WWGlass ze spadkiem sprzedaży

Red.: |Data publikacji:

Spółka WWGlass, jeden z czołowych producentów szyb zespolonych w Polsce, ogłosiła wyniki finansowe za rok 2023, które okazały się mniej optymistyczne w porównaniu z poprzednimi latami. Przychody firmy w 2023 roku spadły o 8,6 proc., co jest wynikiem niekorzystnych warunków makroekonomicznych.

Spółka WWGlass, należąca do 10 największych producentów szyb zespolonych w Polsce, podsumowała wyniki finansowe z poprzedniego roku. Firma odnotowała niższy wolumen sprzedaży w stosunku do 2022 roku. Jak wiemy, rok 2023 był trudnym okresem dla licznych przedsiębiorców, którzy musieli mierzyć się z wieloma przeszkodami i wpływem niekorzystnych warunków makroekonomicznych. Spadki są zauważalne zarówno na rynku krajowym, jak i na rynkach zagranicznych. Niedawno informowaliśmy o znacznym spadku eksportu szyb zespolonych.

WWGlass
WWGlass ze spadkiem sprzedaży szyb zespolonych. Fot. WWGlass

WWGlass ze spadkiem przychodów

Przychody firmy WWGlass zmalały o 8,6 proc. z 61,2 mln zł w 2022 roku do 56 mln zł w 2023 r. Jest to istotna zmiana, szczególnie biorąc pod uwagę, że działa ona głównie na rynku krajowym. Analizując ubiegły rok eksport był minimalny – przekroczył nieznacznie 0,2 mln zł, co stanowiło zaledwie 0,3 proc. całkowitych przychodów. Produkty trafiały wyłącznie do Szwecji.

Warto zauważyć, że firma odnotowywała stały wzrost sprzedaży od 2018 do 2022 roku. W tym okresie sprzedaż zwiększyła się z 27,8 mln zł w 2018 roku do 61,2 mln zł w roku 2022, czyli podwoiła się. Sugeruje to dynamiczny rozwój i umocnienie pozycji przedsiębiorstwa na rynku. Warto również zauważyć, że przychód osiągnięty w 2023 roku jest wyższy o ponad 13,7 mln zł od uzyskanego w 2021 r., co pokazuje, że pozostaje on na stosunkowo wysokim poziomie.

O firmie WWGlass

WWGlass powstał w 2014 roku. Specjalizuje się w produkcji szyb zespolonych, asortyment obejmuje m.in. szyby laminowane, hartowane, przeciwsłoneczne czy dekoracyjne. Produkcja odbywa się w zakładzie w Gościcinie (woj. pomorskie) przy wykorzystaniu linii Bustronic. Spółka dysponuje również piecem hartowniczym firmy Glaston.

WWGlass od 2015 roku należy do grupy Sanco, która zrzesza kilkudziesięciu średniej wielkości producentów szyb zespolonych w Europie. Głównie z Niemiec, ale też innych krajów, jak Belgia, Dania, Finlandia, Włochy, Niderlandy czy Szwajcaria. Z Polski do grupy należy dziewięciu producentów.

Zobacz również

Szykuje się duże przejęcie na polskim rynku stolarki

Szykuje się duże przejęcie na polskim rynku stolarki

Grupa Kęty zamieściła na swojej stronie komunikat informujący o zawarciu przedwstępnej warunkowej umowy nabycia udziałów w Selt.

Grupa Oknoplast z nowym logo i wzrostami po pierwszym półroczu

Grupa Oknoplast z nowym logo i wzrostami po pierwszym półroczu

Podczas trwającego jubileuszu 30-lecia Oknoplastu przedstawiona została nowa identyfikacja wizualna Grupy Oknoplast. Zaprezentowano zostało nowe logo Grupy.

Optymizm w Grupie Sanco

Optymizm w Grupie Sanco

Grupa Sanco zorganizowała w połowie maja doroczne spotkanie dla firm stowarzyszonych. Odbyło się ono w Gdańsku.

1