Zmiany w zarządach firm w branży stolarki

Red.: |Data publikacji:

Droma i Swisspacer mają w tym roku nowych szefów. Zmiany personalne zaszły ostatnio także w innych firmach z branży.

Droma Sunshade-Experts od początku tego roku ma nowego prezesa zarządu. Został nim Tomasz Kubicius. Firma podaje, że nowy prezes związany jest z firmą od wielu lat. Ostatnio pisaliśmy o dużych inwestycjach w Dromie, można przeczytać o nich m.in. TUTAJ.

Z kolei w Dormakabie w Polsce zmiany są na stanowiskach handlowych. Krzysztof Kucharski od początku roku został dyrektorem handlowym na obszar Polski Centralnej. Już wcześniej pracował w dziale handlowym, najpierw jako regionalny kierownik sprzedaży, a potem jako starszy lider sprzedaży. Natomiast Dariusz Mirczak został dyrektorem handlowym na obszar Polski Zachodniej. Pracował ostatnio w Dormakabie jako szef działu obiektowego. Zastąpiła go Aneta Tyrajska. Dyrektorem handlowym na obszar Polski Wschodniej wciąż bez zmian jest Sylwester Napieracz.

Natomiast w centrali Swisspacer od 1 marca dyrektorem zarządzającym jest Francis Cholley, który zastąpił na tym stanowisku Vicorię Renz-Kiefel. Została ona dyrektorem ds. systemów i rozwiązań w Saint-Gobain w Niemczech. Zarządzała Swisspacer od wiosny 2020 r., czyli w czasie kryzysu związanego z pandemią COVID-19. W nowej pracy w Niemczech będzie odpowiadać za współpracę w zakresie doradztwa inwestorom, architektom i projektantom na rzecz wszystkich marek Grupy Saint-Gobain. Nowy dyrektor zarządzający związany był przez 28 lat z Saint-Gobain. Francis Cholley pracował na wielu stanowiskach i w różnych regionach świata, ostatnio w Azji. Jak podaje firma, w pierwszych tygodniach pracy Francis Cholley będzie zarządzał Swisspacer wraz ze swoją poprzedniczką, Victorią Renz-Kiefel.

Z kolei David Moser został wybrany nowym wiceprezesem i szefem działu rozwiązań dostępu cyfrowego w Assa Abloy. Będzie zarządzał na rynkach: europejskim, Bliskiego Wschodu, afrykańskim i indyjskim. Zastąpił na tym stanowisku Stephanie Ordan, która została wiceprezesem wykonawczym i szefem globalnych rozwiązań. David Moser pracuje w Assa Abloy od 2017 r.

W Dormakabie wybrany został przez rade dyrektorów nowy prezes na region Azji i Pacyfiku. Został nim Andy Jones, który jednocześnie zastąpił na tym stanowisku pana Jim-Heng Lee. Jest on od początku tego roku prezesem Dormkaby.

Andy Jones, Dormakaba

Natomiast w Teknosie zaszły w zarządzie w centrali firmy. Z firmą, po ośmiu latach pracy zdecydowała się pożegnać Minna Koistinen, która ostatnio pełniła funkcje dyrektorki działu marketingu. W pracy zostanie do końca kwietnia. Z kolei oddziałami Teknosu w Szwajcarii i Lichtensteinie od połowy stycznia tego roku kieruje Noemi Büchel, która pracuje w Teknosie od 2018 r.

Noemi Büchel, Teknos

Zobacz również

Nice ma nową strategię działania do 2025 r.

Nice ma nową strategię działania do 2025 r.

Nice opublikował swój pierwszy Raport Zrównoważonego Rozwoju. Firma prezentuje w nim nową strategię rozwoju.

Nowe showroomy Dako i Aluprofu

Nowe showroomy Dako i Aluprofu

Dako otworzył właśnie swój nowy showroom w swojej siedzibie w Nowym Sączu. Także Aluprof inwestuje w salon, który otworzy w Wietnamie.

Slonawy chce inwestować w sprzedaż w USA

Slonawy chce inwestować w sprzedaż w USA

Compremum podliczyło wyniki ze sprzedaży za trzy kwartały. Spółka osiągnęła sprzedaż ponad 167 mln zł, w tym 13 proc. to stolarka.

1