Aluplast bije rekord

Red.: PG |Data publikacji: 2020-01-24

Jak poinformował nas Aluplast, 2019 r. był bardzo udany dla tego systemodawcy z Wielkopolski. Kolejne wzrosty sprzedaży umożliwiły przekroczenie po raz pierwszy w historii firmy bariery 600 mln zł obrotów.

Na tak dobry wynik spółki wpływ miały wzrosty realizowane praktycznie na wszystkich obsługiwanych rynkach. Duże znaczenie miała również zmieniająca się struktura sprzedaży: coraz wyższą sprzedaż osiągają produkty z segmentu „premium” oraz profile kolorowe. – Wciąż dużą dynamikę sprzedaży utrzymują również nasze profile dedykowane dla różnych rynków europejskich, co świadczy z jednej strony o rosnącym eksporcie okien u naszych klientów, a z drugiej strony potwierdza dopasowanie tych produktów do oczekiwań tych rynków – dodaje Marcin Szewczuk, szef marketingu Aluplast.

Dla Aluplastu ubiegły rok minął pod znakiem dużych inwestycji. Pod koniec 2019 r. zakończony został pierwszy etap budowy nowego zakładu produkcyjnego na terenie gminy Kleszczewo pod Poznaniem. Powstała już hala magazynowa o powierzchni 17 tys. mkw. wraz z placami i drogami wewnętrznymi o pow. 37 tys. mkw. Aluplast zamówił też kolejne linie do okleinowania profili, co w połączeniu ze wspomnianą halą magazynową pozwoli zwiększyć zapasy oraz skrócić terminy realizacji zamówień.

Na działce o powierzchni 15 ha na terenie gminy Kleszczewo powstanie jeszcze hala produkcyjna oraz biurowiec. Jest to miejsce oddalone o ok. 20 km od obecnej siedzib Aluplastu. O nowej inwestycji pisaliśmy w ubiegłym roku – ZOBACZ.

 

 

Zobacz również

Sanok Rubber ze spadkami, także w segmencie stolarki

Sanok Rubber ze spadkami, także w segmencie stolarki

Sanok Rubber Company w minionym półroczu osiągnął przychody w wysokości 300,89 mln zł wobec 389,1 mln zł w 2019 r.

Eko-Okna dołożą miliony do budowy drogi

Eko-Okna dołożą miliony do budowy drogi

Od dawna zapowiadana inwestycja, w której uczestniczą także Eko-Okna, w końcu będzie zrealizowana. Firma z Kornic dołoży ponad 3,6 mln zł do budowy drogi powiatowej w Kornicach. Ma ona być oddana do użytku w I półroczu 2021 r.

Przyszłość rynku drzwi wejściowych w Europie Wschodniej

Przyszłość rynku drzwi wejściowych w Europie Wschodniej

Rynek drzwi wejściowych w Europie Wschodniej straci w tym roku 4,4 proc. swojej wartości z powodu ekonomicznych konsekwencji pandemii – twierdzi austriacka firma badawcza Interconnection Consulting. Poprawy należy oczekiwać w 2023 r.

1