Aliplast na granicy mocy produkcyjnych

Red.: |Data publikacji:

Przerwane łańcuchy dostaw oraz problemy z surowcami powodują perturbacje także na rynku stolarki otworowej. Fabryki wielu dostawców materiałów i komponentów do produkcji stolarki pracują od pewnego czasu na 100 proc. swoich możliwości produkcyjnych.

Zakłady Aliplast w Lublinie, fot.Maciej Kaczanowski

Tak dzieje się również w lubelskim Aliplaście, który pracuje tak, jak w szczycie sezonu 2020, kiedy to wyprodukował w ciągu roku ponad 35 tys. ton różnego rodzaju profili i wyrobów z aluminium. Zamiast spodziewanego spowolnienia sezonowego, w pierwszych miesiącach obecnego sezonu firma notuje rekordowe wielkości zamówień i to pomimo wprowadzonej w maju podwyżki cen. Dla skrócenia czasu ich realizacji uruchomiono tutaj trzecią zmianę, która przyczynia się do zwiększenia przerabianych ilości aluminium. Radykalna zmiana nastąpi jednak dopiero wraz z uruchomieniem czwartej prasy, co planowane jest na październik tego roku. Pozwoli ona Aliplastowi na przerobienie w kolejnym sezonie dodatkowych 12 tys. ton aluminium.

Dla zaspokojenia rosnącego popytu Aliplast zakupił niedawno 4 ha gruntu w bezpośrednim sąsiedztwie swojej siedziby. Przeznaczy je na dalszą rozbudowę zakładu i powierzchni magazynowych. Niezależnie od tego spółka finalizuje obecnie zakup gotowego budynku zakładu produkcyjnego w SSE, do którego zamierza przenieść całą swoją ekstruzję. Te zmiany organizacyjne, wraz z nową prasą, wpłyną zasadniczo na możliwości produkcyjne lubelskiego systemodawcy, które już w roku 2022 osiągną blisko 50 tys. ton wyjeżdżających stąd wyrobów aluminiowych. Więcej o planach Aliplastu przeczytać będzie można w czerwcowym wydaniu Forum Branżowego, gdzie opublikowana zostanie rozmowa z Janem Kidajem – założycielem i prezesem zarządu tej spółki.

Zobacz również

Eko-Okna nie będą finansowały obwodnicy Raciborza

Eko-Okna nie będą finansowały obwodnicy Raciborza

Eko-Okna wycofały się z finansowania budowy obwodnicy. Firmie nie odpowiada przebieg zaproponowanej trasy. Projekt budowy może przez to upaść.

ASSA ABLOY inwestuje w produkcję drzwi p-poż.

ASSA ABLOY inwestuje w produkcję drzwi p-poż.

Assa Abloy Mercor Doors inwestuje w rozbudowę fabryki w Dobrzeniu Wielkim pod Opolem. Efektem wdrożenia automatyzacji produkcji będzie podwojenie aktualnych mocy i, pomimo automatyzacji, zwiększanie zatrudnienia o 10 proc. rocznie.

Compremum skupia się na rynku amerykańskim

Compremum skupia się na rynku amerykańskim

Compremum poprzez swoją spółkę Fabryka Slonawy planuje wraz ze swoim partnerem amerykańskim zwiększyć sprzedaż stolarki w USA.

1