Aluron ze wzrostami i nowymi partnerami biznesowymi

Red.: |Data publikacji:

Aluron może zaliczyć pierwsze półrocze tego roku do bardzo udanych. Systemodawcy z Zawiercia udało się poprawić wyniki sprzedażowe i pozyskać wielu nowych partnerów biznesowych. Firma planuje też otwarcie showroomu w Warszawie.

Aluron zakończył okres od stycznia do czerwca 2022 roku wzrostem obrotów na poziomie 47 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym. W systemach budowlanych firma może pochwalić się wzrostem o 83 proc. Przychód w pierwszym półroczu wyniósł 89 mln zł.

Łukasz Kucharczyk, dyrektor handlowy Aluronu:

Wzrost kosztów surowcowych, energii, transportu czy pracy wpływa na zwiększenie cen wyrobów końcowych, a to w sposób oczywisty przekłada się na wzrost w realizowanym poziomie obrotów. Wolumen sprzedaży może się więc w rzeczywistości nie zmieniać i to dotyczy całej naszej branży. Z tego też powodu nie możemy analizować wzrostów wprost proporcjonalnie. Jeśli chodzi o Aluron, w ujętym okresie wypracowaliśmy podobny wynik finansowy, natomiast dokładne wyliczenia pozostawiamy na koniec roku.  

Co istotne, firmie udało się w pierwszym półroczu podjąć współpracę z kilkudziesięcioma nowymi partnerami biznesowymi. Według przedstawicieli Aluronu duża w tym zasługa wzmacniania i poszerzania oferty w zakresie systemów aluminiowych. Firma dostrzega jednak spowolnienie na rynku.

Łukasz Kucharczyk, dyrektor handlowy Aluronu:

Największe wzrosty odnotowaliśmy w sprzedaży nowoczesnych  systemów okienno-drzwiowych i przesuwnych typu HST. Pokazuje to, że najbardziej dynamicznie rozwija się segment budownictwa rezydencjonalnego. Z tego powodu to właśnie klienci indywidualni i firmy reeksportujące nasze wyroby znajdują się w centrum naszego zainteresowania. Dominujący w ubiegłych latach segment wielkokubaturowych obiektów przeżywa obecnie załamanie. Klienci realizują stare projekty, coraz więcej firm bierze udział w przetargach, których ilość zdecydowanie spadła. Wszystko to przekłada się na widoczny na rynku powrót do walki cenowej.

Choć sytuacja rynkowa przynosi nowe wyzwania, Aluron nie zamierza wstrzymywać się ze swoimi planami rozwojowymi. Jak już informowaliśmy pod koniec czerwca, firma ma duże plany inwestycyjne, obejmujące m.in. budowę nowej hali produkcyjno-magazynowej o powierzchni 17 tys. mkw., co znacznie zwiększy możliwości produkcyjne tego systemodawcy z Zawiercia. Ponadto Aluron już wkrótce planuje otwarcie nowego showroomu dla swoich partnerów, który będzie zlokalizowany w Warszawie.

 

Zobacz również

Unia oczekuje rocznych sprawozdań

Unia oczekuje rocznych sprawozdań

Jak wskazują analitycy, 63 proc. największych firm w kraju przygotowuje raport dotyczący tematyki ESG, a 17 proc. poświęca temu miejsce w sprawozdaniach rocznych.

Aliplast buduje ogromną farmę PV

Aliplast buduje ogromną farmę PV

Alipast na dachu swoich zakładów w Lublinie buduje instalację fotowoltaiczną, będzie to jedna z większych w Polsce.

Pomimo wojny rynek ukraiński odbudowuje się

Pomimo wojny rynek ukraiński odbudowuje się

Firmy prowadzące działalność w Ukrainie notują wzrost popytu. Polskie firmy planują także tam inwestycje.

1