Historyczne wyniki Grupy Würth

Red.: |Data publikacji:

Grupa Würth zanotowała rekordową sprzedaż w 2021 roku. Firma zadowolona jest także z wyniku operacyjnego.

Grupa Würth podał wstępne wyniki za 2021 r. Firma podliczyła, że sezon zakończyła sprzedażą w wysokości 17,1 mld euro. Jest to wzrost o ponad 18 proc. w stosunku do 2020, wówczas wartość sprzedaży wyniosła 14,4 mld euro. W samych Niemczech sprzedaż osiągnęła 10,2 mld euro w porównaniu do 8,3 mld w roku 2020. Dane handlowe osiągnięte za granicą są także, według firmy, bardzo dobre. W Europie Zachodniej i Południowej Würth odnotował szczególnie duża dynamikę wzrostu w porównaniu do 2020 r. Wynika to częściowo z niskiej sprzedaży w 2020 r. we Francji, Hiszpanii czy Włoszech.

Wynik operacyjny Grupy to 1,2 mld euro i jest on wyraźnie wyższy w stosunku do roku 2020, wówczas wyniósł on 775 mln euro. Wpływ na to miał duży wzrost popytu i zwiększona wydajność produkcji. Würth zaznacza także, że w 2021 r. nie poniósł kosztów związanych z targami, podróżami służbowymi, itd.

W Polsce Würth otworzył w lutym 42. placówkę handlową, natomiast pierwsza w naszym kraju powstała w 2006 r. Firma zaopatruje profesjonalistów w narzędzia, a także w produkty do montażu stolarki.

Zobacz również

Fakro zmniejszyło produkcję o 30 proc.

Fakro zmniejszyło produkcję o 30 proc.

Fakro boleśnie odczuwa spadek koniunktury na rynku budowlanym. Mniejsza ilość zamówień powoduje, że firma nie ma obecnie pracy dla wszystkich pracowników.

W wakacje wystrzelił popyt na pergole

W wakacje wystrzelił popyt na pergole

Jak poinformowała nas firma Sun Winner, w okresie letnim znacznie zwiększyła się dynamika hurtowej sprzedaży pergoli. Przedsiębiorstwo z Łomży zakłada, że w tym roku uda mu się znacznie poprawić wyniki w porównaniu z sezonem 2021.

Mecenasi Sportu finiszują 14 sierpnia

Mecenasi Sportu finiszują 14 sierpnia

W ostatnim tygodniu naszego konkursu Mecenas Sportu na fotelu absolutnego lidera rozsiadł się zawierciański klub siatkówki Aluronu. Kibice tej drużyny oddali niemal 3 700 głosów.

1