Aliplast wciąż inwestuje w moce produkcyjne

Red.: |Data publikacji:

Aliplast kontynuuje inwestycje w moce produkcyjne. Firma oddała już do użytku w tym roku nową powierzchnie produkcyjną, a do końca I półrocza odda kolejną halę.

Aliplast planuje w tym roku przeznaczyć 70 mln zł na inwestycje. Fundusze będą wydane na kontynuację projektów inwestycyjnych, rozpoczętych we wcześniejszych latach. W połowie 2021 r. producent systemów aluminiowych zapowiadał duże inwestycje w rozwój. Firma wówczas deklarowała, że wykorzystuje niemal 100 proc. swoich możliwości i zdecydowała się na rozbudowę. W tym celu Aliplast zakupił działkę o powierzchni 4 ha tuż przy swojej siedzibie. O tych planach pisaliśmy TUTAJ.

 

Firma informuje, że mimo różnych trudności na rynku, udało się w tym roku oddać do użytku nową halę o powierzchni 5,5 tys. mkw. Natomiast do końca pierwszego półrocza tego roku Aliplast planuje zakończyć budowę i oddać do użytku kolejną halę produkcyjną, tym razem o powierzchni 6 tys. mkw. Dotychczasowa powierzchnia, którą firma dysponowała przed ukończeniem inwestycji wynosiła 70 tys. mkw.

 

W nowej hali działają już dwie linie, na których wytwarzane są produkty outdoorowe wprowadzane na rynek od zeszłego roku. Są to żaluzje fasadowe, zip screen i rolety aluminiowe oraz pergole bioklimatyczne.

Zobacz również

Włoskie targi promują bardziej zrównoważone środowisko

Włoskie targi promują bardziej zrównoważone środowisko

Zbliża się termin ME-EXPO 2023 - największych włoskich targów dla branży budowlanej. Organizatorzy zaproponowali nową formułę tej imprezy, dobywającej się co dwa lata.

Grupa Kęty w trzecim kwartale zanotowała wzrost wolumenu

Grupa Kęty w trzecim kwartale zanotowała wzrost wolumenu

Grupa Kęty poinformowała o szacunkowych wynikach za trzeci kwartał. W tym okresie Aluprof osiągnął wzrost przychodów ze sprzedaży.

Unia oczekuje rocznych sprawozdań

Unia oczekuje rocznych sprawozdań

Jak wskazują analitycy, 63 proc. największych firm w kraju przygotowuje raport dotyczący tematyki ESG, a 17 proc. poświęca temu miejsce w sprawozdaniach rocznych.

1