W drugiej połowie października pracownicy CAL tradycyjnie posadzili kolejnych 10 tysięcy drzew. Akcja, którą rokrocznie prowadzi suwalski producent drzwi, doczekała już siódmej edycji. Partnerem wydarzenia było „Forum Branżowe”.
CAL każdego roku sadzi drzewa. Nie tylko pochłaniają dwutlenek węgla i produkują tlen, ale także tworzą schronienie dla zwierząt, wzbogacają bioróżnorodność, a w przyszłości mogą posłużyć jako odnawialny surowiec. W tym roku producent drzwi zorganizował siódmą już siódmą edycję akcji „Drzewo za drzwi”, która rozpoczęła się w poniedziałek 21 października o godzinie 9:00. W tegorocznej inicjatywie uczestniczyło blisko 80 osób (w wieku od 2 do 77 lat!), które posadziły ok. 10 tysięcy drzew. Teren zalesienia objął około 1,5 hektara.
Szacuje się, że drewno jako surowiec ma ponad 30 tys. zastosowań. Jest nie tylko kluczowym materiałem budowlanym i użytkowym, ale także ekologicznym kompozytem. Jego zrównoważony rozwój, wspierany przez takie inicjatywy jak „Drzewo za drzwi” marki CAL, przyczynia się do ochrony środowiska. Z drewna mamy nie tylko deski do krojenia, ale też wielopiętrowe budynki biurowe i mieszkalne. A co najważniejsze – drewno, dzięki m.in. takim akcjom, staje się surowcem odnawialnym. Jego masa zwiększa się przez kilkadziesiąt lat bez żadnych skutków ujemnych dla środowiska, za to z wieloma pozytywnymi.
– Odpowiedzialność to dla nas kluczowa wartość. Od blisko 40 lat staramy się dbać o nasze otoczenie i przyszłe pokolenia, dlatego już siódmy raz spotykamy się na łonie natury, aby wspólnie zalesiać nowe tereny. Dzięki uprzejmości Lasów Państwowych, cały zespół CAL może spotkać się „po naszemu” – w naturze i przy pracy. Wspólne sadzenie drzew to nasz wkład w lepszą przyszłość, gdzie lasy będą miejscem odpoczynku, a natura skutecznym lekarstwem na cyfrowy szum – mówi Sylwia Ciszewska, dyrektor zarządzająca w CAL prawdziwe drzwi.
Producent do akcji zaprasza także mieszkańców Suwałk. W tym roku drzewa sadzili m.in. podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy Stowarzyszenia „Aktywni tak samo” oraz dzieci i młodzież z grupy edukacji alternatywnej „EduEkipa – baza przygody” Fundacji Społeczność. Dla młodych uczestników była to okazja do pracy na świeżym powietrzu, a przy okazji nawiązania silniejszej więzi z naturą. Jest to szczególnie istotne w coraz bardziej cyfrowym świecie.
Ta akcja to niezwykła lekcja odpowiedzialności za środowisko naturalne dla dzieci. Udział w sadzeniu lasu daje nam niepowtarzalną szansę, by zrozumieć, jak ważne jest dbanie o Naturę i jak każdy z nas może przyczynić się do tworzenia zdrowszej planety. To doświadczenie buduje w młodych ludziach nie tylko szacunek dla przyrody, ale również poczucie, że ich działania mają realne znaczenie dla przyszłości – podkreśla Irena Podolewska, wiceprezes Fundacji Społeczność i edukatorka EduEkipy.
Jako patron medialny tego wydarzenia, gratulujemy firmie CAL świetnej inicjatywy. Trzymamy kciuki, by za rok licznik przebił 100 tysięcy drzew.
Zobacz również
MADE Expo 2025: innowacja i zrównoważony rozwój
Targi MADE Expo 2025 odbędą się w dniach 19–22 listopada 2025 roku, w centrum wystawienniczym Fiera Milano Rho w Mediolanie. "Forum Branżowe" objęło patronat medialny nad tym wydarzeniem.
Grzegorz Białczak w zarządzie Invado, rozpoczęło się Arbonia Next2025
Rozpoczęły się dwutygodniowe targi Arbonia Next2025, w których Grupa prezentuje swoje rozwiązania dostawcom, dystrybutorom oraz klientom. Tuż przed wydarzeniem Grzegorz Białczak, zarządzający Arbonią w Europie Środkowo-Wschodniej, został członkiem zarządu Invado.
Lista 100 najbogatszych Polaków
Miesięcznik "Forbes" opublikował w ostatnim czasie ranking "Lista 100 najbogatszych Polaków 2025”. Znajdują się na niej również osoby ze świata stolarki.