Zmiany w zarządach firm w branży stolarki

Red.: |Data publikacji:

Droma i Swisspacer mają w tym roku nowych szefów. Zmiany personalne zaszły ostatnio także w innych firmach z branży.

Droma Sunshade-Experts od początku tego roku ma nowego prezesa zarządu. Został nim Tomasz Kubicius. Firma podaje, że nowy prezes związany jest z firmą od wielu lat. Ostatnio pisaliśmy o dużych inwestycjach w Dromie, można przeczytać o nich m.in. TUTAJ.

Z kolei w Dormakabie w Polsce zmiany są na stanowiskach handlowych. Krzysztof Kucharski od początku roku został dyrektorem handlowym na obszar Polski Centralnej. Już wcześniej pracował w dziale handlowym, najpierw jako regionalny kierownik sprzedaży, a potem jako starszy lider sprzedaży. Natomiast Dariusz Mirczak został dyrektorem handlowym na obszar Polski Zachodniej. Pracował ostatnio w Dormakabie jako szef działu obiektowego. Zastąpiła go Aneta Tyrajska. Dyrektorem handlowym na obszar Polski Wschodniej wciąż bez zmian jest Sylwester Napieracz.

Natomiast w centrali Swisspacer od 1 marca dyrektorem zarządzającym jest Francis Cholley, który zastąpił na tym stanowisku Vicorię Renz-Kiefel. Została ona dyrektorem ds. systemów i rozwiązań w Saint-Gobain w Niemczech. Zarządzała Swisspacer od wiosny 2020 r., czyli w czasie kryzysu związanego z pandemią COVID-19. W nowej pracy w Niemczech będzie odpowiadać za współpracę w zakresie doradztwa inwestorom, architektom i projektantom na rzecz wszystkich marek Grupy Saint-Gobain. Nowy dyrektor zarządzający związany był przez 28 lat z Saint-Gobain. Francis Cholley pracował na wielu stanowiskach i w różnych regionach świata, ostatnio w Azji. Jak podaje firma, w pierwszych tygodniach pracy Francis Cholley będzie zarządzał Swisspacer wraz ze swoją poprzedniczką, Victorią Renz-Kiefel.

Z kolei David Moser został wybrany nowym wiceprezesem i szefem działu rozwiązań dostępu cyfrowego w Assa Abloy. Będzie zarządzał na rynkach: europejskim, Bliskiego Wschodu, afrykańskim i indyjskim. Zastąpił na tym stanowisku Stephanie Ordan, która została wiceprezesem wykonawczym i szefem globalnych rozwiązań. David Moser pracuje w Assa Abloy od 2017 r.

W Dormakabie wybrany został przez rade dyrektorów nowy prezes na region Azji i Pacyfiku. Został nim Andy Jones, który jednocześnie zastąpił na tym stanowisku pana Jim-Heng Lee. Jest on od początku tego roku prezesem Dormkaby.

Andy Jones, Dormakaba

Natomiast w Teknosie zaszły w zarządzie w centrali firmy. Z firmą, po ośmiu latach pracy zdecydowała się pożegnać Minna Koistinen, która ostatnio pełniła funkcje dyrektorki działu marketingu. W pracy zostanie do końca kwietnia. Z kolei oddziałami Teknosu w Szwajcarii i Lichtensteinie od połowy stycznia tego roku kieruje Noemi Büchel, która pracuje w Teknosie od 2018 r.

Noemi Büchel, Teknos

Zobacz również

ML System zakończył kwartał dwoma patentami na szyby

ML System zakończył kwartał dwoma patentami na szyby

ML System podliczył wyniki handlowe z I kwartału. Firma odnotowała spadek wartości przychodów ze sprzedaży.

Niższa wartość zamówień w Mercorze

Niższa wartość zamówień w Mercorze

Grupa Mercor pozyskała w kwietniu zamówienia o wartości niższej o 18 proc. w stosunku analogicznego okresu w roku ubiegłym.

Hydro i Saint-Gobain chcą wspólnie minimalizować ślad węglowy

Hydro i Saint-Gobain chcą wspólnie minimalizować ślad węglowy

Hydro Building i Saint-Gobain nawiązały współpracę na polu niskoemisyjnych fasad. Obie firmy będą współpraować by zmniejszyć ślad węglowy.

1