Classen-Pol inwestuje w rozwój

Red.: |Data publikacji:

Classen-Pol to producent, który mimo trudnej sytuacji na rynku budowlanym, nie rezygnuje w inwestycji w moce produkcyjne.

W firmie Classen-Pol powstaje właśnie automatyczna linia do produkcji ościeżnic regulowanych. Jest to działanie, które częściowo finansowane jest z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Producent otrzymał grant na prace badawczo-rozwojowe o wartości niecałych 11 mln zł, natomiast wartość inwestycji wynosi ponad 27 mln zł. Firma także informuje o tym, że udało się rozbudować i automatyzować linię do produkcji drzwi technicznych. Są to produkty nietypowe, które trafiać będą na eksport. Producent planuje kolejne inwestycje także w segmencie drzwi lakierowanych i ramowych. Ogólna wartość prac szacowana jest na 75 mln zł. Na temat planów rozwoju pisaliśmy już TUTAJ.

Firma zamierza także zbudować farmę fotowoltaiczną o mocy 4 MW. Obecnie przygotowywane są odpowiednie dokumenty. Z innych działań podejmowanych przez Classen-Pol, a których celem jest zmniejszenie szkodliwego wpływu produkcji na środowisko, jest zbudowanie spalarni odpadów. W zakładzie działa obecnie jeden kocioł, planowane jest postawienie kolejnych dwóch. Powstała także stacja do koagulacji wody – czyli jej uzdatniania. Dzięki tej inwestycji możliwe jest wykorzystanie zużytej wody w kolejnych procesach produkcyjnych.

Classen-Pol deklaruje, że 30 proc. sprzedaży realizuje na rynku polskim. Natomiast firma wysyła swoje produkty do 36 krajów, są to głównie państwa w Europie, zamierza także zwiększyć eksport do Ameryki Północnej. W naszym kraju najbardziej rozwinięta sprzedaży drzwi marki Classen-Pol jest poprzez sieć marketów budowlanych. Jednak w ostatnim roku firma zaczęła inwestować także w rozwój kanału e-commerce. Na temat rozwoju firmy można przeczytać w Pulsie Biznesu.

Zobacz również

Szwajcarski rynek się kurczy

Szwajcarski rynek się kurczy

Z podsumowania szwajcarskiego rynku stolarki za 2022 rok wynika, że od kilku lat regularnie spada produkcja okien w tym kraju. Pocieszeniem może być fakt, że stolarka drewniana i ślusarka aluminiowa notują rekordowe wyniki.

Segment bram przemysłowych czeka stagnacja

Segment bram przemysłowych czeka stagnacja

Segment bram przemysłowych będzie notował spadki popytu. W najbliższych latach wzrost wolumenu sprzedaży będzie maksymalnie na 1,7 proc.

Niemcy: wzrost na rynku drzwi wejściowych

Niemcy: wzrost na rynku drzwi wejściowych

Jak wynika z danych zebranych przez instytut badań rynku Branchenradar.com, rynek zewnętrznych drzwi wejściowych w Niemczech w 2022 roku urósł, ale nie za sprawą wzrostu popytu.

1