Branżowisko #164 – Małopolska zagłębiem stolarki. Aluron z ambitnymi planami

Red.: |Data publikacji:

164. odcinek podcastu Branżowisko został nagrany w gościnnych progach firmy Aluron. Ten dostawca systemów oraz nakładek aluminiowych ma ambitne plany rozwojowe, o których opowiedzieli nam Kryspin Baran, prezes i współwłaściciel firmy oraz Łukasz Kucharczyk, dyrektor handlowy (piszemy o tym również TUTAJ).

Nie zapomnieliśmy również omówić najważniejszych tematów branżowych minionego tygodnia. Jednym z nich jest cykl przedstawiający liderów rynku okien i drzwi w poszczególnych województwach. Tym razem skierowaliśmy się w stronę Małopolski. Jak wynika z zebranych przez nas danych, województwo to generuje rekordowe przychody w branży stolarki otworowej. Omówiliśmy również najświeższe dane dotyczące cen w Polskich Składach Budowlanych. Czy za materiały budowlane, w tym stolarkę, zapłaciliśmy więcej, czy mniej niż jeszcze miesiąc wcześniej?

Nie zabrakło też skrótu pozostałych informacji, które warte były odnotowania w ubiegłym tygodniu. W Krótkim Przeglądzie Ekonomicznym omówiliśmy z kolei wyniki spółki Małkowski-Martech oraz dane dotyczące zamówień w firmie Mercor. W Stoll Street, tradycyjnie już, przeanalizowaliśmy giełdowe notowania spółek związanych z branżą stolarki. Odcinek zakończył suchar.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.


Zobacz również

Branżowisko #170 – Znamy datę OFS 2022. Rośnie rynek pergol

Branżowisko #170 – Znamy datę OFS 2022. Rośnie rynek pergol

W 170. odcinku podcastu Branżowisko kursujemy pomiędzy terenowym studiem w Łomży a naszą stałą siedzibą, w której nagrywamy na co dzień. Wszystko za sprawą zaproszenia, jakie otrzymaliśmy od firmy Sun Winner, w której siedzibie nagraliśmy znaczną część tego epizodu.

Branżowisko #169 – Kolejny program wymiany stolarki. Polska światowym liderem eksportu

Branżowisko #169 – Kolejny program wymiany stolarki. Polska światowym liderem eksportu

Odcinek numer 169 to druga z rzędu audycja, której głównym tematem jest program zachęcający Polaków do prac termomodernizacyjnych, w tym do wymiany stolarki. Tym razem omawiamy program „Ciepłe mieszkanie”, który skierowana jest do właścicieli lokali w budownictwie wielorodzinnym,

Branżowisko #168 – Czyste powietrze napędzi popyt? Rekordowe zamówienie Eko-Okien.

Branżowisko #168 – Czyste powietrze napędzi popyt? Rekordowe zamówienie Eko-Okien.

Gwiazdą 168. odcinka Branżowiska jest program Czyste Powietrze, który doczekał się kolejnych modyfikacji. Dzięki temu ma być coraz bardziej atrakcyjny dla inwestorów. Czy branża stolarki na tym skorzysta?

1