Classen-Pol inwestuje w rozwój

Red.: |Data publikacji:

Classen-Pol to producent, który mimo trudnej sytuacji na rynku budowlanym, nie rezygnuje w inwestycji w moce produkcyjne.

W firmie Classen-Pol powstaje właśnie automatyczna linia do produkcji ościeżnic regulowanych. Jest to działanie, które częściowo finansowane jest z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Producent otrzymał grant na prace badawczo-rozwojowe o wartości niecałych 11 mln zł, natomiast wartość inwestycji wynosi ponad 27 mln zł. Firma także informuje o tym, że udało się rozbudować i automatyzować linię do produkcji drzwi technicznych. Są to produkty nietypowe, które trafiać będą na eksport. Producent planuje kolejne inwestycje także w segmencie drzwi lakierowanych i ramowych. Ogólna wartość prac szacowana jest na 75 mln zł. Na temat planów rozwoju pisaliśmy już TUTAJ.

Firma zamierza także zbudować farmę fotowoltaiczną o mocy 4 MW. Obecnie przygotowywane są odpowiednie dokumenty. Z innych działań podejmowanych przez Classen-Pol, a których celem jest zmniejszenie szkodliwego wpływu produkcji na środowisko, jest zbudowanie spalarni odpadów. W zakładzie działa obecnie jeden kocioł, planowane jest postawienie kolejnych dwóch. Powstała także stacja do koagulacji wody – czyli jej uzdatniania. Dzięki tej inwestycji możliwe jest wykorzystanie zużytej wody w kolejnych procesach produkcyjnych.

Classen-Pol deklaruje, że 30 proc. sprzedaży realizuje na rynku polskim. Natomiast firma wysyła swoje produkty do 36 krajów, są to głównie państwa w Europie, zamierza także zwiększyć eksport do Ameryki Północnej. W naszym kraju najbardziej rozwinięta sprzedaży drzwi marki Classen-Pol jest poprzez sieć marketów budowlanych. Jednak w ostatnim roku firma zaczęła inwestować także w rozwój kanału e-commerce. Na temat rozwoju firmy można przeczytać w Pulsie Biznesu.

Zobacz również

Systemodawcy o ołowiu i kadmie w profilach

Systemodawcy o ołowiu i kadmie w profilach

W lipcu tego roku kilku systemodawców profili z PCW w ramach konsultacji publicznych zgłosiło swoje opinie dotyczące projektu wprowadzenia zmian w dyrektywnie RoHS (Restriction of Hazardous Substances).

W branży budowlanej powiało lekkim optymizmem

W branży budowlanej powiało lekkim optymizmem

Nastroje w branży w niewielkim stopniu, ale się poprawiają. Przedstawiciele dużych firm stolarkowych oceniają, że stopniowo wraca popyt na oferowane przez nich produkty.

Branża producentów narzędzi spotka się wkrótce w Katowicach

Branża producentów narzędzi spotka się wkrótce w Katowicach

Toolex to targi branży obrabiarek, narzędzi i technologii obróbki. Wystawa odbędzie się po raz 15. w Katowicach na początku października.

1