Producenci okien inwestują w transport

Red.: MR |Data publikacji: 2021-05-27

Drutex kupił 10 nowych samochodów ciężarowych marki Man. Flotę samochodową powiększają także Eko-Okna i podlaski Abakus.

Drutex odebrał właśnie 10 nowych ciągników siodłowych Man TGX 18.470. To auta ciężarowe nowej generacji, wyposażone w oszczędny układ napędowy, obszerną i wygodną kabinę dla kierowcy i wiele systemów poprawiających komfort i bezpieczeństwo jazdy. Przed zamówieniem samochodów Drutex przeprowadził testy nowych ciągników. Firma doceniła niskie zużycie paliwa, otrzymała też pozytywne opinie od swoich kierowców.

Nowe ciężarówki Drutexu

Także inny z czołowych producentów stolarki, Eko-Okna, korzysta z oferty Mana. Dostawca aut przekazał w kwietniu 10 z 40 zamówionych nowych podwozi Man TGX 26.470. Są to pierwsze pojazdy tej marki, które włączone zostały do floty Eko-Okien. Producent stolarki przeprowadził także testy aut przed zakupem, samochody były sprawdzane w zeszłym roku. Wszystkie pojazdy dotrą do producenta w Kornicach do końca października 2021 r. O inwestycjach Eko-Okien w nowe ciężarówki pisaliśmy m.in. TUTAJ.

Nowe auta dostawcze z logo Eko-Okien.

Inną opcję wybrał podlaski Abakus, który postawił na markę VOLVO i jej samochód dostawczy roku 2021 Volvo FH. Samochody te wyposażone są w solidny pas przedni zaprojektowany pod kątem pracy w najtrudniejszym terenie, zawieszenie pneumatyczne, i-Shift z biegami pełzającymi, podnośnik Osi Tandem czy Aktywnym Układ Kierowniczy Volvo. Każdy z pojazdów Abakus Okna wyposażony jest w komfortową kabinę Globtrotter oraz, co niezwykle ważne, wózek do rozładunku. Te wysoce zwrotne, wysokowydajne narzędzie pomocnicze jest wyjątkowo łatwe w obsłudze i oferuje maksymalny udźwig przy bardzo niskim nakładzie pracy własnej.

To jedna z takich wartości dodanych do naszych możliwości transportu, która sprawia, że nie musimy iść na kompromis. Wielokrotnie powtarzaliśmy, że Abakus Okna nie chce i nie może iść na ustępstwa. Dla nas liczy się optymalizacja i automatyzacja – powiedział Kamil Grodecki, dyrektor Abakusa.

Zobacz również

Kolejna inwestycja Erkado w Radomiu

Kolejna inwestycja Erkado w Radomiu

Otrzymaliśmy właśnie informację o starcie nowej inwestycji tej firmy pod Radomiem. W Wośnikach ruszyła budowa budynku magazynowego wraz zapleczem technicznym dla radomskiej fabryki Erkado.

Niemiecki rynek drzwi wewnętrznych urósł i rosnąć będzie

Niemiecki rynek drzwi wewnętrznych urósł i rosnąć będzie

Rynek drzwi wewnętrznych w Niemczech znacznie wzrósł w ubiegłym roku. Jednak według danych Branchenradar.com, wzrosty pochodziły wyłącznie z sektora mieszkaniowego. Ten rok będzie jeszcze lepszy.

Wielka wymiana stolarki we Włoszech

Wielka wymiana stolarki we Włoszech

Włosi planują do końca roku duża wymianę okien i drzwi. Około 20 na 100 Włochów planuje przeprowadzić wymianę stolarki w swoich domach.

1