Yawal dobrze zaczął rok

Red.: PG |Data publikacji: 2021-04-07

Firma Yawal poinformowała, że sprzedaż w I kwartale 2021 roku była o 1/5 wyższa w porównaniu z analogicznym okresem roku 2020. Pozytywny wpływ na ten wynik miała m.in. dobra sprzedaż systemu Moreview.

Yawal zaliczył 19-procentowy wzrost sprzedaży w okresie od stycznia do marca tego roku, w porównaniu z I kwartałem 2020 r. Systemodawca współpracuje obecnie z ponad 150 producentami stolarki aluminiowej. Przedstawiciele firmy podkreślają, że dostrzegają trend rozwoju ślusarki aluminiowej wśród producentów stolarki PCW, jak i zmianę wymagań inwestorów indywidualnych, którzy coraz bardziej doceniają aluminiowe okna i drzwi.

Łukasz Kucharczyk, dyrektor handlowy Yawal S.A.:

Do 19-procentowego wzrostu sprzedaży w I kwartale br. podchodzimy z dużą pokorą. Nie spoczywamy na laurach. Rok tak naprawdę dopiero się rozpoczął, ale Yawal ma w zanadrzu jeszcze wiele ciekawych propozycji, którymi już niedługo zaskoczy rynek. Jedno jest jednak pewne. Dalsze wzrosty sprzedaży zależą przede wszystkim od satysfakcji naszych partnerów i nastojów inwestorów, które przekładają się na zwiększoną ilość zamówień. Jako dyrektor handlowy dążę do tego, aby Yawal dysponował najbardziej profesjonalnym zespołem handlowo-technicznym stanowiącym  merytoryczne  i biznesowe wsparcie dla współpracujących z nami firm.

Firma Yawal od roku w swojej ofercie ma system przesuwny Moreview. Swoją premierę miał on 1 kwietnia 2020 r. i od tego czasu na bazie tego systemu powstało 150 konstrukcji, które zostały zamontowane w Polsce, Czechach, Słowacji, Litwie, Węgrzech, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji oraz Stanach Zjednoczonych. Jak poinformował systemodawca, największą z wyprodukowanych dotąd konstrukcji był zautomatyzowany narożnik otwierany, w którym ciężar pakietów szybowych wynosił 800 kg.

W tym roku na rynku pojawiła się z kolei odświeżona odsłona  systemu DP 180 tego samego dostawcy, o nazwie DP 180 Primeview. Możliwe jest zastosowanie w nim drzwi kieszeniowych (wersja Galendage), jak i szybą zasłaniającą elementy od strony zewnętrznej konstrukcji (wersja Glass). Jego światowa premiera odbyła się podczas webinarium “Produkty na 2021” organizowanym przez Forum Branżowe. Odbyło się ono 11 marca 2021 r. a jego zapis dostępny jest TUTAJ.

Zobacz również

Homag wyda niemal 100 mln euro na inwestycje, także w Polsce

Homag wyda niemal 100 mln euro na inwestycje, także w Polsce

Grupa Homag planuje w najbliższych latach inwestycje w Polsce i w Niemczech o wartości około  95 mln euro. To największy w historii firmy plan rozwoju.

Bas ze świetną końcówką roku

Bas ze świetną końcówką roku

Bas z Lublina podsumował, że w 2020 r. przychody ze sprzedaży były wyższe o 20 proc. Bieżący rok może być jednak wyzwaniem w działalności.

OFS 2021 Online z prestiżowymi partnerami i patronami

OFS 2021 Online z prestiżowymi partnerami i patronami

Ogólnopolskie Forum Stolarki 2021 Online odbędzie się już w przyszłym tygodniu! Polska branża stolarki spotka się w dniach 20-21 kwietnia na największym wydarzeniu w tym roku. Partnerem merytorycznym OFS został Krajowy Ośrodek Zmian Klimatu. Wydarzenie to zostało objęte honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii.

1