DLH Poland w austriackich rękach

Red.: |Data publikacji:

DLH Poland i DLH Slovakia, spółki zajmujące się handlem drewnem, a należące do DLH Global, sprzedane zostały austriackiej Grupie JAF. Transakcja wymaga jeszcze akceptacji ze strony organów ochrony konkurencji.

DLH Global to jeden z liderów sprzedaży drewna krajowego i egzotycznego w Polsce. Swą działalność firma rozpoczęła w 1990 r. w ramach międzynarodowej Grupy DLH A/S. Przez ostatnich 30 lat DLH Global koncentrowała się na obsłudze dwóch kluczowych segmentów rynku: przemysłu, także stolarki,  oraz sprzedaży detalicznej drewna i wyrobów drzewnych. Przez lata rozwinęła własną sieć dystrybucyjną w największych aglomeracjach Polski. Po przejęciu spółki DLH Poland i Slovakia nadal będą prowadzić działalność pod dotychczasowymi nazwami. Na swych stanowiskach pozostaną zarówno pracownicy, jak i kadra zarządzająca, w tym Jerzy Karpiński, prezes DLH Poland, który ma nadzieję na korzyści z tej transakcji:

DLH Poland i DLH Slovakia zrodziły się z pasji do drewna. Dlatego cieszy nas fakt, że stajemy się częścią Grupy JAF, lidera branży w 16 krajach naszej części świata. Łącząc swe mocne strony, zyskujemy potencjał szybszego rozwoju. Mamy szansę sprawniej pokonać wyzwania, jakie stoją przed dostawcami drewna na całym świecie, a dodatkowo wykorzystać rosnące możliwości, jakie zapewnia drewno, niekwestionowany materiał budowlany przyszłości.

Inny członek zarządu DLH Global, Tomasz Gutkowski, dodaje:

Dzięki połączeniu naszych sieci sprzedaży i zaopatrzenia będziemy w stanie zapewnić klientom bogatszy asortyment produktów oraz wyższą jakość obsługi. Połączenie mocnych stron DLH i JAF rodzi wspaniałe możliwości nie tylko w Polsce i na Słowacji, ale także w dalszych kontaktach międzynarodowych.

Grupa JAF, znana w swej macierzystej Austrii jako J.u.A. Frischeis, to jeden z wiodących dostawców drewna i materiałów drewnopochodnych na świecie. W 55 zakładach zlokalizowanych w 16 krajach na dwóch kontynentach zatrudnia 3000 pracowników. Od momentu powstania w 1948 r. JAF ugruntował swoją pozycję pewnego partnera w segmentach obróbki drewna, budownictwa oraz handlu detalicznego. Siedziba firmy w Polsce mieści się w Gądkach pod Kórnikiem, zakład produkcyjny w Małopolu pod Radzyminem, a polskim oddziałem kieruje pani Magdalena Andrearczyk.

Zobacz również

Pięćdziesiąt najlepszych okien i drzwi w Polsce

Pięćdziesiąt najlepszych okien i drzwi w Polsce

Po kilkuletniej przerwie po raz szósty zostały wybrane najlepsze okna i drzwi w Polsce w konkursie TopTen Hacks 2022.

ML System notuje niemal 40-procentowy wzrost sprzedaży

ML System notuje niemal 40-procentowy wzrost sprzedaży

ML System podliczył wyniki za trzy kwartały bieżącego roku. Firma odnotowała wzrost wartości sprzedaży o 39 proc.

AGC: w Europie spada popyt na szkło

AGC: w Europie spada popyt na szkło

AGC podliczył wyniki za trzy kwartały. Spółka jednocześnie informuje, że popyt na szkło w Europie spada, co wymaga korekt w działalności.

1