Awilux przekroczył sto milionów

Red.: RK |Data publikacji: 2020-12-03

Dobre wieści płyną z Leszna, z Awiluxu – partnera premium firmy Schüco. Pomimo okresu pandemii producent ten zamyka rok 2020 niemal 20-proc. wzrostem, przekraczając nawet zakładany 100-milionowy poziom przychodów.

Tegoroczny sukces sprzedażowy Awiluxu opiera się na mocnym wzroście obrotów z dilerami krajowymi, spośród których niektórzy podwoili nawet swoje zamówienia w stosunku do roku minionego. Wzrosty odnotowano także w eksporcie, a dobrym prognostykiem na przyszłość jest tu pozyskanie kilkudziesięciu nowych partnerów. I chociaż sprzedaż zagraniczna Awiluxu dotyczy tradycyjnie rynku niemieckiego, to także na kontynencie amerykańskim kilkukrotnie wzrosła wartość odbiorów stolarki z Leszna.

Miniony rok, mimo swoich dołków, nie spowodował zmniejszenia liczebności kadry pracowniczej, przeciwnie, już w okresie letnim zatrudnienie tutaj wzrosło o 40 osób. Plany na przyszły rok przewidują dalszy nabór pracowników, a to mimo planów na zwiększenie automatyzacji w zakładzie. Firma będzie starała się ograniczać proste czynności wykonywane przez ludzi na rzecz robotów.

Planowana jest dalsza rozbudowa zakładu, zwiększenie przestrzeni produkcyjnej, a w efekcie zwiększenie mocy produkcyjnych i wielkości sprzedaży. Pomocne w osiągnięciu tego celu mogą być nowe produkty w ofercie wprowadzone już w tym sezonie. Liczy się tu na nową ofertę drzwi wejściowych Awidoor oraz nowy typ podnoszono-przesuwnych drzwi panoramicznych systemu Living. W tym roku wprowadzono również do portfolio firmy okna PCW Living82 z nakładką aluminiową oraz okna pasywne Living ALU Inside. Kierownictwo Awiluxu zapowiada także kolejne nowości, które będą wprowadzane już w sezonie 2021.

Jeśli chodzi o ofertę, to przygotowujemy pewne niespodzianki, o których będziemy informować w nadchodzących miesiącach. Z pewnością kolejny rok będzie czasem dalszego rozwoju i inwestowania w przyszłość firmy AWILUX. W nowym roku mam też nadzieję na zakończenie perturbacji związanych z pandemią i życzę wszystkim przedsiębiorcom dobrego klimatu do prowadzenia biznesu – podsumowuje Marek Sprengel, prezes AWILUX.

Zobacz również

Najlepsze wpisy z Pressroomu

Najlepsze wpisy z Pressroomu

Przedstawiamy subiektywną listę najciekawszych wieści z firm, które opublikowaliśmy w ostatnim czasie. Jednocześnie zapraszamy do lektury całego działu Pressroom, w którym można odkryć jeszcze więcej ciekawych treści.

Jak klienci indywidualni w Polsce kupują okna?

Jak klienci indywidualni w Polsce kupują okna?

Centrum Analiz Branżowych przygotowało nowy raport, który sprawdza, jak Polacy kupują okna. Analizie poddano ścieżki zakupowe inwestorów indywidualnych, od pojawienia się potrzeby, aż po wrażenia po zakupie.

Dni Budownictwa i Architektury 2021

Dni Budownictwa i Architektury 2021

W dniach 1-4 lutego 2021 r. odbywać się będą Dni Budownictwa i Architektury organizowane przez grupę MTP. Mają one wypełnić lukę po przeniesionych na listopad targach BUDMA.

1