Pięć tysięcy architektów na archiDay on-line

Red.: PG |Data publikacji: 2020-10-12

W dniach 12-16 października 2020 r. odbywa się archiDay, czyli seria spotkań i wydarzeń kierowana do architektów, dekoratorów wnętrz oraz projektantów. W szóstą edycję tego wydarzenia, które zgromadziło ponad 5 tysięcy profesjonalistów, zaangażowane jest równie Forum Branżowe, które z partnerami przedstawia temu środowisku zagadnienia związane ze stolarką.

Szósta edycja archiDay, organizowanego przez Polskie Centrum Architektury Wnętrz (PCAW), ma zmienioną formę względem poprzednich edycji. Tym razem, w związku z panująca pandemią koronawirusa i reżimem sanitarnym, wydarzenie organizowane jest w formie online.

Grupy tematów, które są poruszane  w tej edycji w ramach scen tematycznych to między innymi „Design Story”, czyli seria opowieści o niezwykłych i inspirujących projektach, warsztaty z oprogramowania dla architektów czy „Rozmowy o…”, które są okazją do dzielenia się inspiracjami oraz wiedzą o najnowszych trendach i ciekawych rozwiązaniach. Przewidziano też rozmowy o ekonomicznych i marketingowych aspektach prowadzenia biznesu w branży.

W tej edycji silny akcent położony będzie na szeroki wachlarz wykorzystywania stolarki w projektach architektonicznych oraz w wystroju wnętrz. Wszystko za sprawą współpracy Forum Branżowego z Polskim Centrum Architektury Wnętrz, dzięki której jesteśmy partnerem tego wydarzenia. Wraz z przedstawicielami z branży przedstawiamy środowisku architektów oraz projektantów bogaty świat stolarki.

Poniżej harmonogram tematów poświęconych stolarce podczas szóstej edycji archiDay:

13 października

  • 14.00-15.00 „Od wizji do realizacji. Jak systemodawca podąża za wizją architekta” – Rafał Drobczyk, Architektura Potrzeb

14 października

  • 11.00-11.30 „Styl industrialny – moda czy symbol artystycznych aspiracji?” – Marta Święcka, projektantka wnętrz
  • 12.00-12.30 „Kubatura – domy otwarte na przestrzeń” – prowadzi Paweł Gregorczyk „Forum Branżowe”, gość: Artur Blukacz (Yawal
  • 15.00-15.30 „Różne style drzwi a różne tyle pomieszczeń” – prowadzi Paweł Gregorczyk „Forum Branżowe”, gość: Wojciech Sitko (Porta Drzwi)

15 października

  • 12.30-13.00  „Aranżacja przestrzeni handlowej i ekspozycji, czyli jak projektować by sprzedawać miejscem” – prowadzą Kinga Kowalik, Architekt Wnętrz i Projektant Wiśniowski, Katarzyna Świderska, Dyrektor Marketingu Wiśniowski
  • 13.30-14.00 „Spójny wygląd czyli już nie od Sasa do lasa” – prowadzi Paweł Gregorczyk („Forum Branżowe”), gość: Grzegorz Filipek (Wiśniowski)
  • 14.00-14.30 „Okna i drzwi jako element wystroju wnętrza” – prowadzi Marta Święcka, projektantka wnętrz, gość: Izabela Tryba (OknoPlus)

16 października

  • 12.00-13.00 „Dom Bezpieczny czyli jaki?” – prowadzi Paweł Gregorczyk („Forum Branżowe”), gość: Karol Klos („Dom Bezpieczny”)

Poprzednia edycja archiDay z 2019 r. odbyła się podczas targów Warsaw Home/Warsaw Build w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. Była również możliwość śledzenia tego wydarzenia w sieci. Łącznie wzięło w nim udział oko 4 tys. architektów!

Więcej na temat ArchiDay TUTAJ.

 

Zobacz również

Weru stworzyło drzwiowego Tindera

Weru stworzyło drzwiowego Tindera

Niemiecka firma Weru stworzyła internetowy serwis, który działa na podobnej zasadzie, jak aplikacja randkowa Tinder. Użytkownicy mogą wybrać w niej pasujące do ich typu osobowości zdjęcia, na których podstawie proponowany jest później model drzwi wejściowych.

Alufactory inwestuje w produkcję aluminium

Alufactory inwestuje w produkcję aluminium

Alufactory kupiło i zainstalowało nową linię do produkcji ślusarki aluminiowej. Firma dotychczas specjalizowała się w obróbce metali.

Rekordowe wyniki w Norsk Hydro

Rekordowe wyniki w Norsk Hydro

Norsk Hydro poinformował o wynikach ze sprzedaży z trzeciego kwartału. Wyniki spółki były rekordowe, jednak rynek aluminium jest trudny.

1