Wiodący globalny producent systemów zamków i rozwiązań dostępowych, Assa Abloy, ogłosił przejęcie Wesko Locks, kanadyjskiej firmy specjalizującej się w produkcji zamków elektronicznych i specjalistycznych. Transakcja ta ma na celu wzmocnienie pozycji firmy poprzez dodanie komplementarnych produktów i rozwiązań do swojej oferty.
Nico Delvaux, prezes i CEO Assa Abloy, wyraził zadowolenie z dołączenia Wesko Locks do grupy, podkreślając, że przejęcie to jest zgodne z strategią firmy i pozwoli na dalsze umacnianie jej pozycji na rynku.
Lucas Boselli, wiceprezes wykonawczy i szef oddziałów amerykańskich, dodał:
Portfolio produktów Wesko Locks doskonale uzupełnia obecne rozwiązania Grupy z zakresu bezpieczeństwa, a ich innowacyjność i wysoka jakość są zgodne z naszymi wartościami.
Wesko Locks, założona w 1990 roku, ma główne biuro i fabrykę w Mississauga, niedaleko Toronto. Firma zatrudnia około 70 pracowników, a jej roczna sprzedaż w 2023 roku wyniosła ok. 22 mln dol. kanadyjskich (ok. 63 mln złotych).
To przejęcie stanowi kolejne, jeżeli chodzi o rynek kanadyjski. W ubiegłym roku Assa Abloy przejęła również kilka firm na rynku amerykańskim i brytyjskim.
Zobacz również
Producenci rozczarowani nowym prawem. Relacja z konferencji „Bezpieczeństwo gospodarcze UE”
W tym tygodniu odbyła się konferencja "Bezpieczeństwo gospodarcze UE", której głównym tematem była ochrona unijnej gospodarki przed konkurencją z krajów spoza Unii. Spotkanie niepocieszeni opuszczali przedstawiciele związków zrzeszających producentów budownictwa. Ich postulaty w nowej ustawie zamówień publicznych nie zostały uwzględnione.
Targi Window Tech Expo 2025 już w przyszłym tygodniu
W czerwcu Nadarzyn znajdzie się w centrum zainteresowania branży stolarki okiennej. Zbliżają się targi Window Tech Expo 2025.
Konferencje branżowe – 30-lecie Aluplast, konferencja Winkhaus, Kongres POiD
Miniony tydzień w branży stał pod znakiem konferencji. Przedstawiciele producentów, dostawców i dystrybutorów mieli okazje spotkać się na jubileuszu Aluplast, łączonej konferencji Winkhaus i ICAN oraz Kongresie Stolarki POiD.