Pięć tysięcy architektów na archiDay on-line

Autor: |Data publikacji:

W dniach 12-16 października 2020 r. odbywa się archiDay, czyli seria spotkań i wydarzeń kierowana do architektów, dekoratorów wnętrz oraz projektantów. W szóstą edycję tego wydarzenia, które zgromadziło ponad 5 tysięcy profesjonalistów, zaangażowane jest równie Forum Branżowe, które z partnerami przedstawia temu środowisku zagadnienia związane ze stolarką.

Szósta edycja archiDay, organizowanego przez Polskie Centrum Architektury Wnętrz (PCAW), ma zmienioną formę względem poprzednich edycji. Tym razem, w związku z panująca pandemią koronawirusa i reżimem sanitarnym, wydarzenie organizowane jest w formie online.

Grupy tematów, które są poruszane  w tej edycji w ramach scen tematycznych to między innymi „Design Story”, czyli seria opowieści o niezwykłych i inspirujących projektach, warsztaty z oprogramowania dla architektów czy „Rozmowy o…”, które są okazją do dzielenia się inspiracjami oraz wiedzą o najnowszych trendach i ciekawych rozwiązaniach. Przewidziano też rozmowy o ekonomicznych i marketingowych aspektach prowadzenia biznesu w branży.

W tej edycji silny akcent położony będzie na szeroki wachlarz wykorzystywania stolarki w projektach architektonicznych oraz w wystroju wnętrz. Wszystko za sprawą współpracy Forum Branżowego z Polskim Centrum Architektury Wnętrz, dzięki której jesteśmy partnerem tego wydarzenia. Wraz z przedstawicielami z branży przedstawiamy środowisku architektów oraz projektantów bogaty świat stolarki.

Poniżej harmonogram tematów poświęconych stolarce podczas szóstej edycji archiDay:

13 października

  • 14.00-15.00 „Od wizji do realizacji. Jak systemodawca podąża za wizją architekta” – Rafał Drobczyk, Architektura Potrzeb

14 października

  • 11.00-11.30 „Styl industrialny – moda czy symbol artystycznych aspiracji?” – Marta Święcka, projektantka wnętrz
  • 12.00-12.30 „Kubatura – domy otwarte na przestrzeń” – prowadzi Paweł Gregorczyk „Forum Branżowe”, gość: Artur Blukacz (Yawal
  • 15.00-15.30 „Różne style drzwi a różne tyle pomieszczeń” – prowadzi Paweł Gregorczyk „Forum Branżowe”, gość: Wojciech Sitko (Porta Drzwi)

15 października

  • 12.30-13.00  „Aranżacja przestrzeni handlowej i ekspozycji, czyli jak projektować by sprzedawać miejscem” – prowadzą Kinga Kowalik, Architekt Wnętrz i Projektant Wiśniowski, Katarzyna Świderska, Dyrektor Marketingu Wiśniowski
  • 13.30-14.00 „Spójny wygląd czyli już nie od Sasa do lasa” – prowadzi Paweł Gregorczyk („Forum Branżowe”), gość: Grzegorz Filipek (Wiśniowski)
  • 14.00-14.30 „Okna i drzwi jako element wystroju wnętrza” – prowadzi Marta Święcka, projektantka wnętrz, gość: Izabela Tryba (OknoPlus)

16 października

  • 12.00-13.00 „Dom Bezpieczny czyli jaki?” – prowadzi Paweł Gregorczyk („Forum Branżowe”), gość: Karol Klos („Dom Bezpieczny”)

Poprzednia edycja archiDay z 2019 r. odbyła się podczas targów Warsaw Home/Warsaw Build w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. Była również możliwość śledzenia tego wydarzenia w sieci. Łącznie wzięło w nim udział oko 4 tys. architektów!

Więcej na temat ArchiDay TUTAJ.

 

Zobacz również

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska zobowiązały się do współpracy na rzecz zrównoważonego budownictwa. Producenci stolarki drewnianej oraz szkła wspólnie, na bazie swoich technologii, stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym.

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Grupa Inwido, do której wśród producentów okien i drzwi należy m.in. Sokółka, opublikowała właśnie raport. Obejmuje on wyniki z drugiego kwartału roku 2024. Firma podkreśla, że powraca na ścieżkę wzrostu.

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy ogłosiła przejęcie Wesko Locks, kanadyjskiej firmy specjalizującej się w produkcji zamków elektronicznych i specjalistycznych.

1