Branża przekazuje wciąż miliony dla szpitali

Autor: |Data publikacji:

Pomoc dla szpitali nadal płynie. Firmy z branży okien i drzwi także mogą się pochwalić datkami, które często sięgają milionów złotych.

Od początku pandemii wiele firm z naszej branży zaangażowało się w pomoc dla szpitali i innych placówek medycznych. Część firm oferowało pieniądze na zakup sprzętu medycznego, a część sama go produkowała, np. przyłbice chroniące medyków, czy środki higieniczne. O tym wsparciu materialnym pisaliśmy TUTAJ. Ta pomoc została nawet częściowo skoordynowana przez Drutex i prowadzona była pod hasłem „Jesteśmy razem. Pomagamy” – pisaliśmy o tym TUTAJ.

W akcji zainaugurowanej przez Drutex zebrano już ponad 50 mln zł!

Te działania w większości prowadzone były na początku marca, jednak wiele firm nadal udziela wsparcia. Ostatnio Eko-Okna przekazało milion złotych dla szpitala w Raciborzu. Dzięki tym pieniądzom udało się m.in. kupić karetkę, a także sprzęt do szpitala.

Fot: Fakro

Fakro przede wszystkim zdecydowało się na pomoc materialną – firma produkuje maseczki ochronne. W połowie maja producent podliczył, że przekazał potrzebującym ponad 4,5 tys. maseczek. Trafiły one do placówek medycznych w Nowym Sączu, Krynicy-Zdroju, Limanowej i Krakowie, a także do Domów Pomocy Społecznej i różnych instytucji w województwie małopolskim.

Fot: Polskie Składy Budowlane.

Pomoc o wartości aż 2,8 mln zł przekazała dla szpitali Grupa PSB. Były to maseczki ochronne i środki do dezynfekcji. Szpitale w Busku-Zdroju, Kielcach i Starachowicach otrzymały łącznie 900 tys. maseczek i 27 tys. litrów płynu do dezynfekcji.

To oczywiście tylko kilka przykładów pomocy skierowanej do placówek medycznych przez firmy z branży okien i drzwi. Producenci, dostawcy, a także firmy handlowe pomagają najczęściej szpitalom oraz ośrodkom opieki zdrowotnej, które znajdują się w najbliższej okolicy, co stanowi świetny przykład tego, jak można się angażować w pomoc lokalnie. Dlatego czekamy na sygnały o tym, jakie inne firmy pomagają w tych trudnych czasach w miejscach, które szczególnie potrzebują wsparcia.

Zobacz również

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska zobowiązały się do współpracy na rzecz zrównoważonego budownictwa. Producenci stolarki drewnianej oraz szkła wspólnie, na bazie swoich technologii, stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym.

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Grupa Inwido, do której wśród producentów okien i drzwi należy m.in. Sokółka, opublikowała właśnie raport. Obejmuje on wyniki z drugiego kwartału roku 2024. Firma podkreśla, że powraca na ścieżkę wzrostu.

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy ogłosiła przejęcie Wesko Locks, kanadyjskiej firmy specjalizującej się w produkcji zamków elektronicznych i specjalistycznych.

1