Droma zwiększy moce produkcyjne o kilkadziesiąt procent

Red.: |Data publikacji:

Droma – Sunshade Experts zakupiła kolejną działkę w zabrzańskiej części Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jeden z czołowych polskich producentów osłon chce wybudować w tym roku nową halę i zwiększyć produkcję.

Działka o powierzchni 2,1 ha została zakupiona przez Dromę za 2,7 mln zł. To już czwarta działka zakupiona przez tego producenta w zabrzańskiej strefie ekonomicznej. Znajduje się ona po drugiej stronie ulicy przy której zlokalizowany jest obecny zakład produkcyjny firmy (pisaliśmy o nim TUTAJ). Nowy zakup ma zapewnić firmie możliwość dalszej rozbudowy mocy produkcyjnych w przyszłości.

Obecnie trwają prace przygotowawcze do nowej inwestycji na posiadanych wcześniej terenach. Jeszcze w tym roku ma powstać druga hala produkcyjno-magazynowa o powierzchni 14,6 tys. mkw. oraz biuro dla 80 pracowników. Planowany koniec inwestycji to grudzień 2022 roku.

Po zbudowaniu nowej hali zostanie do niej przeniesiony zakład z Gliwic, w którym produkowane są rolety, bramy rolowane i produkty wewnętrzne. Jak mówią nam przedstawiciele firmy, będzie to znacznym ułatwieniem, ponieważ cała produkcja będzie się odbywała w jednej lokalizacji. Pozwoli to zoptymalizować logistykę produkcji. To także korzyść dla pracowników, którzy będą mieli bliższy kontakt z poszczególnymi działami firmy. Droma – Sunshade Experts planuje też zakup nowych maszyn, by zwiększyć automatyzację produkcji. Jak szacuje producent, moce produkcyjne powinny się zwiększyć o ok. 30 proc.

Przypomnijmy, że Droma – Sunshade Experts stała się w grudniu 2021 roku częścią grupy Hunter Douglas, światowego lidera rynku osłon. Szerzej na ten temat pisaliśmy TUTAJoraz omawialiśmy go w 16. Odcinku podcastu „Plusy, minusy. Analizy branży stolarki”. Zachęcamy do wysłuchania:

Zobacz również

Uroczystości pogrzebowe Jadwigi Madziar

Uroczystości pogrzebowe Jadwigi Madziar

Pogrzeb odbędzie się w piątek 8 września o godz. 14.00. Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika ul. Mińska 34, 05-332...

Jadzia Madziar 08.01.1960 – 03.09.2023

Jadzia Madziar 08.01.1960 – 03.09.2023

Z bólem serca informujemy, że wczoraj odeszła od nas nasza koleżanka Jadwiga Madziar. Jadzia od blisko 20 lat zajmowała się...

Uroczystości pogrzebowe Roberta Klosa

Uroczystości pogrzebowe Roberta Klosa

Uroczystości pogrzebowe Roberta Klosa odbędą się w poniedziałek 28.08.2023 r. o godzinie 12.00. Kościół Przemienia Pańskiego, ul. Polskiej Organizacji Wojskowej...

1