Pięć tysięcy architektów na archiDay on-line

Red.: PG |Data publikacji: 2020-10-12

W dniach 12-16 października 2020 r. odbywa się archiDay, czyli seria spotkań i wydarzeń kierowana do architektów, dekoratorów wnętrz oraz projektantów. W szóstą edycję tego wydarzenia, które zgromadziło ponad 5 tysięcy profesjonalistów, zaangażowane jest równie Forum Branżowe, które z partnerami przedstawia temu środowisku zagadnienia związane ze stolarką.

Szósta edycja archiDay, organizowanego przez Polskie Centrum Architektury Wnętrz (PCAW), ma zmienioną formę względem poprzednich edycji. Tym razem, w związku z panująca pandemią koronawirusa i reżimem sanitarnym, wydarzenie organizowane jest w formie online.

Grupy tematów, które są poruszane  w tej edycji w ramach scen tematycznych to między innymi „Design Story”, czyli seria opowieści o niezwykłych i inspirujących projektach, warsztaty z oprogramowania dla architektów czy „Rozmowy o…”, które są okazją do dzielenia się inspiracjami oraz wiedzą o najnowszych trendach i ciekawych rozwiązaniach. Przewidziano też rozmowy o ekonomicznych i marketingowych aspektach prowadzenia biznesu w branży.

W tej edycji silny akcent położony będzie na szeroki wachlarz wykorzystywania stolarki w projektach architektonicznych oraz w wystroju wnętrz. Wszystko za sprawą współpracy Forum Branżowego z Polskim Centrum Architektury Wnętrz, dzięki której jesteśmy partnerem tego wydarzenia. Wraz z przedstawicielami z branży przedstawiamy środowisku architektów oraz projektantów bogaty świat stolarki.

Poniżej harmonogram tematów poświęconych stolarce podczas szóstej edycji archiDay:

13 października

  • 14.00-15.00 „Od wizji do realizacji. Jak systemodawca podąża za wizją architekta” – Rafał Drobczyk, Architektura Potrzeb

14 października

  • 11.00-11.30 „Styl industrialny – moda czy symbol artystycznych aspiracji?” – Marta Święcka, projektantka wnętrz
  • 12.00-12.30 “Kubatura – domy otwarte na przestrzeń” – prowadzi Paweł Gregorczyk “Forum Branżowe”, gość: Artur Blukacz (Yawal
  • 15.00-15.30 “Różne style drzwi a różne tyle pomieszczeń” – prowadzi Paweł Gregorczyk “Forum Branżowe”, gość: Wojciech Sitko (Porta Drzwi)

15 października

  • 12.30-13.00  “Aranżacja przestrzeni handlowej i ekspozycji, czyli jak projektować by sprzedawać miejscem” – prowadzą Kinga Kowalik, Architekt Wnętrz i Projektant Wiśniowski, Katarzyna Świderska, Dyrektor Marketingu Wiśniowski
  • 13.30-14.00 “Spójny wygląd czyli już nie od Sasa do lasa” – prowadzi Paweł Gregorczyk (“Forum Branżowe”), gość: Grzegorz Filipek (Wiśniowski)
  • 14.00-14.30 “Okna i drzwi jako element wystroju wnętrza” – prowadzi Marta Święcka, projektantka wnętrz, gość: Izabela Tryba (OknoPlus)

16 października

  • 12.00-13.00 “Dom Bezpieczny czyli jaki?” – prowadzi Paweł Gregorczyk (“Forum Branżowe”), gość: Karol Klos (“Dom Bezpieczny”)

Poprzednia edycja archiDay z 2019 r. odbyła się podczas targów Warsaw Home/Warsaw Build w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. Była również możliwość śledzenia tego wydarzenia w sieci. Łącznie wzięło w nim udział oko 4 tys. architektów!

Więcej na temat ArchiDay TUTAJ.

 

Zobacz również

Homag wyda niemal 100 mln euro na inwestycje, także w Polsce

Homag wyda niemal 100 mln euro na inwestycje, także w Polsce

Grupa Homag planuje w najbliższych latach inwestycje w Polsce i w Niemczech o wartości około  95 mln euro. To największy w historii firmy plan rozwoju.

Bas ze świetną końcówką roku

Bas ze świetną końcówką roku

Bas z Lublina podsumował, że w 2020 r. przychody ze sprzedaży były wyższe o 20 proc. Bieżący rok może być jednak wyzwaniem w działalności.

OFS 2021 Online z prestiżowymi partnerami i patronami

OFS 2021 Online z prestiżowymi partnerami i patronami

Ogólnopolskie Forum Stolarki 2021 Online odbędzie się już w przyszłym tygodniu! Polska branża stolarki spotka się w dniach 20-21 kwietnia na największym wydarzeniu w tym roku. Partnerem merytorycznym OFS został Krajowy Ośrodek Zmian Klimatu. Wydarzenie to zostało objęte honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii.

1