Dovista kupuje lidera niemieckiego rynku okien z PCW

Red.: |Data publikacji:

Dovista zamierza kupić Weru Group. To jeden z największych producentów okien z PCW w Niemczech.

Dovista A/S poinformowała właśnie, że zawarła porozumienie z HIG Capital, firmą typu private equity, w sprawie przejęcia Weru Group. Niemiecki producent należy od 2014 r. do HIG Capital, od tego czasu przeszedł duże zmiany, w tym modernizację i cyfryzację zakładów produkcyjnych. Dovista, specjalizująca się w produkcji stolarki drewnianej i aluminiowej, dzięki akwizycji stanie się od razu liczącym graczem na niemieckim rynku okien tworzywowych. Obie firmy – Dovista i HIG Capital czekają obecnie na zatwierdzenie transakcji przez urzędy antymonopolowe w Niemczech i Austrii.

Siedziba Weru Group, Rudersberg, Niemcy

Zarząd Dovisty przyznaje, że dzięki akwizycji Weru poszerzy swoje portfolio produktów. Skandynawska firma także umocni swoją pozycję na rynku okien z PCW w Niemczech i w Europie Środkowej. Weru Group ma siedzibę w Rudersberg, a obroty firmy za 2019 r. wyniosły ponad 157 mln euro. W Weru pracuje 1100 pracowników w trzech zakładach produkcyjnych w Niemczech. Ponadto firma współpracuje z 1700 specjalizującymi się w stolarce sprzedawcami.

Maksymilian Miros z Centrum Analiz Branżowych komentuje:

Dovista wyraźnie szuka nowych obszarów  działalności. Do tej pory grupa aktywna była przede wszystkim w krajach Europy Północnej. Przejęcie Weru oraz niedawny zakup dywizji okien od Arbonii świadczy o tym, że Dovista nie tylko wychodzi z przytupem poza obszar okien drewnianych, ale także poszerza geograficzny zasięg działania o kraje niemieckojęzyczne oraz kraje Europy Środkowo-Wschodniej. Przypomnijmy, że w Polsce czy na Litwie Dovista ma duże zakłady produkcyjne, ale sprzedaż prowadziła niemal wyłącznie w Skandynawii oraz Wielkiej Brytanii. Przejęcie Weru umacnia Dovistę na pozycji największej grupy okien pionowych w Europie.

 

Zobacz również

Mercor notuje wzrost wartości zamówień

Mercor notuje wzrost wartości zamówień

Mercor podliczył, że wartość zamówień, jakie firma zebrała w sierpniu były wyższe o 29 proc. w stosunku do roku ubiegłego.

Amerykanie wydadzą w tym roku znacznie więcej na remonty domów

Amerykanie wydadzą w tym roku znacznie więcej na remonty domów

Jak wynika z nowego badania Houzz & Home Study, dotyczącego trendów remontowych w USA, aktywność i wydatki związane z renowacją domów są najwyższe od 2018 roku.

Spadek zamówień na drzwi po dobrym półroczu

Spadek zamówień na drzwi po dobrym półroczu

Producenci stolarki w różny sposób przygotowują się na trudniejszy okres na rynku. Perfectdoor postawił na integrację procesów produkcyjnych i ochronę miejsc pracy.

1