Zmiany personalne w branży stolarki

Autor: |Data publikacji:

Awanse i nowe osoby w firmie Aluprof, nowe stanowisko w firmie Wikęd, awanse w Roto i Selenie, wzmocnienia w dziale sprzedaży w Deceuninck – sporo się ostatnio działo na branżowym rynku pracy.

W polskiej branży stolarki odnotowaliśmy w ostatnich dniach wiele zmian personalnych. Oto przegląd najważniejszych z nich:

Katarzyna Duraj w październiku br. objęła funkcję dyrektora sprzedaży eksportowej w firmie Aluprof SA. To absolwentka Politechniki Krakowskiej (Wydział Budownictwa Lądowego), Politechniki Łódzkiej oraz Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu, gdzie ukończyła studia International MBA. Z branżą aluminium związana jest w zasadzie od początku swojej kariery zawodowej, którą rozpoczynała w Hydro a następnie kontynuowała w Alumeco. W 2012 roku związała się z firmą Fina S.A., gdzie pełniła funkcję dyrektorki handlowej oraz członkini zarządu.

Krzysztof Ościłowicz, dotychczasowy dyrektor finansowy Grupy Selena został powołany na członka zarządu ds. finansowych (CFO). Nową funkcję obejmie 1 października 2022 r. Z Grupą jest związany od 2019 roku. Krzysztof Ościłowicz ukończył Uniwersytet Warszawski na kierunku Stosunki międzynarodowe oraz Szkołę Główną Handlową w Warszawie na kierunku Finanse i bankowość. Posiada także dyplom ACCA (Association of Chartered Certified Accountants) i certyfikat CFA (Chartered Financial Analyst). W przeszłości związany był m.in. z Grupą Unipetrol oraz Grupą Orlen.

Michał Marcinowski został z początkiem września 2022 roku nowym dyrektorem działu rozwoju w Aluprof SA. Zastąpił na tym stanowisku Andrzeja Żurawskiego, który po 40 latach przeszedł na emeryturę.  Marcinowski jest absolwentem wydziału Budownictwa Politechniki Opolskiej. Swoją karierę zawodową w Aluprofie rozpoczął w roku 2012 w oddziale Aluprof Opole, gdzie zajmował się zagadnieniami technicznymi oraz rozwojem konstrukcji osłon przeciwsłonecznych. Od roku 2015 pracował w oddziale Aluprof Bielsko-Biała, zajmując się wsparciem technicznym klientów a od 2017 piastując stanowisko menadżera produktu miał wpływ na prace rozwojowe systemów budowlanych oraz współpracował z uczelniami technicznymi, promując rozwiązania aluminiowe wśród studentów. Na nowym stanowisku zajmuje się nadzorowaniem prac rozwojowych systemów budowlanych, prowadzonych przez grupę projekt menadżerów przy współpracy z konstruktorami, w których portfolio są liczne realizacje fasad w kraju i na świecie.

Adriana Brzeska objęła w firmie Wikęd nowoutworzone stanowisko managerki zakupów. Jest ona absolwentką Politechniki Gdańskiej oraz wydziału Ekonomii Uniwersytetu Gdańskiego. Przez niemal całą swoją karierę zawodową związana była z Grupą Porta – kierowała m.in. działem zakupów, następnie pionem kontroli jakości oraz piastowała stanowisko pełnomocnika zarządu ds. systemu zarządzania jakością ISO 9001:2015 oraz FSC (Forest Stewardship Council).

Mirosław Bogdalski, dotychczas odpowiedzialny za sprzedaż w Roto Frank Okucia Budowlane (obszar Polska Południowa), od 1 października objął stanowisko dyrektora sprzedaży na rynek polski (Country Sales Manager Poland). Przejął tym samym obowiązki Rafała Osińskiego, który zdecydował o dalszym rozwoju zawodowym w innym segmencie rynku. Mirosław Bogdalski jest absolwentem Politechniki Częstochowskiej, z Roto Frank Okucia Budowlane związany jest od 1999 roku.

Eliza_Zalewska_DeceuninckEliza Zalewska dołączyła w dniu 1 września br. do działu sprzedaży w Deceuninck Poland na stanowisku managerki sprzedaży ds. obiektów na rejon Polski Wschodniej. Jej głównym zadaniem będzie pozyskiwanie klientów na rynku inwestycji budowlanych w obszarze systemów okiennych i tarasowych. Eliza Zalewska jest absolwentką wydziału Inżynierii Lądowej oraz Geodezji i Kartografii Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Interesuje się tematyką związaną ze skaningiem laserowym oraz aranżacją wnętrz i ogrodnictwem. Od początku kariery zawodowej związana jest z branżą budowlaną, a od 2015 roku ściśle z branżą okienną.

Szymon_Dobroń_DeceuninckSzymon Dobroń dołączył z dniem 19 września do Deceuninck Poland, obejmując stanowisko managera sprzedaży ds. systemów okiennych na rejon Polski Północno-Wschodniej. Jest on absolwentem Wyższej Szkoły Handlowej im. Bronisława Markowskiego w Kielcach oraz Politechniki Lubelskiej na Wydziale Mechanicznym. Posiada również dyplom studiów menedżerskich. Swoje bogate doświadczenie handlowe, poparte wiedzą techniczną i na temat rynku stolarki, budował od ponad dwóch dekad.

Zobacz również

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska zobowiązały się do współpracy na rzecz zrównoważonego budownictwa. Producenci stolarki drewnianej oraz szkła wspólnie, na bazie swoich technologii, stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym.

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Grupa Inwido, do której wśród producentów okien i drzwi należy m.in. Sokółka, opublikowała właśnie raport. Obejmuje on wyniki z drugiego kwartału roku 2024. Firma podkreśla, że powraca na ścieżkę wzrostu.

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy ogłosiła przejęcie Wesko Locks, kanadyjskiej firmy specjalizującej się w produkcji zamków elektronicznych i specjalistycznych.

1