Alsecco rozwija eksport i zatrudnia

Autor: |Data publikacji:

Alsecco dynamicznie się rozwija. Oprócz inwestycji w budynki fabryczne, firma prowadzi rekrutacje nowych pracowników i zaczęła ekspansję na rynek amerykański.

Producent ogłosił właśnie, że szuka nowych pracowników do działu produkcji. Wolnych jest 40 stanowisk pracy. To kolejny krok w rozwoju firmy. Producent stolarki zakończył 2020 r. wzrostem sprzedaży, w minionym sezonie udało się także wybudować i przeprowadzić do nowego biurowca. Rozbudowywana była także powierzchnia produkcyjna. O tych inwestycjach pisaliśmy TUTAJ.

Alsecco rozwija także sprzedaż. Firma właśnie poinformowała, że rozpoczęła eksport do USA. Pierwszy transport ruszył w kwietniu. Do USA zostały wysłane dwa kontenery, w których znajdowało się 128 sztuk okien z grupy premium.

Ostatnio Alsecco rozpoczęło także współpracę z dwoma nowymi dostawcami. Pod koniec roku firma związała się z Winkhausem. Jak informuje dostawca okuć, po kilkumiesięcznej fazie przygotowań, w zakładzie Alsecco do stolarki okiennej wdrożono właśnie system okuć activPilot Concept, a stolarka drzwiowa wyposażona została w listwowe, mechaniczne i elektromechaniczne zamki wielopunktowe Winkhaus STV. Natomiast w I kwartale tego roku Alsecco rozpoczęło współpracę z Yawalem, dostawcą systemów aluminiowych. O tym wydarzeniu można przeczytać TUTAJ.

Zobacz również

Fakro otwiera fabrykę w USA

Fakro otwiera fabrykę w USA

Fakro w USA uruchamia fabrykę schodów strychowych. Mieści się ona w miejscowości Elizabeth City w Karolinie Północnej.

XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu

XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu

W dniach 22–23 maja w Hotelu Warszawianka w Jachrance odbędzie się XV Kongres Stolarki Polskiej organizowany przez Związek POiD.

„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują

„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują

Fala protestów w związku z nierozliczonymi umowami w ramach programu „Czyste Powietrze”. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zalega z wypłatami pojedynczym firmom nawet po kilkadziesiąt milionów złotych.