Awilux przekroczył sto milionów

Red.: |Data publikacji:

Dobre wieści płyną z Leszna, z Awiluxu – partnera premium firmy Schüco. Pomimo okresu pandemii producent ten zamyka rok 2020 niemal 20-proc. wzrostem, przekraczając nawet zakładany 100-milionowy poziom przychodów.

Tegoroczny sukces sprzedażowy Awiluxu opiera się na mocnym wzroście obrotów z dilerami krajowymi, spośród których niektórzy podwoili nawet swoje zamówienia w stosunku do roku minionego. Wzrosty odnotowano także w eksporcie, a dobrym prognostykiem na przyszłość jest tu pozyskanie kilkudziesięciu nowych partnerów. I chociaż sprzedaż zagraniczna Awiluxu dotyczy tradycyjnie rynku niemieckiego, to także na kontynencie amerykańskim kilkukrotnie wzrosła wartość odbiorów stolarki z Leszna.

Miniony rok, mimo swoich dołków, nie spowodował zmniejszenia liczebności kadry pracowniczej, przeciwnie, już w okresie letnim zatrudnienie tutaj wzrosło o 40 osób. Plany na przyszły rok przewidują dalszy nabór pracowników, a to mimo planów na zwiększenie automatyzacji w zakładzie. Firma będzie starała się ograniczać proste czynności wykonywane przez ludzi na rzecz robotów.

Planowana jest dalsza rozbudowa zakładu, zwiększenie przestrzeni produkcyjnej, a w efekcie zwiększenie mocy produkcyjnych i wielkości sprzedaży. Pomocne w osiągnięciu tego celu mogą być nowe produkty w ofercie wprowadzone już w tym sezonie. Liczy się tu na nową ofertę drzwi wejściowych Awidoor oraz nowy typ podnoszono-przesuwnych drzwi panoramicznych systemu Living. W tym roku wprowadzono również do portfolio firmy okna PCW Living82 z nakładką aluminiową oraz okna pasywne Living ALU Inside. Kierownictwo Awiluxu zapowiada także kolejne nowości, które będą wprowadzane już w sezonie 2021.

Jeśli chodzi o ofertę, to przygotowujemy pewne niespodzianki, o których będziemy informować w nadchodzących miesiącach. Z pewnością kolejny rok będzie czasem dalszego rozwoju i inwestowania w przyszłość firmy AWILUX. W nowym roku mam też nadzieję na zakończenie perturbacji związanych z pandemią i życzę wszystkim przedsiębiorcom dobrego klimatu do prowadzenia biznesu – podsumowuje Marek Sprengel, prezes AWILUX.

Zobacz również

Dobra passa Oknoplastu na rynku francuskim

Dobra passa Oknoplastu na rynku francuskim

Po dobrych informacjach z Ochmanowa na temat bieżącej sprzedaży, po sukcesach we włoskim programie renowacji budynków, dobre wieści płyną też z rynku francuskiego. Tamtejszy oddział małopolskiej spółki wciąż notuje dobre wyniki sprzedażowe oraz rozbudowuje sieć partnerów Premium.

Bezpieczeństwo Pożarowe 4.0 od Mercora

Bezpieczeństwo Pożarowe 4.0 od Mercora

Grupa Mercor, lider segmentu biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych, m.in. drzwi i klap dachowych, osiągnął w I kwartale br. przychody w wysokości niemal 137 mln zł i było to o 47 proc więcej niż w I kwartale 2021. Jeszcze lepszy i to aż o 222 proc. był wynik EBIT.

Włosi polubili plastikowe okna

Włosi polubili plastikowe okna

W 2021 r. we Włoszech wzrosło o 16 proc. zużycie PCW w budownictwie. Ten wynik to wzrost popytu na plastikowe okna i drzwi.

1