Drutex pogoni do Szczecina ?

Red.: |Data publikacji:

Aktywność marketingu sportowego Drutexu rośnie po Tour de Pologne. Producent z Bytowa został ostatnio partnerem żużlowej drużyny Motoru Lublin, a niebawem może zostać, według zapowiedzi zachodniopomorskiej prasy, sponsorem głównym Pogoni Szczecin.

Aktualizacja 13 sierpnia:  a jednak dziennikarska kaczka – sponsorem głównym Pogoni została firma Toyota Kozłowski z Wielkopolski.

Dziennikarze ze Szczecina podjęli pasjonujący ich temat sponsora głównego Pogoni Szczecin, którego od 3 lat brakuje. Do pandemii, do lata roku 2020 sponsorem klubu była Grupa Azoty, wpłacając do klubowej kasy każdego roku ok. 4 mln zł. W zamian miała swoją reklamę na koszulkach piłkarzy i klubowych bandach reklamowych. Od tamtego czasu władze klubu, prowadzą rozmowy z różnymi firmami, m.in. z Raben i Euroafrica, a nawet ponoć z Amazonem. Tymczasem, jak zapewniają szczecińscy dziennikarze, najlepszą ofertę sponsorską w tym sezonie złożył jeden z liderów rynku okiennego – Drutex z Bytowa.

Bytowska firma kierowana przez Leszka Gierszewskiego rzeczywiście regularnie inwestuje w marketing sportowy. Przed laty jej twarzami byli Pirlo, Błaszczykowski i Lahm (na zdjęciu obok), w latach 2003-2018 finansowała klub piłkarski Drutex Bytovia Bytów, któy wprowadziła do I Ligi, od 5 lat jest oficjalnym sponsorem Tour de Pologne, a ostatnio została partnerem żużlowego Motoru Lublin. Sponsoring Pogoni Szczecin wpisywałby się więc w działania Drutexu, lecz trzeba pamiętać, że już wielokrotnie przypisywano go także do wielu innych klubów, m.in. do Lechii Gdańsk.

O tym czy rzeczywiście producent z Bytowa przeniesie swoje piłkarskie uczucia do Szczecina dowiemy się już niebawem. Na najbliższą niedzielę, przed meczem z Radomiakiem, władze klubowe zapowiedziały konferencję prasową, na której padną zapewne konkrety. W samo południe do przedstawicieli mediów wyjdzie prezes Pogoni, Jarosław Mroczek i nie wykluczone, że w towarzystwie prezesa Drutexu. Nie wiemy tylko czy ktoś przypomniał prezesowi Gierszewskiemu, że Kamil Grosicki, gwiazda Portowców, jest twarzą promującą okna z Zambrowa?

zdjęcia: Pogoń Szczecin, Drutex

Zobacz również

Kolejny miesiąc ze spadkami cen w PSB

Kolejny miesiąc ze spadkami cen w PSB

PSB podsumowało ceny w marketach budowlanych w marcu. To kolejny miesiąc z rzędu, w którym PSB odnotowuje spadek dynamiki wzrostu cen.

Aliplast uruchomił wielką instalację fotowoltaiczną

Aliplast uruchomił wielką instalację fotowoltaiczną

Aliplast uruchomił dużą farmę fotowoltaiczną. Jej moc wynosi 2,5 MW. Praca trwała kilka miesięcy i podzielona była na wiele etapów.

Rośnie popyt na elektrownie balkonowe

Rośnie popyt na elektrownie balkonowe

Liczba tzw. elektrowni balkonowych w krajach DACH szybko rośnie. Montaż paneli fotowoltaicznych o niewielkiej mocy i w systemie plug-in nie wymaga specjalnych zezwoleń.

1