Assa Abloy powiększyła się o dwie nowe firmy

Autor: |Data publikacji:

Assa Abloy kupiła kolejne spółki. Na początku października koncern podpisał umowę kupna czeskiej firmy LUX-IDent. Natomiast kilka dni wcześniej, pod koniec września, do grupy dołączyła australijska spółka – Placard.

Szwedzki koncern konsekwentnie realizuje strategię nabywania lokalnych firm zajmujących się szeroko pojętą technologią w dziedzinie otwierania drzwi. O przejęciach Assa Abloy w pierwszej połowie roku pisaliśmy TUTAJ.

W ostatnich tygodniach Szwedzi kupili dwie nowe spółki. Pierwsza z nich to Placard. Jest to australijska firma zajmująca się produkcją tzw. bezpiecznych kart. Są to rozwiązania wykorzystywane do systemów kontroli dostępu i identyfikacji cyfrowej. Placard powstał w 1987 r., zatrudnia 170 pracowników. Firma szacuje, że przychody za bieżący rok mogą wynieść ok. 63 mln dolarów australijskich (ponad 167 mln zł).

Drugie przedsiębiorstwo, które dołączyło do szwedzkiego koncernu, znajduje się  w Europie. Jest to czeska firma LUX-IDent, dostawca komponentów do technologii RFID (radio frequency identification). Assa Abloy w swoim komunikacie informuje, że ta akwizycja jest dla koncernu „strategiczna”. Firma bowiem rozszerzy swoją ofertę w zakresie komponentów do systemów RFID. Czeski LUX-IDent powstał w 2002 r. i zatrudnia 145 pracowników. Firma prognozuje, że sprzedaż w 2019 r. wyniesie ok. 440 mln koron (ok. 74 mln zł).

Zobacz również

Fakro otwiera fabrykę w USA

Fakro otwiera fabrykę w USA

Fakro w USA uruchamia fabrykę schodów strychowych. Mieści się ona w miejscowości Elizabeth City w Karolinie Północnej.

XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu

XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu

W dniach 22–23 maja w Hotelu Warszawianka w Jachrance odbędzie się XV Kongres Stolarki Polskiej organizowany przez Związek POiD.

„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują

„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują

Fala protestów w związku z nierozliczonymi umowami w ramach programu „Czyste Powietrze”. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zalega z wypłatami pojedynczym firmom nawet po kilkadziesiąt milionów złotych.