DTM System wychodzi z kryzysu obronną ręką

Red.: |Data publikacji:

Jak przekazał nam Michał Domaradzki, manager ds. handlowych i marketingu w firmie DTM System, pandemia spowodowała, że realizacja wcześniejszych planów firmy stała się niemożliwa. Firma odnotowała duże spadki, jednak wszystko wskazuje na to, że 2020 zamknie z rekordowym wynikiem.

Siedziba firmy DTM System

DTM System w kwietniu 2020 odnotował spadek obrotów o ponad 20 proc. w porównaniu do kwietnia 2019 r. i 4 proc. spadku w maju 2020 r. w porównaniu z majem 2019 r. Firmie udało się odbić w czerwcu i II kwartał zakończyła z wynikiem zbliżonym do II kwartału roku 2019. Półrocze, ze względu na bardzo dobry I kwartał 2020 r, zakończyło się z 12 proc. wzrostem.

Z kolei, jak wynika z danych firmy, III kwartał okazał się najlepszym w historii sprzedaży. Tracking roczny w oparciu o wynik średniomiesięczny, prognozuje sprzedaż na koniec 2020 roku na poziomie 22 proc. wzrostu w skali rocznej, oczywiście, jak zastrzega Michał Domaradzki, pod warunkiem, że nie nastąpią kolejne nieprzewidywalne zdarzenia losowe.

Zobacz również

Koncerny szklane podwyższały ceny w odpowiedzi na rosnące koszty

Koncerny szklane podwyższały ceny w odpowiedzi na rosnące koszty

NSG i AGC podsumowały II kwartał bieżącego roku. Spółki podnosiły ceny na swoje produkty, by zrekompensować podwyżki.

Jeld-Wen odczuwa osłabienie popytu

Jeld-Wen odczuwa osłabienie popytu

Jeld-Wen , amerykański gigant branży stolarki, poinformował, że drugi kwartał tego roku jest jednocześnie ósmym z rzędu, w którym spółka odnotowała wzrost przychodów. Firma zmaga się jednak ze spadkiem popytu i inflacją.           

Co dziesiąte drzwi w Polsce są z importu

Co dziesiąte drzwi w Polsce są z importu

W najnowszym odcinku podcastu „Plusy, minusy. Analizy branży stolarki” przybliżono import drzwi do Polski. Okazuje się, że co dziesiąte drzwi sprzedawane w naszym kraju pochodzą z zagranicy.

1