DTM System wychodzi z kryzysu obronną ręką

Red.: |Data publikacji:

Jak przekazał nam Michał Domaradzki, manager ds. handlowych i marketingu w firmie DTM System, pandemia spowodowała, że realizacja wcześniejszych planów firmy stała się niemożliwa. Firma odnotowała duże spadki, jednak wszystko wskazuje na to, że 2020 zamknie z rekordowym wynikiem.

Siedziba firmy DTM System

DTM System w kwietniu 2020 odnotował spadek obrotów o ponad 20 proc. w porównaniu do kwietnia 2019 r. i 4 proc. spadku w maju 2020 r. w porównaniu z majem 2019 r. Firmie udało się odbić w czerwcu i II kwartał zakończyła z wynikiem zbliżonym do II kwartału roku 2019. Półrocze, ze względu na bardzo dobry I kwartał 2020 r, zakończyło się z 12 proc. wzrostem.

Z kolei, jak wynika z danych firmy, III kwartał okazał się najlepszym w historii sprzedaży. Tracking roczny w oparciu o wynik średniomiesięczny, prognozuje sprzedaż na koniec 2020 roku na poziomie 22 proc. wzrostu w skali rocznej, oczywiście, jak zastrzega Michał Domaradzki, pod warunkiem, że nie nastąpią kolejne nieprzewidywalne zdarzenia losowe.

Zobacz również

Sprzedaż okien w Niemczech zależy od landu

Sprzedaż okien w Niemczech zależy od landu

W całych Niemczech w 2023 roku sprzedano o 1,5 mln mniej jednostek okiennych. Jednak dwa kraje związkowe odnotowały wzrost.

Hydro: miniony rok był pełny wyzwań

Hydro: miniony rok był pełny wyzwań

W zakończonym właśnie roku Hydro odnotowało spadek przychodów ze sprzedaży, a także zysków. Na ten wynik wpłynął m.in. spadek cen aluminium.

Sprzedawcy okien: sytuacja się ustabilizowała, ale rynek jest trudny

Sprzedawcy okien: sytuacja się ustabilizowała, ale rynek jest trudny

Handlowcy widzą niewielką poprawę, jeśli chodzi o sprzedaż okien. Dużo klientów korzysta z dofinansowania z programu "Czyste Powietrze".

1