Assa Abloy umacnia się w Kanadzie

Red.: |Data publikacji:

Szwedzki koncern Assa Abloy przejął firmę Lawrence Hardware z siedzibą w Toronto w Kanadzie. Lawrence, wraz ze swoją drugą marką – Gallery Specialty jest światowym producentem i dostawcą okuć architektonicznych. Firma została założona w 1876 r., a marka Gallery Specialty powstała w 1989 r.

Lawrence Hardware ma biura i zakłady produkcyjne w Toronto, Dubaju, Szanghaju, Tajpej, Hongkongu, Jiangmen, Wenzhou i Chennai (Indie). W  2022 r. sprzedaż osiągnęła poziom ok. 25 mln dol przy dobrej marży EBIT. Przejęcie od początku będzie miało pozytywny wpływ na EPS.

Jak powiedział Lucas Boselli, wiceprezes wykonawczy Assa Abloy oraz szef oddziału firmy na Amerykę:

To przejęcie wspiera nasze ambicje rozwojowe i zaangażowanie na rynku kanadyjskim poprzez dalsze wzmacnianie naszej podstawowej działalności i poszerzanie portfolio produktów.

Assa Abloy twierdzi, że przejęcie od początku wpłynie na wzrost zysku na akcję. Jednak szczegóły finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

Zyski i straty

Ten rok jest aktywny w koncernie Assa Abloy, jeśli chodzi o inwestycje finansowe. W czerwcu sfinalizowano przejęcie działu sprzętu i ulepszeń domu (HHI) firmy Spectrum Brands. Zakończono też sprzedaż Emtek i Smart Residential w USA i Kanadzie na rzecz Fortune Brands.

Zysk ze zbycia inwestycji, łącznie z kosztami z tym związanymi wyniósł w drugim kwartale br. 3661 mln koron szwedzkich. Jednak Assa Abloy notuje również straty. W tym samym okresie były to jednorazowe koszty niegotówkowe w wysokości 2,2 mld koron poniesione w dziale Global Technologies. Jak zaznacza Assa Abloy, powstały one głównie z działalności związanej ze szwedzkimi krajowymi dowodami osobistymi. Wynikają z utraty wartości firmy oraz innych wartości niematerialnych i prawnych. Odzwierciedla to utrzymującą się długoterminową, trudną sytuację od czasu pandemii, przy znacznie niższych wolumenach, właśnie głównie w tym segmencie.

Zobacz również

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

150 wystawców z 15 krajów - tak w skrócie zapowiada się 6. edycja Międzynarodowych Targów Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND. Odbędzie się w dniach 18-19 października w EXPO Kraków.

Nowe, duże salony ze stolarką

Nowe, duże salony ze stolarką

Grupa Impet, Mrówka czy All Windows Group to firmy, które otworzyły w ostatnim czasie sklepy ze stolarką.

Wzrost silniejszy niż oczekiwano

Wzrost silniejszy niż oczekiwano

W ostatnim roku finansowym Dormakaba odnotowała wzrost we wszystkich obszarach. Przewyższył on zaplanowane wartości.

1