Assa Abloy przejęła polską firmę Roger

Autor: |Data publikacji:

Assa Abloy konsekwentnie poszerza grupę o kolejne podmioty. Na liście znalazł się też polski producent elektronicznych systemów kontroli dostępu – firma Roger.

Systemy kontroli dostępu Roger_Office park
Systemy kontroli dostępu firmy Roger znajdują się m.in. w biurowcu Office Park w Gdyni. Fot. 3T Office Park

Przejęcie polskiej spółki Roger

W grudniu 2024 r. Assa Abloy przejęła kolejną polską firmę. Jest to spółka Roger, mająca siedzibę w Gościszewie. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1991 roku przez braci Wensker Grzegorza i Dariusza. Obecnie zatrudnia ok. 100 osób. Zajmuje się projektowaniem i produkcją systemów kontroli dostępu. Swoje wyroby sprzedaje w ponad 40 krajach. Firma jest laureatem kilku edycji Diamentów Forbesa oraz Gazel Biznesu.

Jak podkreśla Achim Haberstock, starszy wiceprezes i szef obszaru biznesowego Europy Środkowej w Assa Abloy:

To przejęcie stanowi ważny krok w rozszerzaniu naszych rozwiązań kontroli dostępu w Europie Środkowej i Wschodniej. Dzięki ponad 30-letniemu doświadczeniu w elektronicznych systemach kontroli dostępu i silnemu, oddanemu zespołowi innowacyjne rozwiązania Rogera doskonale uzupełniają nasze istniejące portfolio, takie jak bezprzewodowe zamki Aperio, systemy inteligentnych kluczy CLIQ i zamki bezbateryjne PULSE.

Grzegorz Wensker, członek zarządu w spółce Roger dodaje:

Dołączenie do Grupy Assa Abloy pozwoli nam zwiększyć potencjał sprzedażowy naszych produktów, a tym samym efektywniej wykorzystywać nasze możliwości inżynieryjne. Przynależność do Grupy to również szansa na rozwój oraz doskonałe możliwości kariery dla naszych pracowników.

 

Marcin Małkowski gości na łamach „Forum Branżowego”

Assa Abloy, szwedzka spółka z siedzibą w Sztokholmie, specjalizuje się w zabezpieczeniach drzwi. Produkuje i dystrybuuje systemy inteligentnych zamków, a także same drzwi. Powstałe w 1994 r. przedsiębiorstwo ma obecnie zasięg globalny. Jak podaje, zatrudnia 61 tys. pracowników i osiąga sprzedaż na poziomie 141 mld koron szwedzkich. Obecnie do Grupy dołączyła firma Roger z siedzibą w Gościszewie. Natomiast w jej strukturach znajdują się już Mercoor Doors i  Małkowski-Martech. Zaś Marcin Małkowski jest od 2023 roku dyrektorem zarządzającym firm Małkowski-Martech oraz Assa Abloy Mercor Doors. Jest też gościem wywiadu opublikowanego w tegorocznym lutowym wydaniu „Forum Branżowego”.

Zobacz również

Wyniki finansowe Häfele – niewielki wzrost sprzedaży w roku 2024

Wyniki finansowe Häfele – niewielki wzrost sprzedaży w roku 2024

Wyniki finansowe za rok 2024 zostały opublikowane przez firmę Häfele. Ta międzynarodowa firma dostarcza systemy okuć oraz elektroniczne systemy kontroli dostępu. Dysponuje 6. zakładami produkcyjnymi w sześciu lokalizacjach w Europie, w tym na Węgrzech.

Akwizycje – swoje portfolia poszerzają Roto, AGC i Assa Abloy

Akwizycje – swoje portfolia poszerzają Roto, AGC i Assa Abloy

Akwizycje firm w branży budowlanej mają miejsce od początku tego roku. Wśród przedsiębiorstw, które ostatnio dokonały przejęć są m.in. Roto, AGC. Nie ustaje w tej działalności również Assa Abloy.

Inwido wraca na ścieżkę wzrostu?

Inwido wraca na ścieżkę wzrostu?

Inwido, grupa skupiająca producentów okien w Europie, opublikowało swoje wyniki finansowe. W czwartym kwartale roku 2024 spółka uzyskała niewielki wzrost sprzedaży. Jednak w całym minionym roku był to niewielki spadek.