DTM System wychodzi z kryzysu obronną ręką

Red.: |Data publikacji:

Jak przekazał nam Michał Domaradzki, manager ds. handlowych i marketingu w firmie DTM System, pandemia spowodowała, że realizacja wcześniejszych planów firmy stała się niemożliwa. Firma odnotowała duże spadki, jednak wszystko wskazuje na to, że 2020 zamknie z rekordowym wynikiem.

Siedziba firmy DTM System

DTM System w kwietniu 2020 odnotował spadek obrotów o ponad 20 proc. w porównaniu do kwietnia 2019 r. i 4 proc. spadku w maju 2020 r. w porównaniu z majem 2019 r. Firmie udało się odbić w czerwcu i II kwartał zakończyła z wynikiem zbliżonym do II kwartału roku 2019. Półrocze, ze względu na bardzo dobry I kwartał 2020 r, zakończyło się z 12 proc. wzrostem.

Z kolei, jak wynika z danych firmy, III kwartał okazał się najlepszym w historii sprzedaży. Tracking roczny w oparciu o wynik średniomiesięczny, prognozuje sprzedaż na koniec 2020 roku na poziomie 22 proc. wzrostu w skali rocznej, oczywiście, jak zastrzega Michał Domaradzki, pod warunkiem, że nie nastąpią kolejne nieprzewidywalne zdarzenia losowe.

Zobacz również

Webinar Koalicji Termomodernizacji już dziś o 10:30

Webinar Koalicji Termomodernizacji już dziś o 10:30

W związku z pogarszającą się koniunkturą w branży stolarki firmy muszą poszukiwać nowych możliwości zdobycia klientów. Jedną z nich jest powstająca właśnie Koalicja Termomodernizacji, o której opowiemy podczas dzisiejszego webinarium, które rozpocznie się o godz. 10:30.

Press Glass gigantem wśród inwestorów zagranicznych

Press Glass gigantem wśród inwestorów zagranicznych

Press Glass to jeden z największych inwestorów zagranicznych. Firma należy do czołowych inwestorów w krajach Europy Środkowo Wschodniej.

Październik był kiepski dla okien i dla drzwi

Październik był kiepski dla okien i dla drzwi

Najnowszy Biuletyn Kwartalny Stolarki, opracowany przez CAB po III kwartale br., przynosi informacje o dobrych wynikach produkcji i eksportu okien w naszym kraju. Pokazuje też dużo gorsze wyniki segmentu drzwi.

1