Aluplast bije rekord

Red.: |Data publikacji:

Jak poinformował nas Aluplast, 2019 r. był bardzo udany dla tego systemodawcy z Wielkopolski. Kolejne wzrosty sprzedaży umożliwiły przekroczenie po raz pierwszy w historii firmy bariery 600 mln zł obrotów.

Na tak dobry wynik spółki wpływ miały wzrosty realizowane praktycznie na wszystkich obsługiwanych rynkach. Duże znaczenie miała również zmieniająca się struktura sprzedaży: coraz wyższą sprzedaż osiągają produkty z segmentu „premium” oraz profile kolorowe. – Wciąż dużą dynamikę sprzedaży utrzymują również nasze profile dedykowane dla różnych rynków europejskich, co świadczy z jednej strony o rosnącym eksporcie okien u naszych klientów, a z drugiej strony potwierdza dopasowanie tych produktów do oczekiwań tych rynków – dodaje Marcin Szewczuk, szef marketingu Aluplast.

Dla Aluplastu ubiegły rok minął pod znakiem dużych inwestycji. Pod koniec 2019 r. zakończony został pierwszy etap budowy nowego zakładu produkcyjnego na terenie gminy Kleszczewo pod Poznaniem. Powstała już hala magazynowa o powierzchni 17 tys. mkw. wraz z placami i drogami wewnętrznymi o pow. 37 tys. mkw. Aluplast zamówił też kolejne linie do okleinowania profili, co w połączeniu ze wspomnianą halą magazynową pozwoli zwiększyć zapasy oraz skrócić terminy realizacji zamówień.

Na działce o powierzchni 15 ha na terenie gminy Kleszczewo powstanie jeszcze hala produkcyjna oraz biurowiec. Jest to miejsce oddalone o ok. 20 km od obecnej siedzib Aluplastu. O nowej inwestycji pisaliśmy w ubiegłym roku – ZOBACZ.

 

 

Zobacz również

Włosi polubili plastikowe okna

Włosi polubili plastikowe okna

W 2021 r. we Włoszech wzrosło o 16 proc. zużycie PCW w budownictwie. Ten wynik to wzrost popytu na plastikowe okna i drzwi.

Eko-Okna nie będą finansowały obwodnicy Raciborza

Eko-Okna nie będą finansowały obwodnicy Raciborza

Eko-Okna wycofały się z finansowania budowy obwodnicy. Firmie nie odpowiada przebieg zaproponowanej trasy. Projekt budowy może przez to upaść.

ASSA ABLOY inwestuje w produkcję drzwi p-poż.

ASSA ABLOY inwestuje w produkcję drzwi p-poż.

Assa Abloy Mercor Doors inwestuje w rozbudowę fabryki w Dobrzeniu Wielkim pod Opolem. Efektem wdrożenia automatyzacji produkcji będzie podwojenie aktualnych mocy i, pomimo automatyzacji, zwiększanie zatrudnienia o 10 proc. rocznie.

1