Włoski rynek stolarki na minusie w 2020 roku

Red.: PG |Data publikacji: 2021-05-05

Włochy odnotowały znaczny spadek wartości sprzedaży stolarki w 2020 roku w porównaniu z rokiem 2019. Sprzedaż okien i drzwi była na minusie o 7,7 proc. Jak na tym tle wypadł eksport polskiej stolarki do Włoch? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w ósmym odcinku podcastu “Plusy, minusy. Analizy branży stolarki”.

W tym odcinku podcastu skupiamy się na Półwyspie Apenińskim. Jak poradziła sobie włoska branża stolarki w 2020 roku? Czy w dobie pandemii był to trudny sezon? Jak wyglądał eksport polskiej stolarki do tego kraju? Odpowiemy na wszystkie z tych pytań. Ponadto analizujemy włoski rynek w szerszym kontekście – sprawdzamy jego strukturę, sprzedaż w poszczególnych kategoriach produktowych oraz listę największych producentów w tym kraju. Polscy producenci okien i drzwi mają silną pozycję we Włoszech, a wszystko za sprawą kilku pionierów, którzy przebojem weszli na ten rynek. O jakich firmach mowa? Sprawdźcie sami!

Firmą odcinka jest Veka Polska – systemodawca odnotował znakomite wyniki w sezonie 2020. Firmie udało się nie tylko zwiększyć przychody ze sprzedaży, ale też poprawić rentowność. Jaki pułap udało się formie osiągnąć? Więcej na ten temat w audycji.

Liczba odcinka jest niebywała – 200 milionów? Co się za nią kryje? Potencjalna liczba sprzedawanych rocznie okien w Europie! Z czego miałby wynikać w najbliższych latach tak ogromny popyt na stolarkę? Co oznacza to dla polskiej branży? Czy rodzime firmy wykorzystają nadchodzącą szansę? Dowiecie się z tego podcastu.

Ósmy odcinek podcastu “Plusy, minusy. Analizy branży stolarki” dostępny jest TUTAJ.

“Plusy, minusy. Analizy branży stolarki” to druga audycja Forum Branżowego obok cieszącego się dużą popularnością w środowisku stolarki Branżowiska. W tym podcaście usłyszą Państwo wiele interesujących raportów i zaskakujących zestawień z rynku stolarki. Kolejne odcinki emitowane będą w każdą pierwszą środę miesiąca.

Podcast “Plusy, minusy. Analizy branży stolarki” dostępny jest w najpopularniejszych serwisach podcastowych. Można go słuchać w m.in.: Spotify, Google Podcasts, Apple Podcast, Spreaker, oraz Empik Go.

Plusy, minusy #8 – rynek włoski

 

Zobacz również

Nowe Centrum Badawczo-Rozwojowe Deforu

Nowe Centrum Badawczo-Rozwojowe Deforu

Defor planuje zbudowanie Centrum Badawczo-Rozwojowego. Będzie się tam znajdowało m.in. laboratorium do badania fasad.

Vikking wzmacnia dział handlowy

Vikking wzmacnia dział handlowy

Od początku czerwca 2021 roku Mateusz Pniak obejmuje stanowisko regionalnego managera sprzedaży na terenie południowej Polski. Do zadań nowego pracownika będzie należało promowanie marki VIKKING jako producenta drzwi kompozytowych oraz okien o unikalnej strukturze Real Wood.  

AGC sprzedaje swoje zakłady w USA

AGC sprzedaje swoje zakłady w USA

AGC sprzedaje trzy fabryki produkujące szkło budowlane w USA. Nabywcą jest Cardinal, wartość transakcji t 450 mln dol.

1