Awilux rozwija produkcję okien aluminiowych

Autor: |Data publikacji:

Awilux zakończył miniony rok przychodami w wysokości ponad 100 mln zł. W tym roku producent zamierza jeszcze zwiększyć swoje moce produkcyjne.

Awilux zakończył miniony rok rekordowymi wynikami, o których pisaliśmy TUTAJ. Firma chce się wciąż rozwijać i już pod koniec 2020 r. rozpoczęła realizację planu rozbudowy powierzchni produkcyjnej. Zwiększone będzie także zatrudnienie i rozbudowana zostanie część socjalno-administracyjna w firmie. Nowe obiekty powstaną na działce, którą Awilux kupił w połowie minionego roku. Teren znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie siedziby firmy.

W nowej hali zaplanowana jest produkcja stolarki z aluminium. Powstanie także powierzchnia magazynowa. Prace budowlane zaczęły się już pod koniec 2020 r. i obecnie widać już zarys budowli. Zakończenie inwestycji zaplanowane jest na lipiec tego roku. Powierzchnia nowej hali wraz z magazynem wyniesie ok. 6 tys. mkw., a jej połowa przeznaczona będzie na produkcję. Firma zdecydowała się na inwestycję m.in. dlatego, że wciąż rośnie zapotrzebowanie na okna i drzwi z aluminium. Nowa hala zwiększy możliwości produkcyjne, jeśli chodzi o ten segment stolarki.

Marek Sprengel, prezes Awiluxu zapowiada, że to nie koniec rozwoju firmy.

Rok 2021 zapowiada się intensywnie i prorozwojowo. Jeśli żadne, niezależne od nas wydarzenia nie pokrzyżują naszych planów, w tym roku chcemy rozwinąć także naszą bazę transportową o zakup kolejnych samochodów ciężarowych wyposażonych oczywiście w wózki do rozładunku. Własna flota ciężarowa wraz autami z firm spedycyjnych, które na stałe współpracują z Awiluxem, zwiększy się do ponad 20 aut. 

Zobacz również

Czytaj majowe Forum Branżowe

Czytaj majowe Forum Branżowe

Czytaj majowe „Forum Branżowe”. Gościem najnowszego numeru jest Grzegorz Ratajczak, dyrektor wykonawczy i członek zarządu firmy Krishome.

Monter Show ’25 już niedługo

Monter Show ’25 już niedługo

Już na początku czerwca odbędzie się ważne wydarzenie dla środowiska montażystów - Monter Show 2025, organizowane przez Stowarzyszenie Monterów Stolarki. Tradycyjnie patronat medialny nad wydarzeniem objęło nasze wydawnictwo.

Fakro otwiera fabrykę w USA

Fakro otwiera fabrykę w USA

Fakro w USA uruchamia fabrykę schodów strychowych. Mieści się ona w miejscowości Elizabeth City w Karolinie Północnej.