Branża wspiera sport

Red.: |Data publikacji:

Sponsoring sportowy jest jedną z najpopularniejszych form promocji, a sponsoring w formie lokalnej pozwala zbudować więź i zaufanie społeczne. Dostrzegają to również firmy z naszej branży, które przez ostatnie tygodnie dumnie informowały o nowych umowach, udanych imprezach czy sportowych sukcesach, do których dokładają swoją cegiełkę.

Nowym sponsorem siatkarskiego klubu Developres SkyRes Rzeszów została firma Kowalski. Producent okien i drzwi z Dynowa, znajdującego się niecałe 40 kilometrów od stolicy Podkarpacia, związał się z KS Developres rocznym kontraktem z możliwością przedłużenia o kolejne lata. Logo firmy będzie obecne w przestrzeni hali sportowej, na strojach zawodniczek i bandach LED. Z kolei Developres wizerunkowo wspierać będzie siły sprzedażowe Kowalski Okna poprzez udostępnianie wizerunku klubu.

Cieszę się, że będziemy mogli uczestniczyć i wspierać tak wspaniałą drużynę. Jest to dla nas zaszczyt  – mówi Dariusz Kowalski, właściciel firmy. – Zawsze się cieszymy, że lokalne firmy inwestują w lokalny sport, wsparcie firmy Kowalski to dla nas znaczący zastrzyk gotówki – powiedział Marek Pieniążek, wiceprezes KS Developres. Nie zdradzono, jakiej kwoty dotyczy umowa sponsorska.

Firma Kowalski została sponsorem Developres Rzeszów

Na duże wsparcie może liczyć radomski sport. Windoor tylko w ostatnim miesiącu nawiązał współpracę z Mazowieckim Związkiem Piłki Nożnej, zostając sponsorem tytularnym radomskiej A-klasy, sponsorował turniej siatkówki plażowej BeachVolleyBall PlenSUN CUP 2021 oraz turniej piłkarski dla dzieci w ramach projektu „Ekstra Talent”, gdzie właściciel firmy Paweł Redestowicz wręczał nagrody dla młodych uczestników zawodów. Dużo radości w ostatnim czasie przyniósł również piłkarski Radomiak Radom. Zespół, którego właściciel Windoor jest współwłaścicielem, po triumfalnym powrocie po 36 latach do Ekstraklasy ograł mistrza kraju Legię Warszawa 3:1.

Dużym mecenasem lokalnego sportu jest też Fakro. Mogą coś na ten temat powiedzieć w I-ligowej Sandecji Nowy Sącz i kobiecym mistrzu Polski do lat 16 UKS 3 Staszkówka Jelna. Oba kluby od lat wspierane są przez giganta z Nowego Sącza i przedłużenie dotychczasowych umów potwierdza, że póki co na pewno tak pozostanie. Co ciekawe, mówi się o towarzyskim meczu piłkarek ze Staszkówki Jelnej z zespołem Fakro. – Kto wie, może będzie kiedyś okazja na towarzyskie spotkanie naszych pracowników ze sponsorowaną drużyną na murawie? To szansa na integrację i sprawdzenie formy uczestników ze strony Fakro, jak i profesjonalnych zawodniczek – powiedział Janusz Komurkiewicz, Członek Zarządu ds. Marketingu w Fakro.

Veka podobnie jak w poprzednich edycjach była sponsorem głównym BNP Paribas Polish Cup. Tenisowy turniej na kortach warszawskiej Legii odbył się w dniach 23-29 sierpnia. W finale Camillo Ugo Carabelli pokonał Chorwata Nino Serdarusica 6:4, 6:2. Dla Argentyńczyka to pierwszy tytuł w karierze.

Camillo Carabelli pokonał Nino Serdarusica w finale BNP Paribas Polish Cup

Sukcesem może się pochwalić Deceuninck, którego kolarski zespół Deceuninck Quick-Step wygrał klasyfikację drużynową Tour de Pologne, a jego członek Portugalczyk João Almeida wygrał w klasyfikacji generalnej, punktowej i sprinterskiej.

Deceuninck Quick-Step – zwycięzca tegorocznego Tour de Pologne

Zobacz również

Nice ma nową strategię działania do 2025 r.

Nice ma nową strategię działania do 2025 r.

Nice opublikował swój pierwszy Raport Zrównoważonego Rozwoju. Firma prezentuje w nim nową strategię rozwoju.

Nowe showroomy Dako i Aluprofu

Nowe showroomy Dako i Aluprofu

Dako otworzył właśnie swój nowy showroom w swojej siedzibie w Nowym Sączu. Także Aluprof inwestuje w salon, który otworzy w Wietnamie.

Slonawy chce inwestować w sprzedaż w USA

Slonawy chce inwestować w sprzedaż w USA

Compremum podliczyło wyniki ze sprzedaży za trzy kwartały. Spółka osiągnęła sprzedaż ponad 167 mln zł, w tym 13 proc. to stolarka.

1