Awilux idzie po 100 milionów

Red.: |Data publikacji:

Awilux z Leszna powrócił już do ubiegłorocznego poziomu sprzedaży, a obecna liczba zamówień jest tak duża, że niektóre z nich zrealizowane będą dopiero w październiku.

Firma wznowiła proces inwestycyjny – uruchomiono właśnie kosztem 5 mln zł nową zautomatyzowaną linię produkcyjną, a trwają przygotowania do budowy nowej hali. Obiekt ten podwoi powierzchnię zakładu, czyli będzie on miał 12 tys. mkw. O 50 osób wzrośnie zatrudnienie w firmie, która angażuje dzisiaj ponad 230 ludzi.

SONY DSC

Dobra koniunktura powoduje, że plany sprzedażowe na ten sezon są w Awiluxie bardzo optymistyczne: zakładają wzrost sprzedaży w stosunku do ubiegłego roku i to do poziomu powyżej 100 mln zł. O ile oczywiście, co zastrzega kierownictwo, nie zdarzy się jesienny lockdown.

Prezes Awiluxa, Marek Sprengel, zapytany czy koronakryzys jest już za nami, odpowiedział:

Tego jeszcze powiedzieć nie można, bo ekonomiści twierdzą, że gospodarczy kryzys dopiero przed nami. Ale na naszym podwórku, w Awiluxie pracujemy już pełną parą, inwestujemy, myślimy o przyszłości. (…) Już w tym roku chcemy przekroczyć magiczną granicę 100 milionów złotych rocznych przychodów. I wiele na to wskazuje, że tak się stanie. Do lipca, mimo pandemii, utrzymaliśmy przychody na podobnym poziomie, jak w tym samym okresie roku ubiegłego.

Leszczyński producent jest Partnerem Premium dla Schüco i jednym z najlepszych jego odbiorców w Polsce. Spółka produkująca początkowo wyłącznie na rynek niemiecki, buduje od kilku lat swoją pozycję w Polsce i już 25 proc. swojej sprzedaży realizuje na rynku krajowym. Rozwija jednocześnie swoją sieć w Europie, a niedawno podpisała duży kontrakt na dostawy okien do USA. Wszystko to daje kierownictwu firmy nadzieję na dwucyfrowy wzrost tegorocznej sprzedaży i wejście do elity polskich producentów okien i drzwi.

Zobacz również

Pięćdziesiąt najlepszych okien i drzwi w Polsce

Pięćdziesiąt najlepszych okien i drzwi w Polsce

Po kilkuletniej przerwie po raz szósty zostały wybrane najlepsze okna i drzwi w Polsce w konkursie TopTen Hacks 2022.

ML System notuje niemal 40-procentowy wzrost sprzedaży

ML System notuje niemal 40-procentowy wzrost sprzedaży

ML System podliczył wyniki za trzy kwartały bieżącego roku. Firma odnotowała wzrost wartości sprzedaży o 39 proc.

AGC: w Europie spada popyt na szkło

AGC: w Europie spada popyt na szkło

AGC podliczył wyniki za trzy kwartały. Spółka jednocześnie informuje, że popyt na szkło w Europie spada, co wymaga korekt w działalności.

1