Zapisz datę – Forum 100 już w kwietniu!

Autor: |Data publikacji:

Przed nami XXXIV edycja Forum 100 – kluczowego spotkania menadżerów branży stolarki w Polsce. Wydarzenie odbędzie się 8 kwietnia 2025 roku w w Teatrze Powszechnym im. Zygmunta Hübnera w Warszawie.

Forum 100 to od lat jedna z najważniejszych konferencji branży stolarki, gromadząca przedstawicieli czołowych firm i ekspertów. Tegoroczna edycja zapowiada się szczególnie interesująco, zwłaszcza dla przedsiębiorstw planujących rozwój na rynku amerykańskim.

Forum 100
Poprzednia edycja Forum 100 skupiła się na analizach rynkowych i raportowaniu ESG. Fot. T. Wojewoda

Jak podkreśla Justyna Hennig, dyrektor marketingu i sprzedaży:

Justyna Hennig OFS 2024Wiosną tego roku, zgodnie z sugestiami uczestników ostatnich edycji naszych wydarzeń, wracamy do przybliżania interesujących rynków eksportowych. Temat tego wydarzenia z pewnością rozszerzy grupę odbiorców o producentów zainteresowanych rynkiem amerykańskim. Jesteśmy pewni, że frekwencja uczestników będzie wysoka i po raz kolejny będziemy mieli szansę spotkać się z kadrą zarządzającą naszej branży, porozmawiać o rynku i wymienić się aktualnymi informacjami.

Zachęcam serdecznie do dołączenia do grona Partnerów tego wydarzenia. W tym roku mamy propozycję zarówno dla firm, które mają w ofercie rozwiązania przeznaczone na rynek amerykański, jak i dla tych, którym szczególnie zależy na wzmocnieniu marki wśród uczestników tego prestiżowego wydarzenia.

Wybór tematyki związanej z rynkiem amerykańskim jest podyktowany rosnącą dynamiką eksportu polskiej stolarki do USA.

Maksymilian Miros, główny analityk CAB, zwraca uwagę na rosnące znaczenie eksportu do USA:

Maksymilian Miros CAB, OFS 2024Już blisko 3 proc. polskiego eksportu okien i drzwi trafia na rynek USA, a Stany Zjednoczone wskoczyły do pierwszej dziesiątki największych odbiorców stolarki z Polski, wyprzedzając m.in. Austrię, Szwecję czy Węgry. Nadal jest to stosunkowo niewielki rynek zbytu dla produktów z Polski, ale w ostatnich latach, obok włoskiego, najszybciej rosnący.

Czy za kilka lat w USA możemy sprzedawać więcej okien i drzwi niż np. w Czechach czy Holandii? Jakie wymagania produktowe i prawne musimy spełnić, żeby rozwijać eksport do USA? I wreszcie, czy polityka administracji Trumpa nie wyhamuje naszej aktywności w Stanach Zjednoczonych? To wątki, które będziemy omawiać w trakcie najbliższego Forum 100.

Nie przegap tego wydarzenia! Zarejestruj się już dziś i stań się częścią dyskusji, która może odmienić przyszłość polskiego eksportu stolarki otworowej. Szczegóły dostępne na stronie Centrum Analiz Branżowych.

Zobacz również

Velux Polska świętuje 35-lecie

Velux Polska świętuje 35-lecie

W piątek 21 listopada mieliśmy okazję wspólnie z Velux Polska celebrować jubileusz 35-lecia obecności marki na polskim rynku. Wydarzenie, które miało bardzo efektowną oprawę, odbyło się w hotelu Narvil w Serocku.

Który producent okien był najbardziej aktywny w mediach społecznościowych?

Który producent okien był najbardziej aktywny w mediach społecznościowych?

Drutex, Krishome i OknPlus to producenci okien najbardziej aktywni w mediach społecznościowych w październiku.

Ósma edycja akcji firmy CAL „Drzewo za drzwi”

Ósma edycja akcji firmy CAL „Drzewo za drzwi”

13 października 2025 r. w malowniczym Nadleśnictwie Płaska już po raz ósmy odbyła się akcja „Drzewo za drzwi”, organizowana przez firmę CAL.