Assa Abloy przejmuje kolejne przedsiębiorstwa. Tylko w styczniu do grupy dołączyły dwie firmy.
Assa Abloy w styczniu kupiła amerykańską firmę Integrated Warehaus Solutions (IWS). To producent wyposażenia do doków przeładunkowych. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1975 r. i zatrudnia 550 pracowników. Siedziba znajduje się w Burleson w Teksasie. Sprzedaż firmy za 2022 r. wyniosła ok. 170 mln dolarów. Assa Abloy podkreśla, że dzięki tej transakcji umacnia się pozycja szwedzkiego koncernu na dojrzałych rynkach, co stanowi realizację strategii firmy.
Koncern podpisał także w styczniu umowę na akwizycję południowoafrykańskiej firmy Amecor. Jest to producent urządzeń do komunikacji w zakresie bezpieczeństwa, głównie produktów dla sektora alarmów. Amecor został założony w 1994 r. i zatrudnia 120 pracowników. Siedziba znajduje się w Pretorii w RPA. Sprzedaż za 2022 r. wyniosła ponad 16 mln dolarów. Akwizycja podlega zatwierdzeniu przez organy regulacyjne. Assa Abloy dzięki tej transakcji zwiększy swoje zaangażowanie w RPA planowane na dłuższy okres.
Jeszcze pod koniec zeszłego roku do Assa Abloy dołączyły dwie firmy z Północnej Ameryki. To amerykański Ghost Controls, dostawca automatyki do bram garażowych i kanadyjski Leone Fence, producent ogrodzeń do domów i do budynków komercyjnych. Ghost Control został założony w 2015 r., zatrudnia 40 pracowników, a siedzibę ma na Florydzie w Tallahassee. W roku 2022 przedsiębiorstwo osiągnęło sprzedaż w wysokości 30 mln dolarów. Z kolei Leone Fence powstało w 1975 r. i zatrudnia 60 pracowników, siedziba znajduje się w Ontario w Kanadzie. Sprzedaż za 2022 r. wyniosła ok. 29 mln dolarów amerykańskich.
Zobacz również
Veka sponsorem lokalnego sportu, Wiśniowski wspiera skoczka
W ostatnim czasie kilka firm z naszej branży pochwaliło się wsparciem dla sportowców. Wiśniowskiego będziemy oglądać w Pucharze Świata w skokach narciarskich, a Veka będzie widoczna podczas meczów Pucharu Polski. Fakro kontynuuje współpracę z piłkarkami, a Lanko i Oknamix zaczyna z piłkarzami.
Producenci stolarki w rankingu „Najcenniejsze firmy rodzinne 2024”
Producenci stolarki mają swoją reprezentację w tegorocznym rankingu najcenniejszych firm rodzinnych. Jego autorzy wyłonili laureatów spośród przedsiębiorstw w poszczególnych województwach.
CAL posadził kolejnych 10 tysięcy drzew
W drugiej połowie października pracownicy CAL tradycyjnie posadzili kolejnych 10 tysięcy drzew. Akcja, którą rokrocznie prowadzi suwalski producent drzwi, doczekała już siódmej edycji. Partnerem wydarzenia było "Forum Branżowe".