Dormakaba: świetne wyniki i nowy szef centrali

Red.: |Data publikacji:

Dormakaba w Polsce zamknęła w czerwcu rok finansowy. Firma zrealizowała plan z nadwyżką. Natomiast w centrali w Szwajcarii zarząd wybrał nowego dyrektora generalnego.

W minionym półroczu dla Dormakaba w Polsce najtrudniejszy był kwiecień i maj. Firma zanotowała w tych miesiącach spadki w sprzedaży. Jednak bardzo dobry pod kątem przychodów okazał się czerwiec. Przedsiębiorstwo zamyka rok finansowy w czerwcu i okazało się, że udało się nadrobić straty, co więcej, firma zamknęła okres rozliczeniowy z dużą nadwyżką. Jak podaje Dormakaba, wyniki są rekordowo dobre. Te dane wynikają prawdopodobnie z faktu, że projekty budowlane, które były wstrzymane od kwietnia, w czerwcu ponownie ruszyły.

Natomiast w centrali firmy Dormakaba zmienia się kierownictwo. Zarząd firmy wybrał nowego dyrektora generalnego (CEO) – będzie nim Sabrina Soussan, która od 1 kwietnia przyszłego roku przejmie stanowisko po Riet Cadonau. Odchodzący dyrektor generalny, który jednocześnie pełni funkcję prezesa spółki (Chairman), skupi się tylko na pracy jako prezes. Poza tym zarząd wyznaczył Johna Liu na nowego członka zarządu, zastąpi on Rolfa Döringa.

Sabrina Soussan, przyszła dyrektor generalna w Dormakaba

Sabrina Soussan ma bogate doświadczenie menadżerskie zdobyte w branży mobilnej, budowlanej i motoryzacyjnej. Ostatnio zarządzała Siemens Mobility, pracowała także jako szef marketingu w Siemens Building Technologies w dziale automatyki budynku. Natomiast John Liu, proponowany na nowego członka zarządu, to obywatel Singapuru. Jest ekspertem w dziedzinie technologii cyfrowych, z dużą wiedzą na temat rynków azjatyckich.

Po zmianach w zarządzie widać, że Dormakaba kontynuuje swoją strategię inwestowania w rozwiązania cyfrowe i stawia na innowacyjne produkty.

Zobacz również

Dotacje dla sektora HoReCa szansą dla branży stolarki

Dotacje dla sektora HoReCa szansą dla branży stolarki

Program wsparcia dla branży hotelowo-gastronomicznej to szansa na zamówienia z branży stolarki otworowej i osłon.

Ceny stolarki w sklepach PSB są na stabilnym poziomie

Ceny stolarki w sklepach PSB są na stabilnym poziomie

W marketach należących do Grupy PSB ceny stolarki w maju b.r. są o ok. 1 proc. niższe w porównaniu do roku ubiegłego.

Aluprof uruchomił nowe lakiernie, Szymon Marciniak ambasadorem marki

Aluprof uruchomił nowe lakiernie, Szymon Marciniak ambasadorem marki

Aluprof, producent profili i ślusarki aluminiowej, uruchomił w swoich zakładach 3 lakiernie proszkowe. Ponadto wybrał ambasadora marki.

1