ASSA ABLOY kupuje kolejne spółki

Red.: MR |Data publikacji: 2019-09-19

Assa Abloy na początku września kupił amerykańską spółkę LifeSafety Power. Jest to dostawca tzw. inteligentnych systemów dostępu.

Jedną ze strategii szwedzkiego koncernu Assa Abloy jest przejmowanie spółek na lokalnych rynkach. Firma realizując swój cel, właśnie kupiła firmę w Stanach Zjednoczonych – LifeSafety Power. Zajmuje się ona systemami kontroli dostępu.

Nie jest to jedyne przejęcie w tym roku. Koncern bowiem w czerwcu podpisał umowę zakupu firmy De La Rue. Zajmuje się ona produkcją… paszportów, czyli jest to branża systemów ochrony i wykrywania tożsamości. Firma ma siedzibę w Wielkiej Brytanii.

Pod koniec marca Szwedzi zdecydowali się zaś przejąć Spence Doors w Australii. Jest to tym razem producent drzwi. Komentarz zarządu był taki, że nowa spółka umocni pozycję Grupy na dojrzałym, australijskim rynku.

Natomiast w styczniu Assa Abloy zdecydowała się na włączenie w swoje struktury KAYper System. Jest to dostawca systemów kluczy elektronicznych i mechanicznych w Stanach Zjednoczonych.

Patrząc na sposób działania koncernu można się spodziewać, że w tym roku może jeszcze dojść do kolejnego przejęcia. Przypomnijmy, że Assa Abloy zatrudnia obecnie ponad 48 tysięcy pracowników, a roczna sprzedaż wynosi ok. 84 miliardów koron szwedzkich.

Zobacz również

Elektronarzędzia dla profesjonalistów

Elektronarzędzia dla profesjonalistów

Specjaliści, którzy zajmują się remontami i budową domów, skręcaniem konstrukcji, spawaniem, montowaniem stolarki czy pracami usługowymi wiedzą, jak ważny jest odpowiedni dobór sprzętu.

Fakro na własny koszt bada swoich pracowników

Fakro na własny koszt bada swoich pracowników

Fakro w ostatnich dniach wykryło wśród pracowników koronawirusa. Firma przeprowadziła na własny koszt badania - łącznie było ich niemal 100.

Czy okna wypełnione wodą zrewolucjonizują rynek?

Czy okna wypełnione wodą zrewolucjonizują rynek?

System WFG (“water-filled glass”), którego kluczowym elementem jest wypełnione wodą okno, przeszedł już pierwsze analizy i testy praktyczne. Ogłoszono rozpoczęcie...

1