Awilux idzie po 100 milionów

Red.: RK |Data publikacji: 2020-07-23

Awilux z Leszna powrócił już do ubiegłorocznego poziomu sprzedaży, a obecna liczba zamówień jest tak duża, że niektóre z nich zrealizowane będą dopiero w październiku.

Firma wznowiła proces inwestycyjny – uruchomiono właśnie kosztem 5 mln zł nową zautomatyzowaną linię produkcyjną, a trwają przygotowania do budowy nowej hali. Obiekt ten podwoi powierzchnię zakładu, czyli będzie on miał 12 tys. mkw. O 50 osób wzrośnie zatrudnienie w firmie, która angażuje dzisiaj ponad 230 ludzi.

SONY DSC

Dobra koniunktura powoduje, że plany sprzedażowe na ten sezon są w Awiluxie bardzo optymistyczne: zakładają wzrost sprzedaży w stosunku do ubiegłego roku i to do poziomu powyżej 100 mln zł. O ile oczywiście, co zastrzega kierownictwo, nie zdarzy się jesienny lockdown.

Prezes Awiluxa, Marek Sprengel, zapytany czy koronakryzys jest już za nami, odpowiedział:

Tego jeszcze powiedzieć nie można, bo ekonomiści twierdzą, że gospodarczy kryzys dopiero przed nami. Ale na naszym podwórku, w Awiluxie pracujemy już pełną parą, inwestujemy, myślimy o przyszłości. (…) Już w tym roku chcemy przekroczyć magiczną granicę 100 milionów złotych rocznych przychodów. I wiele na to wskazuje, że tak się stanie. Do lipca, mimo pandemii, utrzymaliśmy przychody na podobnym poziomie, jak w tym samym okresie roku ubiegłego.

Leszczyński producent jest Partnerem Premium dla Schüco i jednym z najlepszych jego odbiorców w Polsce. Spółka produkująca początkowo wyłącznie na rynek niemiecki, buduje od kilku lat swoją pozycję w Polsce i już 25 proc. swojej sprzedaży realizuje na rynku krajowym. Rozwija jednocześnie swoją sieć w Europie, a niedawno podpisała duży kontrakt na dostawy okien do USA. Wszystko to daje kierownictwu firmy nadzieję na dwucyfrowy wzrost tegorocznej sprzedaży i wejście do elity polskich producentów okien i drzwi.

Zobacz również

BAU 2021 to już tylko targi online zamiast hybrydowych

BAU 2021 to już tylko targi online zamiast hybrydowych

Targi Monachijskie poinformowały, że nadchodząca edycja targów BAU odbędzie się jednak tylko w formule online. Decyzję podjęto po analizie wyników ostatniej ankiety przeprowadzonej wśród wystawców.

Przedstawicielka branży najbogatszą kobietą Ameryki

Przedstawicielka branży najbogatszą kobietą Ameryki

Forbes ogłosił ranking najbogatszych self-made kobiet Ameryki. Na pierwszym miejscu uplasowała się Diane Hendricks, właścicielka ABC Supply, hurtowego dystrybutora pokryć dachowych, sidingów i okien w Ameryce.

Duże wzrosty w Somfy po trudnej wiośnie

Duże wzrosty w Somfy po trudnej wiośnie

Somfy podsumowało trzy kwartały. W tym okresie wartość przychodów ze sprzedaży wyniosła 937,2 mln euro w stosunku do 916,5 mln w 2019 r.

1