Branżowisko #89 – Targi BAU Online. Lider mediów branżowych

Autor: |Data publikacji:

W 89. odcinka podcastu Branżowisko omawiamy pierwszą dużą imprezę budowlaną, na której dość licznie zaprezentowali się reprezentanci branży stolarki. Mowa oczywiście o monachijskich targach BAU, które w związku z sytuacją pandemiczną w Europie, odbyły się w formule online. Jakie firmy reprezentowały naszą branżę? Jak wypadły targi? O tym w tym temacie. Sporo miejsca poświęcamy również na badanie czytelnictwa prasy i mediów przeprowadzone wśród menedżerów stolarki. Okazuje się, że zarówno miesięcznik Forum Branżowe, jak i serwis ForumBranzowe.com oraz związane z nimi media społecznościowe są bardzo chętnie czytane w naszej branży. Nas oczywiście najbardziej cieszy informacja o rosnącej popularności podcastu Branżowisko! 🙂 A skoro o Forum Branżowym mowa, nie mogła umknąć naszej uwadze wielka metamorfoza miesięcznika, który od stycznia 2021 r. ukazuje się w nowym layoucie!

Nie zabrakło oczywiście najświeższych informacji o inwestycjach w branży – omawiamy m.in. zakup setki samochodów ciężarowych przez Eko-Okna jak i nową halę, którą zbuduje Plastixal. W tym odcinku audycji mówimy też o wielkim konkursie kalendarzy branżowych, który jest już swoistą tradycją na początku każdego roku. Nie mogło oczywiście zabraknąć Krótkiego przeglądu ekonomicznego, a na finał przygotowaliśmy bardzo suchy suchar.

Życzymy miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Branżowisko #224 – Branża u prezydenta. Co się dzieje u największych polskich producentów?

Branżowisko #224 – Branża u prezydenta. Co się dzieje u największych polskich producentów?

Pierwszy w 2026 roku odcinek podcastu Branżowisko. Karol Klos podsumowuje najważniejsze wydarzenia ostatnich tygodni, w tym spotkanie przedstawicieli branży stolarki z prezydentem Karolem Nawrockim, a także komentuje sytuację największych polskich producentów stolarki.

Branżowisko extra – Mariusz Megier (Orgadata)

Branżowisko extra – Mariusz Megier (Orgadata)

Branżowisko extra - Aleksander Klos rozmawia z Mariuszem Megierem, odpowiedzialnym za sprzedaż w Europie Środkowej i Wschodniej w firmie Orgadata.

Branżowisko #223 – Pokaz siły Drutexu, zapowiedź OFS 2025

Branżowisko #223 – Pokaz siły Drutexu, zapowiedź OFS 2025

W 223. odcinku Karol Klos podsumowuje bieżące wydarzenia ze świata stolarki, w tym m.in. ekspansję Drutexu na rynku niemieckim i przejęcie Grupy Sturtz przez Voilap, a także zapowiada tegoroczne Ogólnopolskie Forum Stolarki, które odbędzie się już za niecały miesiąc. Ponadto w odcinku rozmowa z Mariuszem Megierem, odpowiedzialnym za sprzedaż Orgadata w Europie Środkowej i Wschodniej.