Classen-Pol inwestuje w rozwój

Autor: |Data publikacji:

Classen-Pol to producent, który mimo trudnej sytuacji na rynku budowlanym, nie rezygnuje w inwestycji w moce produkcyjne.

W firmie Classen-Pol powstaje właśnie automatyczna linia do produkcji ościeżnic regulowanych. Jest to działanie, które częściowo finansowane jest z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Producent otrzymał grant na prace badawczo-rozwojowe o wartości niecałych 11 mln zł, natomiast wartość inwestycji wynosi ponad 27 mln zł. Firma także informuje o tym, że udało się rozbudować i automatyzować linię do produkcji drzwi technicznych. Są to produkty nietypowe, które trafiać będą na eksport. Producent planuje kolejne inwestycje także w segmencie drzwi lakierowanych i ramowych. Ogólna wartość prac szacowana jest na 75 mln zł. Na temat planów rozwoju pisaliśmy już TUTAJ.

Firma zamierza także zbudować farmę fotowoltaiczną o mocy 4 MW. Obecnie przygotowywane są odpowiednie dokumenty. Z innych działań podejmowanych przez Classen-Pol, a których celem jest zmniejszenie szkodliwego wpływu produkcji na środowisko, jest zbudowanie spalarni odpadów. W zakładzie działa obecnie jeden kocioł, planowane jest postawienie kolejnych dwóch. Powstała także stacja do koagulacji wody – czyli jej uzdatniania. Dzięki tej inwestycji możliwe jest wykorzystanie zużytej wody w kolejnych procesach produkcyjnych.

Classen-Pol deklaruje, że 30 proc. sprzedaży realizuje na rynku polskim. Natomiast firma wysyła swoje produkty do 36 krajów, są to głównie państwa w Europie, zamierza także zwiększyć eksport do Ameryki Północnej. W naszym kraju najbardziej rozwinięta sprzedaży drzwi marki Classen-Pol jest poprzez sieć marketów budowlanych. Jednak w ostatnim roku firma zaczęła inwestować także w rozwój kanału e-commerce. Na temat rozwoju firmy można przeczytać w Pulsie Biznesu.

Zobacz również

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska zobowiązały się do współpracy na rzecz zrównoważonego budownictwa. Producenci stolarki drewnianej oraz szkła wspólnie, na bazie swoich technologii, stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym.

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Grupa Inwido, do której wśród producentów okien i drzwi należy m.in. Sokółka, opublikowała właśnie raport. Obejmuje on wyniki z drugiego kwartału roku 2024. Firma podkreśla, że powraca na ścieżkę wzrostu.

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy ogłosiła przejęcie Wesko Locks, kanadyjskiej firmy specjalizującej się w produkcji zamków elektronicznych i specjalistycznych.

1