Aluron ze wzrostami i nowymi partnerami biznesowymi

Autor: |Data publikacji:

Aluron może zaliczyć pierwsze półrocze tego roku do bardzo udanych. Systemodawcy z Zawiercia udało się poprawić wyniki sprzedażowe i pozyskać wielu nowych partnerów biznesowych. Firma planuje też otwarcie showroomu w Warszawie.

Aluron zakończył okres od stycznia do czerwca 2022 roku wzrostem obrotów na poziomie 47 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym. W systemach budowlanych firma może pochwalić się wzrostem o 83 proc. Przychód w pierwszym półroczu wyniósł 89 mln zł.

Łukasz Kucharczyk, dyrektor handlowy Aluronu:

Wzrost kosztów surowcowych, energii, transportu czy pracy wpływa na zwiększenie cen wyrobów końcowych, a to w sposób oczywisty przekłada się na wzrost w realizowanym poziomie obrotów. Wolumen sprzedaży może się więc w rzeczywistości nie zmieniać i to dotyczy całej naszej branży. Z tego też powodu nie możemy analizować wzrostów wprost proporcjonalnie. Jeśli chodzi o Aluron, w ujętym okresie wypracowaliśmy podobny wynik finansowy, natomiast dokładne wyliczenia pozostawiamy na koniec roku.  

Co istotne, firmie udało się w pierwszym półroczu podjąć współpracę z kilkudziesięcioma nowymi partnerami biznesowymi. Według przedstawicieli Aluronu duża w tym zasługa wzmacniania i poszerzania oferty w zakresie systemów aluminiowych. Firma dostrzega jednak spowolnienie na rynku.

Łukasz Kucharczyk, dyrektor handlowy Aluronu:

Największe wzrosty odnotowaliśmy w sprzedaży nowoczesnych  systemów okienno-drzwiowych i przesuwnych typu HST. Pokazuje to, że najbardziej dynamicznie rozwija się segment budownictwa rezydencjonalnego. Z tego powodu to właśnie klienci indywidualni i firmy reeksportujące nasze wyroby znajdują się w centrum naszego zainteresowania. Dominujący w ubiegłych latach segment wielkokubaturowych obiektów przeżywa obecnie załamanie. Klienci realizują stare projekty, coraz więcej firm bierze udział w przetargach, których ilość zdecydowanie spadła. Wszystko to przekłada się na widoczny na rynku powrót do walki cenowej.

Choć sytuacja rynkowa przynosi nowe wyzwania, Aluron nie zamierza wstrzymywać się ze swoimi planami rozwojowymi. Jak już informowaliśmy pod koniec czerwca, firma ma duże plany inwestycyjne, obejmujące m.in. budowę nowej hali produkcyjno-magazynowej o powierzchni 17 tys. mkw., co znacznie zwiększy możliwości produkcyjne tego systemodawcy z Zawiercia. Ponadto Aluron już wkrótce planuje otwarcie nowego showroomu dla swoich partnerów, który będzie zlokalizowany w Warszawie.

 

Zobacz również

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska zobowiązały się do współpracy na rzecz zrównoważonego budownictwa. Producenci stolarki drewnianej oraz szkła wspólnie, na bazie swoich technologii, stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym.

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Grupa Inwido, do której wśród producentów okien i drzwi należy m.in. Sokółka, opublikowała właśnie raport. Obejmuje on wyniki z drugiego kwartału roku 2024. Firma podkreśla, że powraca na ścieżkę wzrostu.

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy ogłosiła przejęcie Wesko Locks, kanadyjskiej firmy specjalizującej się w produkcji zamków elektronicznych i specjalistycznych.

1