Dobry rok i nowe inwestycje w Pilkingtonie

Red.: |Data publikacji:

Największy w Polsce przetwórca szkła, Pilkington IGP zakończył rok 2019 produkcją większą o 4 proc. niż rok wcześniej. Najmocniej rósł w minionym sezonie popyt na szkło hartowane i laminowane. Już 60 proc. produkowanych tu zespoleń stanowią pakiety dwukomorowe. Roczna wartość przychodów spółki przekracza 550 mln zł. Swój udział w rynku, który ma wielkość 21 mln mkw. szyb zespolonych firma wchodząca w skład NSG Group szacuje na 17 proc.

Całkiem niedawno pisaliśmy o zamknięciu zakładu IGP we Wrocławiu. Dzisiaj dowiadujemy się, że w zamian rozbudowany zostanie zakład w Ostrołęce. W marcu rozpoczną się tutaj prace zmierzające do podwojenia produkcji, a polegające na rozbudowaniu zakładu, jego doposażeniu i zwiększeniu zatrudnienia o 80 osób. Łączna powierzchnia zakładu zwiększy się do blisko 10 tys. mkw., co pozwoli na dalsze inwestycje w nowoczesne technologie i rozbudowę parku maszynowego, który zostanie doposażony w trzy nowe stoły do rozkroju szkła z systemami załadowczymi oraz dwie linie do produkcji szyb zespolonych. Przypomnijmy, że w ostatnich latach firma realizowała takie projekty, jak rozbudowa zakładu w Krakowie i Skierniewicach oraz budowa nowego zakładu przetwórczego w Białymstoku. Zakończenie rozbudowy zakładu w Ostrołęce planowane jest na październik br.

Decyzja o rozbudowie zakładu produkcyjnego jest podyktowana rosnącym zapotrzebowaniem na nasze produkty, również te wysokospecjalizowane. Rynek związany z architekturą oraz budownictwem jest bardzo dynamiczny, co związane jest z wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań i zwiększaniem mocy produkcyjnych. Staramy się odpowiadać na potrzeby klientów zanim oni sami nas o to poproszą. Wymaga to dobrej znajomości rynku, doświadczenia i ciągłych inwestycji. – powiedział przy tej okazji Krzysztof Granicki, prezes zarządu Pilkington IGP.

Zobacz również

Niemcy i Austriacy oszczędzają na osłonach

Niemcy i Austriacy oszczędzają na osłonach

Rynek zewnętrznych osłon przeciwsłonecznych w Niemczech i Austrii przechodzi kryzys. W obu krajach sprzedaż tych wyrobów spadła w 2023 roku po raz pierwszy od wielu lat.

Kooperacja Lanko i Oknoprime

Kooperacja Lanko i Oknoprime

Firma Lanko, polski producent specjalizujący się w produkcji okien i drzwi z PCW oraz aluminium, wykupił 45 proc. udziałów w Oknoprime.

Dormakaba uruchamia kolejne elektrownie fotowoltaiczne

Dormakaba uruchamia kolejne elektrownie fotowoltaiczne

Dormakaba w tym roku uruchomiła już trzy elektrownie fotowoltaiczne w swoich zakładach produkcyjnych. Spowodują one 25-procentowe oszczędności w emisji CO2.

1