ALUPLAST wyda 140 mln zł na nową fabrykę

Red.: MR |Data publikacji: 2019-02-25

Aluplast wkrótce wybuduje nową fabrykę wraz z magazynem i budynkiem biurowym. Wartość inwestycji to ok. 140 mln. zł. Obiekty powstaną na działce o powierzchni 15 ha na terenie gminy Kleszczewo pod Poznaniem.

Aluplast notuje rosnący popyt na swoje produkty, dlatego firma podjęła decyzję o budowie nowego zakładu produkcyjnego. W zeszłym roku firma kupiła działkę o powierzchni 15 ha w gminie Kleszczewo pod Poznaniem. Jest to miejsce oddalone o ok. 20 km od obecnej siedziby. Firma zamierza wybudować tam nowy zakład produkcyjny, a także magazyn oraz biurowiec. Oznacza to, że w dłuższej perspektywie Aluplast zmieni swoją siedzibę i przeniesie się z Poznania do nowych obiektów.

Aluplast zamierza przenieść swoją siedzibę w najbliższych trzech latach.

Obecnie dostawca systemów okiennych jest na etapie ustaleń projektowych oraz w trakcie procesu uzyskiwania decyzji administracyjnych. Dlatego nie ma jeszcze dokładnych planów nowej siedziby. Jednak do końca tego roku firma planuje zakończyć budowę magazynu. Po wybudowaniu nowej fabryki i po przeprowadzce, możliwości produkcyjne Aluplastu zwiększą się dwa i pół raza. Firma zakłada, że generalnie proces inwestycyjny potrwa około trzech lat, a wartość prac wyniesie ok. 140 mln zł.

Zobacz również

Firmy inwestują w automatyzację produkcji

Firmy inwestują w automatyzację produkcji

Lisec w sierpniu tego roku zebrał zamówienia o wartości 34,5 mln euro. Jest to najwyższy wynik w historii firmy. Wyniki są świetne m.in. dzięki klientom z Polski.

Zabraknie montażystów?

Zabraknie montażystów?

Ekipy montażowe nie narzekają na brak pracy, wzrost cen stolarki nie wpłynął negatywnie na popyt, nie spowodował przestojów, a kalendarze na najbliższy czas są zapełnione. Czy ekipy montażowe są przygotowane na wielką falę renowacji budynków?

Amex-Bączek z jednym z najlepszych okresów w historii firmy

Amex-Bączek z jednym z najlepszych okresów w historii firmy

Amex-Bączek odnotował kilkunastoporocentowy wzrost sprzedaży w pierwszym półroczu. Firma planuje także inwestycję w moce produkcyjne.

1