Zmiany personalne w branży stolarki

Red.: |Data publikacji:

Awanse i nowe osoby w firmie Aluprof, nowe stanowisko w firmie Wikęd, awanse w Roto i Selenie, wzmocnienia w dziale sprzedaży w Deceuninck – sporo się ostatnio działo na branżowym rynku pracy.

W polskiej branży stolarki odnotowaliśmy w ostatnich dniach wiele zmian personalnych. Oto przegląd najważniejszych z nich:

Katarzyna Duraj w październiku br. objęła funkcję dyrektora sprzedaży eksportowej w firmie Aluprof SA. To absolwentka Politechniki Krakowskiej (Wydział Budownictwa Lądowego), Politechniki Łódzkiej oraz Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu, gdzie ukończyła studia International MBA. Z branżą aluminium związana jest w zasadzie od początku swojej kariery zawodowej, którą rozpoczynała w Hydro a następnie kontynuowała w Alumeco. W 2012 roku związała się z firmą Fina S.A., gdzie pełniła funkcję dyrektorki handlowej oraz członkini zarządu.

Krzysztof Ościłowicz, dotychczasowy dyrektor finansowy Grupy Selena został powołany na członka zarządu ds. finansowych (CFO). Nową funkcję obejmie 1 października 2022 r. Z Grupą jest związany od 2019 roku. Krzysztof Ościłowicz ukończył Uniwersytet Warszawski na kierunku Stosunki międzynarodowe oraz Szkołę Główną Handlową w Warszawie na kierunku Finanse i bankowość. Posiada także dyplom ACCA (Association of Chartered Certified Accountants) i certyfikat CFA (Chartered Financial Analyst). W przeszłości związany był m.in. z Grupą Unipetrol oraz Grupą Orlen.

Michał Marcinowski został z początkiem września 2022 roku nowym dyrektorem działu rozwoju w Aluprof SA. Zastąpił na tym stanowisku Andrzeja Żurawskiego, który po 40 latach przeszedł na emeryturę.  Marcinowski jest absolwentem wydziału Budownictwa Politechniki Opolskiej. Swoją karierę zawodową w Aluprofie rozpoczął w roku 2012 w oddziale Aluprof Opole, gdzie zajmował się zagadnieniami technicznymi oraz rozwojem konstrukcji osłon przeciwsłonecznych. Od roku 2015 pracował w oddziale Aluprof Bielsko-Biała, zajmując się wsparciem technicznym klientów a od 2017 piastując stanowisko menadżera produktu miał wpływ na prace rozwojowe systemów budowlanych oraz współpracował z uczelniami technicznymi, promując rozwiązania aluminiowe wśród studentów. Na nowym stanowisku zajmuje się nadzorowaniem prac rozwojowych systemów budowlanych, prowadzonych przez grupę projekt menadżerów przy współpracy z konstruktorami, w których portfolio są liczne realizacje fasad w kraju i na świecie.

Adriana Brzeska objęła w firmie Wikęd nowoutworzone stanowisko managerki zakupów. Jest ona absolwentką Politechniki Gdańskiej oraz wydziału Ekonomii Uniwersytetu Gdańskiego. Przez niemal całą swoją karierę zawodową związana była z Grupą Porta – kierowała m.in. działem zakupów, następnie pionem kontroli jakości oraz piastowała stanowisko pełnomocnika zarządu ds. systemu zarządzania jakością ISO 9001:2015 oraz FSC (Forest Stewardship Council).

Mirosław Bogdalski, dotychczas odpowiedzialny za sprzedaż w Roto Frank Okucia Budowlane (obszar Polska Południowa), od 1 października objął stanowisko dyrektora sprzedaży na rynek polski (Country Sales Manager Poland). Przejął tym samym obowiązki Rafała Osińskiego, który zdecydował o dalszym rozwoju zawodowym w innym segmencie rynku. Mirosław Bogdalski jest absolwentem Politechniki Częstochowskiej, z Roto Frank Okucia Budowlane związany jest od 1999 roku.

Eliza_Zalewska_DeceuninckEliza Zalewska dołączyła w dniu 1 września br. do działu sprzedaży w Deceuninck Poland na stanowisku managerki sprzedaży ds. obiektów na rejon Polski Wschodniej. Jej głównym zadaniem będzie pozyskiwanie klientów na rynku inwestycji budowlanych w obszarze systemów okiennych i tarasowych. Eliza Zalewska jest absolwentką wydziału Inżynierii Lądowej oraz Geodezji i Kartografii Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Interesuje się tematyką związaną ze skaningiem laserowym oraz aranżacją wnętrz i ogrodnictwem. Od początku kariery zawodowej związana jest z branżą budowlaną, a od 2015 roku ściśle z branżą okienną.

Szymon_Dobroń_DeceuninckSzymon Dobroń dołączył z dniem 19 września do Deceuninck Poland, obejmując stanowisko managera sprzedaży ds. systemów okiennych na rejon Polski Północno-Wschodniej. Jest on absolwentem Wyższej Szkoły Handlowej im. Bronisława Markowskiego w Kielcach oraz Politechniki Lubelskiej na Wydziale Mechanicznym. Posiada również dyplom studiów menedżerskich. Swoje bogate doświadczenie handlowe, poparte wiedzą techniczną i na temat rynku stolarki, budował od ponad dwóch dekad.

Zobacz również

Włoskie targi promują bardziej zrównoważone środowisko

Włoskie targi promują bardziej zrównoważone środowisko

Zbliża się termin ME-EXPO 2023 - największych włoskich targów dla branży budowlanej. Organizatorzy zaproponowali nową formułę tej imprezy, dobywającej się co dwa lata.

Grupa Kęty w trzecim kwartale zanotowała wzrost wolumenu

Grupa Kęty w trzecim kwartale zanotowała wzrost wolumenu

Grupa Kęty poinformowała o szacunkowych wynikach za trzeci kwartał. W tym okresie Aluprof osiągnął wzrost przychodów ze sprzedaży.

Unia oczekuje rocznych sprawozdań

Unia oczekuje rocznych sprawozdań

Jak wskazują analitycy, 63 proc. największych firm w kraju przygotowuje raport dotyczący tematyki ESG, a 17 proc. poświęca temu miejsce w sprawozdaniach rocznych.

1