Dobre półrocze w MS więcej niż OKNA

Red.: |Data publikacji:

MS więcej niż OKNA zalicza minione półrocze do udanych. Firma odnotowała wzrost sprzedaży na rodzimym rynku, ale także w eksporcie.

Producent stolarki podsumował minione półrocze, w którym  zanotował wzrost sprzedaży o ponad 20 proc. Firma miała w tym okresie bardzo dobre wyniki w sprzedaży na rynkach zagranicznych, przede wszystkim we Włoszech i w Niemczech. Tu mowa jest także o wzroście na poziomie kilkudziesięciu procent.

Producent ze Słupska ocenia, że w całej Europie można mówić o dużym popycie na materiały budowlane. Według MS boom na rynku budowlanym spowodowanym jest przede wszystkim różnymi programami dopłat, które rządy wielu krajów europejskich wprowadziły, by złagodzić negatywne skutki pandemii. Jednym z efektów ubocznych popytu na okna jest z kolei wzrost cen na komponenty do produkcji. Jednak podwyżki dotykają producentów w całej Europie, nie tylko polskich producentów.

Zobacz również

Mercor notuje wzrost wartości zamówień

Mercor notuje wzrost wartości zamówień

Mercor podliczył, że wartość zamówień, jakie firma zebrała w sierpniu były wyższe o 29 proc. w stosunku do roku ubiegłego.

Amerykanie wydadzą w tym roku znacznie więcej na remonty domów

Amerykanie wydadzą w tym roku znacznie więcej na remonty domów

Jak wynika z nowego badania Houzz & Home Study, dotyczącego trendów remontowych w USA, aktywność i wydatki związane z renowacją domów są najwyższe od 2018 roku.

Spadek zamówień na drzwi po dobrym półroczu

Spadek zamówień na drzwi po dobrym półroczu

Producenci stolarki w różny sposób przygotowują się na trudniejszy okres na rynku. Perfectdoor postawił na integrację procesów produkcyjnych i ochronę miejsc pracy.

1