branży na Podkarpaciu

Złota Setka Firm Podkarpacia to zestawienie największych firm w regionie. Właśnie poznaliśmy przedsiębiorstwa, które dobrze poradziły sobie w 2020 r.

1