BAU – największe spotkanie branży budowlanej już za miesiąc

Red.: |Data publikacji:

Już wkrótce czeka nas jedna z najważniejszych imprez branży budowlanej – targi BAU. W tym roku bramki hal targowych w Monachium zostaną otwarte 17 kwietnia a impreza potrwa do 22 kwietnia. Nasza redakcja będzie tam obecna z niemieckojęzycznym wydaniem Forum International.

W tym roku w kwietniu odbędą się na żywo po czteroletniej przerwie Targi Architektury Materiałów i Systemów Budowlanych BAU. Wystawa odbywa się w cyklu dwuletnim, jednak w 2021 r., ze względu na ograniczenia związane z COVID-19, zorganizowane było jedynie wydarzenie online. W tym roku branża budowlana spotka się już na żywo, w Monachium w Niemczech. Ta impreza targowa jest również jedną z ważniejszych dla branży stolarki otworowej. Wystawiają się tam zarówno producenci, jak i dostawcy komponentów do produkcji okien, drzwi, bram, osłon itd. Firmy już od kilku miesięcy przygotowują się do wydarzenia i informują w mediach o tym, co zaprezentują podczas targów, zachęcając do odwiedzenia stoiska. Poniżej przegląd wybranych zaproszeń.

Roto Technologia Okien i Drzwi przedstawi kompleksowe rozwiązania do okien i drzwi otwieranych na różne sposoby i ze wszystkich materiałów. Firma podkreśla, że prezentacja odbędzie się w konkretnych typach budynków i pomieszczeniach i przygotowana jest na bazie wirtualnego miasta „Roto City”. Oczywiście Roto pokaże także nowości – zaplanowane zostały specjalne pokazy rozwiązań do okien i systemów aluminiowych. Na stoisku Roto będzie można także porozmawiać z ekspertami firmy.

Wiśniowski zaprasza do swojego stoiska o powierzchni 500 mkw., gdzie będzie zaprezentowana komplementarna oferta bram, okien, drzwi i ogrodzeń. Firma przede wszystkim pokaże najnowsze i najciekawsze bramy, ale i okna stalowe, aluminiowe i z PCW, drzwi, systemy ogrodzeniowe oraz Multi-Boxy z miejscem na paczki. Firma sprzedaje obecnie swoje produkty do 30 krajów, a na BAU chce pokazać szeroki wachlarz swoich produktów.

Schüco z kolei swoje stoisko opatrzy hasłem: „Building Networks”. Firma chce dać odpowiedź na najbardziej palące problemy branży budowlanej, jak wysokie koszty energii, emisja CO2 oraz zmiany klimatyczne. Schüco zaprezentuje rozwiązania produktowe i usługi przeznaczone zarówno dla nowych budynków, jak i remontowanych.

Ensinger podczas targów w Monachium przedstawi pod marką Insulbar swój asortyment profili izolujących do okien, drzwi i fasad. Prezentacja odbędzie się pod hasłem: „The green profile pioneer”. Firma podkreśla, że w swoich produktach po raz pierwszy zastosowała materiały z recyklingu. Goście stoiska zapoznają się także z nowymi wariantami kolorystycznymi ramek, które poszerzają obecnie obowiązujące produkty w kolorach szarym, białym i czarnym.

Zrównoważone budownictwo to także temat, który bliski jest firmie Wicona, która zaprezentuje swoje rozwiązania w zakresie budownictwa o zamkniętym obiegu, będą to przede wszystkim systemy aluminiowe, które składają się w ponad 70-procentach z aluminium z recyklingu. Będą to przykłady rozwiązań do budowy okien, drzwi i fasad. Ponadto Wicona pokaże najnowsze rozwiązanie do cyfrowego planowania budynków i fasad.

Firma Glas Trösch będzie pokazywać swoją ofertę wraz z Sanco. Stoisko zostanie zaprojektowane zgodnie z koncepcją cradle to cradle – system obiegu zamkniętego. Firmy zaprezentują także swoje rozwiązania szklane, w których nacisk jest położony na zrównoważony rozwój.

Przedstawiciele naszej redakcji również będą obecni na targach BAU z naszym niemieckojęzycznym informatorem targowym – Forum International, w którym prezentowane są oferty polskich producentów. Obecność na BAU zaowocuje również relacjami w naszym serwisie oraz w miesięczniku. Do zobaczenia w Monachium !

Zobacz również

Szwajcarski rynek się kurczy

Szwajcarski rynek się kurczy

Z podsumowania szwajcarskiego rynku stolarki za 2022 rok wynika, że od kilku lat regularnie spada produkcja okien w tym kraju. Pocieszeniem może być fakt, że stolarka drewniana i ślusarka aluminiowa notują rekordowe wyniki.

Segment bram przemysłowych czeka stagnacja

Segment bram przemysłowych czeka stagnacja

Segment bram przemysłowych będzie notował spadki popytu. W najbliższych latach wzrost wolumenu sprzedaży będzie maksymalnie na 1,7 proc.

Niemcy: wzrost na rynku drzwi wejściowych

Niemcy: wzrost na rynku drzwi wejściowych

Jak wynika z danych zebranych przez instytut badań rynku Branchenradar.com, rynek zewnętrznych drzwi wejściowych w Niemczech w 2022 roku urósł, ale nie za sprawą wzrostu popytu.

1