Dormakaba odczuła w ostatnich miesiącach załamanie gospodarcze

Red.: |Data publikacji:

Dormakaba podsumowała swój rok finansowy, który skończył się 30 czerwca. Sprzedaż netto w całej grupie wyniosła 2,539 mld franków w stosunku do 2,818 mld w roku poprzednim.

W zakończonym roku obrotowym Dormakaba odnotowała spadek ze sprzedaży netto na poziomie niemal 10 proc. Grupa podała, że w tym roku sprzedaż wyniosła 2,539 mld franków szwajcarskich w stosunku do 2,818 mld w roku ubiegłym. Zysk netto wyniósł 164,1 mln franków w porównaniu do 252,5 mln w poprzednim roku finansowym.

Dormakaba podała wyniki także pod kątem regionu. Polska znajduje się w segmencie EMEA – to kraje leżące w obszarze Europy, Bliskiego Wschodu i w Afryce. Tutaj sprzedaż wyniosła 696,1 mln franków w stosunku do 777,8 mln w roku poprzednim. Grupa jednak podkreśla, że w krajach w Europie Wschodniej i Środkowej (oprócz Rosji) kontynuowany był solidny wzrost, co było szczególnie widoczne przez pierwsze dziewięć miesięcy omawianego roku obrotowego. Przypomnijmy, że w Polsce Dormakaba zamknęła rok finansowy na plusie. Firma zrealizowała plan sprzedażowy z nadwyżką, pisaliśmy o tym TUTAJ.

Zarząd Dormakaba podsumował, że obecny rok finansowy składał się z dwóch zupełnie różnych połówek. Pierwsza część przebiegała zgodnie z oczekiwaniami. Natomiast w drugiej, ze względu na pojawienie się Covid-19, już od lutego firma odczula załamanie gospodarcze, które trwało właściwie do końca czerwca. Pandemia i ograniczenia w działalności w wielu krajach prowadziły do problemów z łańcuchem dostaw, a także do spadków w sprzedaży.

Zobacz również

Fakro zmniejszyło produkcję o 30 proc.

Fakro zmniejszyło produkcję o 30 proc.

Fakro boleśnie odczuwa spadek koniunktury na rynku budowlanym. Mniejsza ilość zamówień powoduje, że firma nie ma obecnie pracy dla wszystkich pracowników.

W wakacje wystrzelił popyt na pergole

W wakacje wystrzelił popyt na pergole

Jak poinformowała nas firma Sun Winner, w okresie letnim znacznie zwiększyła się dynamika hurtowej sprzedaży pergoli. Przedsiębiorstwo z Łomży zakłada, że w tym roku uda mu się znacznie poprawić wyniki w porównaniu z sezonem 2021.

Mecenasi Sportu finiszują 14 sierpnia

Mecenasi Sportu finiszują 14 sierpnia

W ostatnim tygodniu naszego konkursu Mecenas Sportu na fotelu absolutnego lidera rozsiadł się zawierciański klub siatkówki Aluronu. Kibice tej drużyny oddali niemal 3 700 głosów.

1