Dobre półrocze w MS więcej niż OKNA

Red.: MR |Data publikacji: 2021-07-20

MS więcej niż OKNA zalicza minione półrocze do udanych. Firma odnotowała wzrost sprzedaży na rodzimym rynku, ale także w eksporcie.

Producent stolarki podsumował minione półrocze, w którym  zanotował wzrost sprzedaży o ponad 20 proc. Firma miała w tym okresie bardzo dobre wyniki w sprzedaży na rynkach zagranicznych, przede wszystkim we Włoszech i w Niemczech. Tu mowa jest także o wzroście na poziomie kilkudziesięciu procent.

Producent ze Słupska ocenia, że w całej Europie można mówić o dużym popycie na materiały budowlane. Według MS boom na rynku budowlanym spowodowanym jest przede wszystkim różnymi programami dopłat, które rządy wielu krajów europejskich wprowadziły, by złagodzić negatywne skutki pandemii. Jednym z efektów ubocznych popytu na okna jest z kolei wzrost cen na komponenty do produkcji. Jednak podwyżki dotykają producentów w całej Europie, nie tylko polskich producentów.

Zobacz również

Wielkie zmiany w AIB

Wielkie zmiany w AIB

AIB w pierwszym półroczu otworzyło nową fabrykę, zmieniło logotyp i utworzyło nowa markę AIB+. Planuje także uruchomienie nowej linii.

SCM wyda 100 mln euro na badania

SCM wyda 100 mln euro na badania

SCM planuje wydać 100 mln euro na badania i rozwój. Połowę wydatków sfinansuje z linii kredytowej od Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Polska z dużym wpływem na wyniki Grupy Schüco

Polska z dużym wpływem na wyniki Grupy Schüco

Grupa Schüco zamknęła rok 2020 z obrotami w wysokości 1,695 mld euro, co było nieznacznie gorszym wynikiem niż ten osiągnięty w 2019 roku. Okazuje się, że Polska odegrała kluczową rolę przy odnotowanych przez firmę wzrostach sprzedaży działu tworzyw sztucznych.

1