Dormakaba: świetne wyniki i nowy szef centrali

Red.: |Data publikacji:

Dormakaba w Polsce zamknęła w czerwcu rok finansowy. Firma zrealizowała plan z nadwyżką. Natomiast w centrali w Szwajcarii zarząd wybrał nowego dyrektora generalnego.

W minionym półroczu dla Dormakaba w Polsce najtrudniejszy był kwiecień i maj. Firma zanotowała w tych miesiącach spadki w sprzedaży. Jednak bardzo dobry pod kątem przychodów okazał się czerwiec. Przedsiębiorstwo zamyka rok finansowy w czerwcu i okazało się, że udało się nadrobić straty, co więcej, firma zamknęła okres rozliczeniowy z dużą nadwyżką. Jak podaje Dormakaba, wyniki są rekordowo dobre. Te dane wynikają prawdopodobnie z faktu, że projekty budowlane, które były wstrzymane od kwietnia, w czerwcu ponownie ruszyły.

Natomiast w centrali firmy Dormakaba zmienia się kierownictwo. Zarząd firmy wybrał nowego dyrektora generalnego (CEO) – będzie nim Sabrina Soussan, która od 1 kwietnia przyszłego roku przejmie stanowisko po Riet Cadonau. Odchodzący dyrektor generalny, który jednocześnie pełni funkcję prezesa spółki (Chairman), skupi się tylko na pracy jako prezes. Poza tym zarząd wyznaczył Johna Liu na nowego członka zarządu, zastąpi on Rolfa Döringa.

Sabrina Soussan, przyszła dyrektor generalna w Dormakaba

Sabrina Soussan ma bogate doświadczenie menadżerskie zdobyte w branży mobilnej, budowlanej i motoryzacyjnej. Ostatnio zarządzała Siemens Mobility, pracowała także jako szef marketingu w Siemens Building Technologies w dziale automatyki budynku. Natomiast John Liu, proponowany na nowego członka zarządu, to obywatel Singapuru. Jest ekspertem w dziedzinie technologii cyfrowych, z dużą wiedzą na temat rynków azjatyckich.

Po zmianach w zarządzie widać, że Dormakaba kontynuuje swoją strategię inwestowania w rozwiązania cyfrowe i stawia na innowacyjne produkty.

Zobacz również

Poznaj najlepsze modernizacje budynków w Polsce

Poznaj najlepsze modernizacje budynków w Polsce

Uroczysta gala wręczenia nagród Ogólnopolskiego Konkursu Otwartego „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” odbędzie się 27 września na Zamku Królewskim w Warszawie.

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

150 wystawców z 15 krajów - tak w skrócie zapowiada się 6. edycja Międzynarodowych Targów Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND. Odbędzie się w dniach 18-19 października w EXPO Kraków.

Nowe, duże salony ze stolarką

Nowe, duże salony ze stolarką

Grupa Impet, Mrówka czy All Windows Group to firmy, które otworzyły w ostatnim czasie sklepy ze stolarką.

1