Ambasadorzy polskiej stolarki

Red.: RK |Data publikacji: 2021-05-30

Polskie firmy jeszcze nigdy w historii nie eksportowały tak dużo. W całym zeszłym roku Polska wywiozła za granicę towary warte ponad bilion złotych. W pierwszym kwartale tego roku wysłaliśmy już towary warte 300 mld zł. To o 8,3 proc. więcej niż w takim samym okresie rok temu. Wprost opublikował listę największych polskich eksporterów – ambasadorów polskiego przemysłu

Polska stała się właśnie trzecim największym eksporterem na rynek niemiecki, a największym eksporterem okien i drzwi. Produkty eksportowane na rynki zagraniczne są najlepszymi ambasadorami naszego kraju i polskiego przemysłu. Ich producenci zyskują miano polskich Ambasadorów. Ale o ile wiele polskich marek eksportowych należy już do zagranicznych koncernów i grup kapitałowych, o tyle polskie okna i drzwi są najczęściej wciąż w rękach polskich właścicieli.

Redakcja tygodnika Wprost opublikowała właśnie listę największych polskich eksporterów – ambasadorów polskiego przemysłu. Na pierwszym miejscu tego zestawienia znalazł się producent gier komputerowych – CD Projekt. Ale znalazło się na niej również, podobnie jak na wcześniejszej liście 200 największych przedsiębiorstw, kilka firm naszej branży. W pierwszej dziesiątce dwie firmy: PressGlass (miejsce 8.) oraz Eko-Okna na miejscu 10. W drugiej dziesiątce sklasyfikowano Drutex na 14. miejscu oraz Oknoplast na miejscu 17. Dalsze miejsca zajęły Rawplug (21.), Sanok Rubber Company (22.), Grupa Kęty (42.) oraz na miejscu 60. Wiśniowski.

 

Zobacz również

Kolejna inwestycja Erkado w Radomiu

Kolejna inwestycja Erkado w Radomiu

Otrzymaliśmy właśnie informację o starcie nowej inwestycji tej firmy pod Radomiem. W Wośnikach ruszyła budowa budynku magazynowego wraz zapleczem technicznym dla radomskiej fabryki Erkado.

Niemiecki rynek drzwi wewnętrznych urósł i rosnąć będzie

Niemiecki rynek drzwi wewnętrznych urósł i rosnąć będzie

Rynek drzwi wewnętrznych w Niemczech znacznie wzrósł w ubiegłym roku. Jednak według danych Branchenradar.com, wzrosty pochodziły wyłącznie z sektora mieszkaniowego. Ten rok będzie jeszcze lepszy.

Wielka wymiana stolarki we Włoszech

Wielka wymiana stolarki we Włoszech

Włosi planują do końca roku duża wymianę okien i drzwi. Około 20 na 100 Włochów planuje przeprowadzić wymianę stolarki w swoich domach.

1