Czy Grupa Würth w 2022 roku pobije rekord?

Red.: |Data publikacji:

Grupa Würth na początku 2022 roku poinformowała, że poprzedni sezon był dla niej rekordowy pod względem przychodów. Teraz niemiecka spółka podliczyła, że rekordowy był również zysk, a ten sezon to, jak dotąd, kolejne wzrosty.

Grupa Würth poinformowała w maju, że zysk operacyjny firmy w 2021 roku był na rekordowym poziomie. Wyniósł on 1,27 mld euro, co w porównaniu z 775 mln euro oznacza wzrost aż o niemal 64 proc.! Na początku tego roku Niemcy podzielili się wstępnymi danymi finansowymi, z których wynikało, że sezon zakończyli sprzedażą w wysokości 17,1 mld euro. Był to wzrost o ponad 18 proc. w stosunku do roku 2020 – wówczas wartość sprzedaży wyniosła 14,4 mld euro (szczegóły). Najważniejszym rynkiem dla firmy są nadal Niemcy, które mają udział w sprzedaży przekraczający 40 proc.

Choć Grupa Würth, ze względu na obecną sytuację gospodarczą oraz geopolityczną nie planuje sporządzać szczegółowych prognoz na sezon 2022, w tym roku kontynuuje trend wzrostowy, zarówno pod względem sprzedaży, jak i osiąganego zysku. Po pierwszych czterech miesiącach tego roku niemiecka spółka zwiększyła sprzedaż o 18.8 proc. (o 17,2 proc. po uwzględnieniu różnic walutowych), a zysk operacyjny jest o 11 proc. wyższy niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Robert Friedmann, rzecznik zarządu firmy Würth Group:

Pomimo globalnej sytuacji ekonomicznej oraz politycznej, te wzrosty napawają nas ostrożnym optymizmem. Koncentrujemy się na przewidywaniu wyzwań, takich jak opóźnienia w łańcuchach dostaw, niedobory materiałów i wzrost cen, abyśmy w przyszłości mogli pozostać wiarygodnym partnerem dla naszych klientów.

Grupa Würth specjalizuje się w technice zamocowań, materiałach montażowych oraz dystrybucji produktów dla profesjonalistów. Globalna liczba pracowników firmy na koniec 2021 roku wynosiła już ponad 83 tys. (w 2020 roku było ich 79 tys.). Kapitał własny Grupy wzrósł w ubiegłym roku obrotowym o 15,3 procent do 6,8 miliarda euro.

Z ostatnich wydarzeń z polskiego oddziału firmy warto odnotować, że Würth Polska rozpoczął 26 kwietnia 2022 roku cykl spotkań dla profesjonalistów w ramach wiosenno-letniej edycji Dni Otwartych. Wydarzenia odbędą się w 21 sklepach na terenie całego kraju. Ostatnie spotkanie przewidziano 5 lipca w Warszawie. Kluczową częścią każdego wydarzenia są merytoryczne prezentacje i pokazy, w których specjaliści demonstrują w praktyce możliwości produktów oraz przedstawiają najlepsze rozwiązania przeznaczone dla poszczególnych branż.

Zobacz również

Fakro zmniejszyło produkcję o 30 proc.

Fakro zmniejszyło produkcję o 30 proc.

Fakro boleśnie odczuwa spadek koniunktury na rynku budowlanym. Mniejsza ilość zamówień powoduje, że firma nie ma obecnie pracy dla wszystkich pracowników.

W wakacje wystrzelił popyt na pergole

W wakacje wystrzelił popyt na pergole

Jak poinformowała nas firma Sun Winner, w okresie letnim znacznie zwiększyła się dynamika hurtowej sprzedaży pergoli. Przedsiębiorstwo z Łomży zakłada, że w tym roku uda mu się znacznie poprawić wyniki w porównaniu z sezonem 2021.

Mecenasi Sportu finiszują 14 sierpnia

Mecenasi Sportu finiszują 14 sierpnia

W ostatnim tygodniu naszego konkursu Mecenas Sportu na fotelu absolutnego lidera rozsiadł się zawierciański klub siatkówki Aluronu. Kibice tej drużyny oddali niemal 3 700 głosów.

1