Ciężki los inwestora w Bytowie

Red.: |Data publikacji:

Swoje marzenia, o których pisaliśmy na początku roku, zamierza spełniać jednak Bogdan Gierszewski, jeden z usuniętych z zarządu bratanków prezesa Drutexu, który wybudował ogromną halę pod Bytowem na cele gospodarstwa rolnego. Bo rolnikiem pan Bogdan jest pełną gębą: jak podsumowuje go lokalny serwis internetowy zgromadził na Kaszubach co najmniej kilkaset hektarów ziemi.

Przypomnijmy, że Bogdan Gierszewski były dyrektor i członek zarządu Drutexu wyrzucony został odwołany z zarządu przez swojego wuja za niewdzięczność i brak lojalności. Przez lata pracy w firmie Drutex Bogdan Gierszewski dorobił się jednak niemałej fortuny, którą lokował w działalności deweloperskiej na terenie Bytowa oraz we wspomnianych „agro-hektarach”. Uruchomił nawet kurniki (na zdjęciu obok), jak niegdyś pp. Kaczyńscy z Dobroplastu, ale miłością Gierszewskich są przede wszystkim okna, także Bogdan po burzliwym rozstaniu ze stryjkiem Leszkiem rzucił się w wir produkcji i handlowania oknami romansując w tym względzie nawet z największym konkurentem Drutexu – Eko-Oknami.

Myśląc o produkcji wybudował na terenach rolniczych w Udorpiu pod Bytowem ogromną halę o powierzchni 1400 mkw. z przeznaczeniem na cele rolnicze. Niestety okazało się, że zrobił to bez pozwolenia – była to samowola budowlana, którą zajęli się stróże prawa. Niesforny inwestor zapłacił więc karę i wystąpił o jej zalegalizowanie.

Gierszewski myśli o fabryce okien?

Tak było… Obecnie, jak donoszą lokalne media, Bogdan Gierszewski wystąpił do urzędu miejskiego z wnioskiem o przekształcenie budynku gospodarczego na budynek służący obsłudze rolnej i jednocześnie budynek usługowo-produkcyjny, ślusarski. Serwis bytowski sugeruje, że próbuje ten obiekt przerobić na fabrykę okien. Poruszać mu się w bytowskim urzędzie jest o tyle łatwiej, że od lat jest również przewodniczącym Rady Nadzorczej spółki Wodociągi Miejskie. A burmistrz Bytowa Ryszard Sylka mówi nawet oficjalnie dziennikarzom, że „inwestor ma szansę przekształcenia tego obiektu w fabrykę”.

O niezwykle mocnej pozycji tego akurat inwestora przekonany jest również jeden z bytowskich przedsiębiorców, cytowany przez lokalny serwis:

Każdy inny musiałby samowolę rozebrać, a ten bez większych konsekwencji zbudowałby fabrykę nawet w środku osiedla mieszkaniowego, byleby to była jego działka. Wszystko mu klepną.

A Stefan Sobisz, rolnik skonfliktowany z panem Bogdanem, dorzuca:

Jak chce budować to po prostu buduje, bo później i tak to umorzą i zalegalizują. Trzeba z tym skończyć!

Po co Gierszewskiemu fabryka w Bytowie?

Komentarz autora: Wiadomo, że biznes lubi ciszę, a nie krzyki i awantury, a już na pewno nie te nagłaśniane w mediach. Co do awantur, to Bogdan Gierszewski farta ostatnio nie ma, a bytowski serwis opisuje w detalach kto i jakie ma do niego pretensje, co mu zarzuca i co mu odbierze. Kto ciekaw, odsyłam do serwisu ibytow.pl. Natomiast bardziej interesującym jest upór Bogdana Gierszewskiego, aby jednak cały czas zafunkcjonować na większą skalę w branży okiennej. Jak już mu wszystko zalegalizują, jak mu już przekształcą tę ziemię, jak wydadzą mu stosowne zgody i pozwolenia, to jest człowiekiem na tyle zamożnym, że postawi tą swoją wymarzoną fabrykę. Tylko po co w Bytowie druga, wielka fabryka okien, skoro już dzisiaj stryjek Leszek pracowników musi ściągać z odległych krajów? Czy to bardziej dla biznesu czy też dla mało zdrowej ambicji? Na razie Bogdan Gierszewski lokalnym mediom nie odpowiada.

źródło i fotografie:  ibytow.pl

Zobacz również

Szykuje się duże przejęcie na polskim rynku stolarki

Szykuje się duże przejęcie na polskim rynku stolarki

Grupa Kęty zamieściła na swojej stronie komunikat informujący o zawarciu przedwstępnej warunkowej umowy nabycia udziałów w Selt.

Grupa Oknoplast z nowym logo i wzrostami po pierwszym półroczu

Grupa Oknoplast z nowym logo i wzrostami po pierwszym półroczu

Podczas trwającego jubileuszu 30-lecia Oknoplastu przedstawiona została nowa identyfikacja wizualna Grupy Oknoplast. Zaprezentowano zostało nowe logo Grupy.

Optymizm w Grupie Sanco

Optymizm w Grupie Sanco

Grupa Sanco zorganizowała w połowie maja doroczne spotkanie dla firm stowarzyszonych. Odbyło się ono w Gdańsku.

1