Barański – drzwi drewniane zewnętrzne hitem minionego roku

Red.: |Data publikacji:

Barański miniony rok zakończył na dużym plusie. W firmie poza tym udało się wprowadzić do sprzedaży nowy segment produktów.

Producent drzwi Barański jest zadowolony z wyników sprzedaży z 2020 r. Firma osiągnęła 20-procentowy wzrost przychodów w porównaniu z 2019 r. W tym czasie udało się także wprowadzić na rynek nową grupę produktów – są to drzwi wewnętrzne okleinowane Optimo. Produkcja tych drzwi ruszyła w czerwcu. Obecnie Barański oferuje swoje produkty w czterech segmentach. Są to drzwi proponowane pod marką Premium – drewniane lakierowane wewnętrzne, drewniane lakierowane zewnętrzne, Smart – drzwi techniczne oraz Optimo.

Barański z lotu ptaka

Firma przygotowała swoje moce na produkcję ok. 4 tys. drzwi Optimo miesięcznie. Już w styczniu w tym roku poziom zamówień był na poziomie 700 produktów, zatem w dość krótkim czasie udało się osiągnąć stosunkowo wysoki wzrost sprzedaży. Jednak prawdziwym hitem minionego sezonu były drzwi drewniane zewnętrzne. Poziom zamówień wzrósł o 30 proc. w stosunku do 2019 r. Ten produkt jest zwykle wykonywany na indywidualne zamówienie, z dodatkowymi elementami wykończenia, jak naświetla, dostawki itd.

Barański realizuje zamówienia od klientów indywidualnych, jeśli projekt drzwi jest wyjątkowo interesujący, to firma umieszcza go nawet w swoich katalogach. Według firmy coraz więcej na rynku jest klientów, którzy oczekują wyjątkowego wyrobu, a także skłonni są za niego zapłacić odpowiednio wysoką cenę. Tak jest na przykład z nowym typem pochwytu w stylu amerykańskim. Cena tego produktu może wynosić tyle, ile kosztują same drzwi, mimo tego rozwiązanie to jest stosunkowo popularne. Poza tym klienci coraz częściej decydują się na nietypowe kolory drzwi zewnętrznych, tego typu zlecenia stanowią obecnie około 17 proc. zamówień na drzwi, mimo, iż za nietypowy kolor trzeba dodatkowo zapłacić.

Na początku tego roku firma wprowadziła także elektroniczny sposób składania zamówień przez swoich partnerów handlowych. Jest to rozwiązanie, które obecnie jest testowane, ale pod koniec lutego dilerzy powinni mieć już możliwość składania zamówień na drzwi z grupy Optimo. Firma także w styczniu ruszyła z nową stroną internetową – www.baranskidrzwi.pl. Znajduje się na niej wiele informacji o firmie, produktach, jest także dopracowana pod względem wizualnym. Dla producenta istotne jest także to, że jest to nowoczesne rozwiązanie, które pomoże w łatwiejszym dostępnie klientów do informacji na temat produktów.

Zobacz również

Poznaj najlepsze modernizacje budynków w Polsce

Poznaj najlepsze modernizacje budynków w Polsce

Uroczysta gala wręczenia nagród Ogólnopolskiego Konkursu Otwartego „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” odbędzie się 27 września na Zamku Królewskim w Warszawie.

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

150 wystawców z 15 krajów - tak w skrócie zapowiada się 6. edycja Międzynarodowych Targów Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND. Odbędzie się w dniach 18-19 października w EXPO Kraków.

Nowe, duże salony ze stolarką

Nowe, duże salony ze stolarką

Grupa Impet, Mrówka czy All Windows Group to firmy, które otworzyły w ostatnim czasie sklepy ze stolarką.

1