Winkhaus Polska rusza z nową inwestycją

Red.: PG |Data publikacji: 2021-05-06

W dniu 5 maja 2021 roku w Rydzynie rozpoczęto nową inwestycję firmy Winkhaus Polska. Powstanie m.in. nowa hala produkcyjna, magazyn wysokiego składowania z zapleczem administracyjnym.  

Inwestycję zainaugurowano symbolicznym wbiciem łopaty. W uroczystości udział wzięli:  Włodzimierz Pośpiech, prezes REAL, generalnego wykonawcy inwestycji, Janusz Rodzki, prezes Winkhaus Polska, Kazimierz Jaworski, twórca i wieloletni dyrektor Winkhaus Polska, Kornel Malcherek, burmistrz Rydzyny, Sławomir Maszkowski, inspektor nadzoru inwestorskiego.

Od lewej: Włodzimierz Pośpiech, Janusz Rodzki, Kazimierz Jaworski, Kornel Malcherek, Sławomir Maszkowski.

W Rydzynie powstanie magazyn wysokiego składowania z zapleczem administracyjnym, hala produkcyjna, a doki przeładunkowe zostaną rozbudowane. Powierzchnia obiektów zwiększy się o 40 proc. w porównaniu do stanu obecnego. Sam magazyn „urośnie” o ok. 10 tys. mkw.

Będzie to drugie, obok dortmundzkiego, centrum logistyczne Grupy Winkhaus. Będzie ono obsługiwało nie tylko rynek polski i krajów Europy Środkowej i Wschodniej, ale też klientów z Europy Południowej. – Decyzja ta jest podyktowana optymalizacją tras transportu towarów w ramach Grupy i będzie mieć znaczny wpływ na zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych wynikającej z przewozu produktów Winkhaus – czytamy w oświadczeniu firmy. Koniec inwestycji planowany jest na koniec tego roku

Janusz Rodzki, prezes Winkhaus Polska:

Nasza inwestycja to nie tylko nowe budynki. Zoptymalizujemy procesy logistyczne, powstaną nowe miejsca pracy jak również poprawi się komfort pracy. Wszystkie te działania będą mieć wpływ na wzrost poziomu obsługi klientów, z czego już teraz bardzo się cieszę. To dla nas niezwykle ważny  projekt.

 

Zobacz również

Nowe Centrum Badawczo-Rozwojowe Deforu

Nowe Centrum Badawczo-Rozwojowe Deforu

Defor planuje zbudowanie Centrum Badawczo-Rozwojowego. Będzie się tam znajdowało m.in. laboratorium do badania fasad.

Vikking wzmacnia dział handlowy

Vikking wzmacnia dział handlowy

Od początku czerwca 2021 roku Mateusz Pniak obejmuje stanowisko regionalnego managera sprzedaży na terenie południowej Polski. Do zadań nowego pracownika będzie należało promowanie marki VIKKING jako producenta drzwi kompozytowych oraz okien o unikalnej strukturze Real Wood.  

AGC sprzedaje swoje zakłady w USA

AGC sprzedaje swoje zakłady w USA

AGC sprzedaje trzy fabryki produkujące szkło budowlane w USA. Nabywcą jest Cardinal, wartość transakcji t 450 mln dol.

1